Automatická prevodovka

Odpovědět

Autor tématu
Mamut
vycházející hvězda
Příspěvky: 664
Registrován: sob 30.07.2011, 17:44
Auto: W140 S600 SE

Automatická prevodovka

Příspěvek od Mamut »

Zdravim ľudia
Chcem mieriť svoj dotaz na ľudí s W220
Chcel by som vedieť ako vám radi prevodovka?
Napríklad pri nízkych otáčkach cca 1000otacok rýchlosť 20 lkm mi z 1 na 2 stupeň jemne skubne

Ako radi vám automat? Cukne niekedy? A kedy? Vdaka

Sádelník1234
vycházející hvězda
Příspěvky: 506
Registrován: čtv 14.04.2016, 14:39
Věk: 34

Re: Automatická prevodovka

Příspěvek od Sádelník1234 »

Záleží na tom, co myslíš tím "sľubne". Pokud máš pochybnosti, ať se v tom někdo sveze. Kdy se dělal proplach a výměna oleje?

Autor tématu
Mamut
vycházející hvězda
Příspěvky: 664
Registrován: sob 30.07.2011, 17:44
Auto: W140 S600 SE

Re: Automatická prevodovka

Příspěvek od Mamut »

Pardon tým sľubné som myslel trhne len to telefón automaticky preložil.

Prevodovka podľa servisky bol olej meneny pred 200000km otázne je či bol aj niekedy potom meneny.

Prevodovka radi bezchybne ale keď sa na ňu sustredis tak vieš kedy preradí.

Čo sa týka adaptacnych hodnôt keby sa zmazali a znova spravili môže byť že to bude horšie?

Prevodovka vyslovene netrha nekope pri radeni len cukne niekedy len neviem či to tak má byť alebo nie


Je tu niekto z Bratislavy s rovnakým autom kde by som sa mohol previesť?

Autor tématu
Mamut
vycházející hvězda
Příspěvky: 664
Registrován: sob 30.07.2011, 17:44
Auto: W140 S600 SE

Re: Automatická prevodovka

Příspěvek od Mamut »

Tak som bol na diagnostike a na prevodovke bola závada elekttomagneticky ventil nejaký signál. alebo tak nejako sa to volalo ale bola to nepretrvajuca závada a išla zmazať

Môže byť že je tam dlhodobo keď niekto niečo robil s prevodovkou a potom ju nezmazal??

Majiteľ bývaly nanej jazdil rok a bez núdzového režimu
Mne to troška cukne pri preradení ale len sa musím nato sustredit. Ale inak radi plynulo podhradí aj zaradí ale viem potom že zaradi... ťažko takto písať...ale čo som pozeral iné forumy iné automatické prevodovky s vadnymi ventilmi tak im to kope trhá a hádže núdzový režim ale umna sa nič také nedeje len jemne cuknutie pri nízkych otáčkach ale tiež iba niekedy

tenor
hvězdička
Příspěvky: 1
Registrován: stř 31.10.2018, 16:13
Auto: Mercedes S W220 320cdi

Re: Automatická prevodovka

Příspěvek od tenor »

Ahoj.
Mám W220 320cdi a to škubnutie sa mi tiež prejaví ,ale len keď je prevodovka studená a keď náhodou odľahčím pedál práve vtedy keď chce sama preradiť. Po zahriatí ide všetko ako má. Inak ,ja trávim víkendy v BA,takže ak si chceš vymeniť nejaké skúsenosti, nie je problém.
Odpovědět