Výměna oleje automatické převodovky, lze svépomocí?


popelnice
kometa
Příspěvky: 2208
Registrován: čtv 26.12.2013, 13:32
Auto: Žigul
Bydliště: Hradec Králové 737 547 237

Re: Výměna oleje automatické převodovky, lze svépomocí?

Příspěvek od popelnice »

Tak si pak chrochtaj a plácaj se po zádech ze vyměnili 30% oleje za pořádný prachy :smich: aspon bych se tim nechlubil takhle veřejně :hrabak:

trojan
kometa
Příspěvky: 2145
Registrován: pon 28.02.2011, 18:33
Auto: Trambus
Bydliště: 60580495devět/Kolín

Re: Výměna oleje automatické převodovky, lze svépomocí?

Příspěvek od trojan »

TAK ZASE AŽ PŘÍJDOU NA TO JAK SE TO DÁ UDĚLAT, TAK ZA PŮL ROKU NAPÍŠOU, ŽE ONI TO TAK NIKDY NEDĚLALI.................. :-D

8040
vycházející hvězda
Příspěvky: 863
Registrován: pon 15.09.2008, 16:49
Auto: 126 500 SEL, 211 320 CDI,212 350 CDI
Věk: 76

Re: Výměna oleje automatické převodovky, lze svépomocí?

Příspěvek od 8040 »

Postup mého servisáka. Vana dolů,filtr, těsnění, takový ten plastový verk vzadu na přev., rozpojení na chladiči, připojení mašinky k výměně která si v výměnou poradí sama,několikeré přeřazení vpřed vzad za chodu motoru, odpojení mašinky, ze zvedáku dolů, přeměření hladiny, zkušební jízda pro zahřátí přev., opět na zvedák a kontrola těsnosti spojů , kryty na místo, přeměření hladiny a pak inkaso. Na koleně to dělat je podle mně blbost. A to patřím k těm, co si rádi leccos udělají sami. Moje přev. aktuálních 454 tkm a řadí jak má.
Ještě zamyšlení. To výrobci nestojí za to i na těch nových vandlerech udělat výpušťáky? Dyť to v nákladech nemůže být taková pecka.
Těžko se to bude dělat dodatečně. (Vyvážení a další problémy.) Jsme fakt za dojný krávy.
Naposledy upravil(a) 8040 dne pon 03.02.2020, 15:09, celkem upraveno 1 x.

zadek524
král hvězd
Příspěvky: 4495
Registrován: čtv 31.07.2008, 13:59
Auto: 124 - to je krásný číslo co mám rád
Bydliště: Nehvizdy, Praha - východ
Věk: 49
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje automatické převodovky, lze svépomocí?

Příspěvek od zadek524 »

Trojan: Tak krásně děkujeme, žes nám osvětlil, jak na to. Ale je krásný,, jak se hrdě biješ do prsou... ;)
No, verzi bez výpušťáku už jsem u sedmikvaltu neviděl dlouho a dlouho, ale když to přijde, dostane to hold půlku, tak jak to dělaj téměř všichni.
Popelnice: Jestli jsou tvoje příspěvky směřovaný na mě, tak fakt nechápu. Tvoje hlavička si něco vymyslela, co se vůbec nezakládá na pravdě. U pětikvaltu jsem nikdy vživotě neudělal poloviční výměnu.

zadek524
král hvězd
Příspěvky: 4495
Registrován: čtv 31.07.2008, 13:59
Auto: 124 - to je krásný číslo co mám rád
Bydliště: Nehvizdy, Praha - východ
Věk: 49
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje automatické převodovky, lze svépomocí?

Příspěvek od zadek524 »

Trojan: TAk kde je ten tvůj zázračnej postup??? Proč vůbec něco vytahuješ, když pak mlčíš?

Má k tomu snad někdo jinej šikovnej postup? Jediný, co bych rád dobudoucna pořídil je něco takového: https://malirske-naradi-doplnky.heureka ... -adapteru/

Tím by se dala převodovka pěkně naprat olejem, aby se dal udělat proplach.

trojan
kometa
Příspěvky: 2145
Registrován: pon 28.02.2011, 18:33
Auto: Trambus
Bydliště: 60580495devět/Kolín

Re: Výměna oleje automatické převodovky, lze svépomocí?

Příspěvek od trojan »

zadek524 píše: čtv 06.02.2020, 22:20 Trojan: TAk kde je ten tvůj zázračnej postup??? Proč vůbec něco vytahuješ, když pak mlčíš?

Má k tomu snad někdo jinej šikovnej postup? Jediný, co bych rád dobudoucna pořídil je něco takového: https://malirske-naradi-doplnky.heureka ... -adapteru/

Tím by se dala převodovka pěkně naprat olejem, aby se dal udělat proplach.
O ZÁZRAČNÝM POSTUPU JSEM NIC NEPSAL :-) V MERCEDESU ŘÍKALI ŽE TO NEJDE :-D JINAK NA TEN PROPLACH FAKT NENÍ POTŘEBA NIC SPECIÁLNÍHO A UŽ JSEM TO TADY PSAL, ASI SI TO JEN PŘEHLÍD :-) PLNIČKU NA TEN SEDMIKVALT SNAD NĚJAKOU STEJNĚ MÁŠ NE? NEBO JAK TO PLNÍŠ . . . :-D

trojan
kometa
Příspěvky: 2145
Registrován: pon 28.02.2011, 18:33
Auto: Trambus
Bydliště: 60580495devět/Kolín

Re: Výměna oleje automatické převodovky, lze svépomocí?

Příspěvek od trojan »

JÁ POUŽÍVÁM PLNIČKU TUHLE, ALE KAM BYS CHTĚL POŘÁD TAK NÁSILNĚ TEN OLEJ PRÁT . . . :-D JDE TO SAMO PŘIROZENOU CESTOU BEZ PRANÍ I PLNIČKY. . . :-D https://www.univer.cz/plnicka-oleje-do- ... 026-id6146

zadek524
král hvězd
Příspěvky: 4495
Registrován: čtv 31.07.2008, 13:59
Auto: 124 - to je krásný číslo co mám rád
Bydliště: Nehvizdy, Praha - východ
Věk: 49
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje automatické převodovky, lze svépomocí?

Příspěvek od zadek524 »

Jo to je vono, něco takovýho, jako jsem dával ten obrázek.
Já na to používám litrovou špricku, takže tam já prostě nejsem schopendát víc, než co mi pak jde rovnou naproti výpušťákem. A to je na to, aby se tím prohnal nějakej olej navíc, fakt málo.
Tahle věc dovede teda pumpovat olej dovnitř, to je jasný. Dovede to pustit i krapet zpátky, když už je hotorovo a jde to přes kontrolní trubičku zpátky?
Musím to fakt pořídit, to si říkám už asi dva roky.

trojan
kometa
Příspěvky: 2145
Registrován: pon 28.02.2011, 18:33
Auto: Trambus
Bydliště: 60580495devět/Kolín

Re: Výměna oleje automatické převodovky, lze svépomocí?

Příspěvek od trojan »

zadek524 píše: pát 07.02.2020, 6:18 Jo to je vono, něco takovýho, jako jsem dával ten obrázek.
Já na to používám litrovou špricku, takže tam já prostě nejsem schopendát víc, než co mi pak jde rovnou naproti výpušťákem. A to je na to, aby se tím prohnal nějakej olej navíc, fakt málo.
Tahle věc dovede teda pumpovat olej dovnitř, to je jasný. Dovede to pustit i krapet zpátky, když už je hotorovo a jde to přes kontrolní trubičku zpátky?
Musím to fakt pořídit, to si říkám už asi dva roky.
ta z toho univeru je podle mě na práci mmnohem praktičtější :-)

kavonp
hvězdička
Příspěvky: 40
Registrován: sob 15.08.2015, 11:15
Auto: S211/3.2i/M112.949
Bydliště: Brno

Re: Výměna oleje automatické převodovky, lze svépomocí?

Příspěvek od kavonp »

panove chapu spravne to video, ze si olej prevodovka tahala sama otvorem pro filtr?
jaky benefit navic oproti treba te levne rucni plnicce maji ty drahe profi masiny? pokud neni treba konkretni a relativne velky tlak k proplachnuti?
nevim nic o teto praci,jen bych rad porozumel tomu, proc jedna plnicka se da koupit za 5tis bez dph a druha stoji 20ti i vice nasobek?
prece pridanim kompresoru a dvou nadob na olej to byt nemuze, nebo ano?
diky M.

trojan
kometa
Příspěvky: 2145
Registrován: pon 28.02.2011, 18:33
Auto: Trambus
Bydliště: 60580495devět/Kolín

Re: Výměna oleje automatické převodovky, lze svépomocí?

Příspěvek od trojan »

CHÁPEŠ TO SPRÁVNĚ :-) JINAK NEMŮŽEŠ SROVNÁVAT MAŠINU NA PROPLACHY S RUČNÍ PLNIČKOU, OBOJÍ SLOUŽÍ K NĚČEMU ÚPLNĚ JINÝMU.

popelnice
kometa
Příspěvky: 2208
Registrován: čtv 26.12.2013, 13:32
Auto: Žigul
Bydliště: Hradec Králové 737 547 237

Re: Výměna oleje automatické převodovky, lze svépomocí?

Příspěvek od popelnice »

Je to pro mnohé velkou neznámou ale automat obsahuje cerpadlo :smich:

kavonp
hvězdička
Příspěvky: 40
Registrován: sob 15.08.2015, 11:15
Auto: S211/3.2i/M112.949
Bydliště: Brno

Re: Výměna oleje automatické převodovky, lze svépomocí?

Příspěvek od kavonp »

tak ja treba musim obcas zalevat trubku pred cerpadlem domaci vodarny vodou, aby cerpadlo dokazalo tahat vodu.
takze pro me to prekvapenim je, ze "zavzdusneni" u automatu neni treba se bat.
takze profi masina umi to cerpadlo "protlacit" a diky tomu vymeni vsechnu napln bez nastartovani?

trojan
kometa
Příspěvky: 2145
Registrován: pon 28.02.2011, 18:33
Auto: Trambus
Bydliště: 60580495devět/Kolín

Re: Výměna oleje automatické převodovky, lze svépomocí?

Příspěvek od trojan »

I S TOU MAŠINOU SE TO DĚLÁ PŘI BĚŽÍCÍM MOTORU.... PROŘAZENÍ ATD. . .

Waterfall
hvězda
Příspěvky: 1663
Registrován: pát 11.05.2012, 20:38
Auto: W124 300E-24, S204 180 Kompressor
Bydliště: Trenčín
Věk: 41

Re: Výměna oleje automatické převodovky, lze svépomocí?

Příspěvek od Waterfall »

Pak tady ale stále visí ta otázka ohledně benefitu plničky s kompresorem (čerpadlem).
Odpovědět