Elektricke ovládání kufru/rána


konyRF
vycházející hvězda
Příspěvky: 773
Registrován: čtv 08.01.2009, 16:30
Auto: W201 2,0D + W124 300TD + S211 320CDI R6
Bydliště: Bayern - Germany
Věk: 45

Re: Elektricke ovládání kufru/rána

Příspěvek od konyRF »

Ok tak to otevira moznosti k laborovani.... Kdo se toho ujme? Muzu poradit se stropnici:-))

KonyRF

trojan
kometa
Příspěvky: 2145
Registrován: pon 28.02.2011, 18:33
Auto: Trambus
Bydliště: 60580495devět/Kolín

Re: Elektricke ovládání kufru/rána

Příspěvek od trojan »

To nevím proč chceš radit se stropnici, ta se vůbec nemusí sundavat :) vzpěru měním 15minut, když není nějakej záděr :)

konyRF
vycházející hvězda
Příspěvky: 773
Registrován: čtv 08.01.2009, 16:30
Auto: W201 2,0D + W124 300TD + S211 320CDI R6
Bydliště: Bayern - Germany
Věk: 45

Re: Elektricke ovládání kufru/rána

Příspěvek od konyRF »

Ty dokazes vymenit obe vzpery v elektricky/hydraulicky oteviranejch dverich aniz by jsi musel sundat stropnici? U manualnich dveri to je i ve WISu popsano ze to jde. Ale u automat. dveri se dle WISu i zkusenosti Nemcu tato vymena provest neda.

Tak jsme bud vsichni blby, nebo tam je nejakej zamer od M.B. nechat lidi tucne tuto operaci zaplatit.

KonyRF

certt
hvězdička
Příspěvky: 293
Registrován: stř 02.06.2010, 18:39
Auto: w211 e270 CDI
Bydliště: Pelhřimov
Věk: 37
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricke ovládání kufru/rána

Příspěvek od certt »

Ja vymenil jen pravou je to dost oser, nejdriv se odtud musi dostat ten potenciometr, ten je zapojenej v konektoru nad okynkem s hackem pro sit a kabel prochazi plastovou zaslepkou a nahmatas ho prsty odpojis, jen se mi povedlo potenciometru ulomit hlavicku, pac je plastova a ne kovova jako na vzpere a musel jsem shanet jinej. Kdyz ho vyndas, tak vzperu pak v pohode vytahnes. Rozebrat to neni az takovej problem, spis to vse nasoukat zpatky. Stropnici jsem nesundaval, na levej strane je to horsi, je tam vzpera klasicka a pak druha napojena na okruh, do toho uz jsem se nepoustel. No a ty dvere mi odstavaj taky podobne.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) certt dne stř 17.06.2020, 15:32, celkem upraveno 1 x.

trojan
kometa
Příspěvky: 2145
Registrován: pon 28.02.2011, 18:33
Auto: Trambus
Bydliště: 60580495devět/Kolín

Re: Elektricke ovládání kufru/rána

Příspěvek od trojan »

mám tady teď jednoho kombika, má najeto cca 500 a dveře krásně lícujou, asi máte odjetý mrchy :-D jinak pokud by chtěl někdo experimentovat z tou vzpěrou která je silnější, tak vyměněte jen jednu, ono ikdyž se vyměněj obě u auta bez el, tak ty vzpěry táhnou jako svině a není to úplně příjemný se s těma dveřma pak přetahovat :-) kombinuju jednu silnější a jednu slabší, pak je to akorát :-D

certt
hvězdička
Příspěvky: 293
Registrován: stř 02.06.2010, 18:39
Auto: w211 e270 CDI
Bydliště: Pelhřimov
Věk: 37
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricke ovládání kufru/rána

Příspěvek od certt »

Ja uz na to kaslu, jednou mi to stacilo :-D
Moje mrcha je na tom takhle tedka 😉
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

konyRF
vycházející hvězda
Příspěvky: 773
Registrován: čtv 08.01.2009, 16:30
Auto: W201 2,0D + W124 300TD + S211 320CDI R6
Bydliště: Bayern - Germany
Věk: 45

Re: Elektricke ovládání kufru/rána

Příspěvek od konyRF »

Hlásím,že proběhla výměna obou vzpěr STABILUS za cenově směšných 32€ a výsledkem je ...... . Je to o poznání jemnější a plynulejší, ale jako nová auto to nezavira. Dle teploty či počtu za sebou otevření/zavření to v nejnižší pozici krapne více či méně. Nepadá to ale jako před tím.
Pokud by někdo žádal radu jak vyměnit i levou stranu kde je hydraulický valec,rád poradím a skutečně se nemusí sundávat stropnice. Ale celé je to tak na hraně proveditelnosti a je potřeba ještě jednoho podrztasku či podrzdvere.
Já jsem záměrně nezkoušel vzpěry s větší silou,neboť hydraulika otevírání a zavírání je nastavena na určitý tlak aby se dveře dali rukou zastavit, nebo aby někoho neskripli. Jinak moc díky za radu jak na pravou stranu a potenciometr.

KonyRF
Odpovědět