Vseobecny pokec o kralovne r129...


Autor tématu
Alois
hvězdička
Příspěvky: 215
Registrován: stř 29.12.2010, 18:19
Věk: 38

Re: Vseobecny pokec o kralovne r129...

Příspěvek od Alois »

Kesu: porovnavas neporovnatelne.. Designo v bile barve, dvoubarevnym bezovym interierem.. Takova US verze ma neco do sebe. Ani ty ostatni nemaji vsi..

Autor tématu
Alois
hvězdička
Příspěvky: 215
Registrován: stř 29.12.2010, 18:19
Věk: 38

Re: Vseobecny pokec o kralovne r129...

Příspěvek od Alois »

Pirx: S tim jak ma vypadat v12, jsem te jen trosku popichl :) kazdopadne to bile designo je nadherne. Zlate napisy a chromovane kola na evropskych autech jsou americka vysada. Lexusu to tam melo hodne a jsem si skoro jisty ze to nabizel i mercedes, ve statech.

Neznam typy tech chameleonu, ale auto o kterem pises asi dobre znam. V roce 2005, nebo 2006 kdyz jsem mel u byvaleho znameho Jaguara XJR, tak mu tam na servis prijelo chameleon r129, tenkrat jsem si rikal ze to strikal nejaky magor. Melo to sedy interier a byl to myslim predface, je to hodne let. Bylo to tam na uniky oleje a problemy se strechou. Jeste tak rok dva zpet jsem to auto videl v Ostrave projet. Majitel byl starsi pan, vlastnil tiskarnu TIP a cely objekt kolem. Nevim kde je mu dnes konec, ale administrativni budova se zrovna predelava a servisak, tak ten je v takovych dluzich ze o nem dlouho nikdo neslysel, blbec jeden. Kazdopadne, zehlicku chameleona majitel prenechal sve dceri, ktera presto ze byla z Ostravy, studovala nejakou vysku v Praze. Auto melo jezdit tam, kolem tech let, myslim ze melo ostravske znacky.. Co je s ni v roce 2014, fakt netusim..

Ten ultramarin mam v Mlu, ale s graphit drevem, kolik bylo takovych Ml dedigno, kdyz mas takove informace, nebo jinak.. Kde cerpas to info, kolik bylo vyrobeno Designo typu, takovych, nebo jinych?

Autor tématu
Alois
hvězdička
Příspěvky: 215
Registrován: stř 29.12.2010, 18:19
Věk: 38

Re: Vseobecny pokec o kralovne r129...

Příspěvek od Alois »

Tady jedno dokonale, naprosto krasne SL60 AMG designo ve stejnem stylu...

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/me ... LSO_EXPORT" onclick="window.open(this.href);return false;

Na to taky uz nejakou dobu koukam.. Ja se fakt zblaznim a neco podobneho casem naberu. To tema nebyl dobry napad.. ]:->

Pirx
hvězdička
Příspěvky: 383
Registrován: sob 09.11.2013, 21:49
Auto: R129 SL600 W140 S600

Re: Vseobecny pokec o kralovne r129...

Příspěvek od Pirx »

Alois: Tohle bylo jeste o dost driv, chodil jsem do skoly, 93 - 96 cca, myslim ze mela prazske cislo. Ale nenarazil jsem ani na jinyho chameleona v nemecke inzerci, a to jsem to projizdel pravidelne minimalne rok... Ono bohuzel asi hraje roli i to, ze kdyz to nekdo nekde odre, prestrikat to tak, aby to nebylo poznat a zaroven se nemuselo strikat cele auto znova, je slozite, spis asi docela nemozne.

Jinak co jsem hledal na netu, rozdil mezi Variocolor, Liquid Crystal Paint a Chromaflair je asi jen v technologii, tj. ruzni vyrobci barev maji ruzne postupy, jak dosahnout stejneho chameleon efektu. Je pekne, ze Mercedes nabizel vyber ze tri ruznych vyrobcu barev a samozrejme nepreberne mnozstvi odstinu... Dneska musi byt barvy bioodbouratelne vodou reditelne a hlavne nesmi moc vydrzet, takze treba VW Sharan se da objednat v asi 3 barvach, sede, cerne a luxusni hnede pro ty nejvetsi rebely :-)

Info o poctech vyrobenych kusu mam od nemeckeho zehlicka-klubu, vydali takovou knizku. Ale jsou tam jen zehly, takze ML nevim.

Autor tématu
Alois
hvězdička
Příspěvky: 215
Registrován: stř 29.12.2010, 18:19
Věk: 38

Re: Vseobecny pokec o kralovne r129...

Příspěvek od Alois »

Da se sehnat ta knizka? Ja myslim ze to bude totozna zehlicka, ten pan ji mel dlouho. Poznavaci znameni by mohl byt ten sedy interier, neni az tak casty (celo-sede interiery nesnasim, tvoje kombinace s cernou je ok).. Co si tak vzpominam, mluvilo se neco o tom, ze to auto uz bylo lakovane, ale odstin byl puvodni, slo o celolak. Dokonce si tam nechal namontovat xenony s cockama, kola vicepaprskove z r230.. Ale tu holku, ktera si po otci z xy aut vybrala zehlicku, delala vysku, tenkrat jsem ji chtel potkat..

A nejak jsem to doted neregistroval, ale jak resime ty barvy laku.. Mame tady pekny klub tri musketyru se stribrnyma zehlickama :)

kesu
vycházející hvězda
Příspěvky: 559
Registrován: pon 18.11.2013, 20:58
Auto: Mercedes SL600 r129, VW passat B7, Citroen C4 vts

Re: Vseobecny pokec o kralovne r129...

Příspěvek od kesu »

Alois: ani nemluv, jedinou barvu, kterou jsem fakt nechtěl mám. Já chtěl červenou:/

Pirx
hvězdička
Příspěvky: 383
Registrován: sob 09.11.2013, 21:49
Auto: R129 SL600 W140 S600

Re: Vseobecny pokec o kralovne r129...

Příspěvek od Pirx »

Knizky:

Nemecky klub R129 vydal radce pro nakup, ze ktereho se stalym rozsirovanim v prubehu deseti let stala zajimava knizka, daleko presahujici pouheho 'radce'. Obsahuje detailni popis vozu, dobove dostupnych vybav a motorizaci, zmeny jednotlivych modelovych roku, rozdily ve vybavach pro ruzne trhy, pocty vyrobenych kusu podle barev karoserie, interieru, calouneni atd atd atd.

http://www.r129sl-club.de/der-r129/kaufberatung.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Potom mam jeste tuhle, rozsahlejsi publikaci od Briana Longa, kde je do detailu popsany dlouhy vyvoj vozu, vyroba maket, rozhodovani o konecnem vzhledu, konstrukce strechy.... to vsechno doplneno zajimavymi fotografiemi ze stavby prototypu, nerealizovanych napadu a prace tymu designeru, jemuz sefuje sam Bruno Sacco...

" onclick="window.open(this.href);return false;

Autor tématu
Alois
hvězdička
Příspěvky: 215
Registrován: stř 29.12.2010, 18:19
Věk: 38

Re: Vseobecny pokec o kralovne r129...

Příspěvek od Alois »

Pirx, kdybys mi je dokazal koupit a poslat, budes jednicka. Poslal bych ti penize na ucet...

Kesu: Taky jsem nechtel stribrnou, nastesti te moji slusi.. Taky jsem chtel cervenou, cernou, nebo nejakou zajimavou..
Zase stribrna je vdecna barva a na MB s ni nejde nic pokazit....

savle
hvězdička
Příspěvky: 42
Registrován: sob 20.09.2008, 15:25
Auto: R129 SL320
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vseobecny pokec o kralovne r129...

Příspěvek od savle »


Autor tématu
Alois
hvězdička
Příspěvky: 215
Registrován: stř 29.12.2010, 18:19
Věk: 38

Re: Vseobecny pokec o kralovne r129...

Příspěvek od Alois »

Je.. Ve finalu, s AMG plasty a na Brabus kolech.. Faceliftu slusi, na predfaceliftu bych se ji bal..

kesu
vycházející hvězda
Příspěvky: 559
Registrován: pon 18.11.2013, 20:58
Auto: Mercedes SL600 r129, VW passat B7, Citroen C4 vts

Re: Vseobecny pokec o kralovne r129...

Příspěvek od kesu »

jakto, že je na všech fotkách snížená? V případě niva je to jen soft nebo se to mechanicky mění?

Pirx
hvězdička
Příspěvky: 383
Registrován: sob 09.11.2013, 21:49
Auto: R129 SL600 W140 S600

Re: Vseobecny pokec o kralovne r129...

Příspěvek od Pirx »

Alois: Ta prvni se da z jejich klubovejch stranek stahnout jako pdf, to je asi nejjednodussi, tu druhou z Amazonu ti klidne objednam, chces ji v nemcine nebo v anglictine?

Autor tématu
Alois
hvězdička
Příspěvky: 215
Registrován: stř 29.12.2010, 18:19
Věk: 38

Re: Vseobecny pokec o kralovne r129...

Příspěvek od Alois »

V Anglictine.. Bylo by to fajn, tu druhou bych v tistene forme taky vyuzil..

Pirx
hvězdička
Příspěvky: 383
Registrován: sob 09.11.2013, 21:49
Auto: R129 SL600 W140 S600

Re: Vseobecny pokec o kralovne r129...

Příspěvek od Pirx »

OK, ta klubova je teda jenom v nemcine... behem pristiho tejdne to zaridim.

Kesu nechces je taky? Ze by se to vzalo jednim vrzem za jedno postovny?

kesu
vycházející hvězda
Příspěvky: 559
Registrován: pon 18.11.2013, 20:58
Auto: Mercedes SL600 r129, VW passat B7, Citroen C4 vts

Re: Vseobecny pokec o kralovne r129...

Příspěvek od kesu »

Prixi, ani ne, jás i teď budu dlouho číst fakturu za servis než z toho vystřízlivím:DD
Odpovědět