E320cdi- Nouzový režim, kontrolka motoru, nefunkční teploměr

Odpovědět

Autor tématu
MBTreiber
hvězdička
Příspěvky: 1
Registrován: ned 01.11.2020, 22:22
Auto: Mercedes-Benz W211 320CDi

E320cdi- Nouzový režim, kontrolka motoru, nefunkční teploměr

Příspěvek od MBTreiber »

Dnes jsem měnil mlhovky za ledkové, ledky blikali tak jsem je vyndal a vrátil původní žárovky, po našroubováním krytů ze spodku auta jsem sedl do auta, nastartoval a odjel, auto jelo v pořádku ale po 1-2 minutách jízdy jsem si všiml že teploměr ukazuje -15°C, nijak jsem to neřešil, počítal jsem s výměnou teploměru, po 5 minutách jízdy byla teplota -33°C a z ničeho nic se vyplo ESP ( jel jsem na tempomat ) rozsvítila se kontrolka motoru, po sešlápnutí plynu auto reagovalo tak na 1/10 a víc nejelo, zastavil jsem na čerpací stanici, natankoval, auto chvíli nechal být a znovu nastartoval, funkce hold fungovala, ESP kontrolka zhasnula ale teploměr stále na -33°C a kontrolka motoru stále svítí, nenapadá někoho co by to mohlo být předtím než se dostanu na diagnostiku nebo do servisu, nemůže to mít spojitosti s výměnou mlhovek nebo nasazováním krytů pod motorem?
Předem děkuji za odpovědi.
Auto je rok výroby 2006, 165kw 320cdi, bez vzduchové podvozku.

zaibatsu
hvězda
Příspěvky: 1377
Registrován: sob 19.05.2012, 23:11
Bydliště: Teplice, potažmo Buzerantovice

Re: E320cdi- Nouzový režim, kontrolka motoru, nefunkční teploměr

Příspěvek od zaibatsu »

souvislost to podle mě nemá, vyměň ten teploměr a pak zřejmě diag. nepršelo předtím?

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: E320cdi- Nouzový režim, kontrolka motoru, nefunkční teploměr

Příspěvek od Merc124 »

tak souvislost s vým.žárovek to asi má, když předtím to takhle neblbákovalo, poku ř.j. motoru nemá info od sním.venk. teploty rozsvítí klidně kontrolku motoru, takže si zase projdi co si kde utrhnul nebo potentoval ]:->

zaibatsu
hvězda
Příspěvky: 1377
Registrován: sob 19.05.2012, 23:11
Bydliště: Teplice, potažmo Buzerantovice

Re: E320cdi- Nouzový režim, kontrolka motoru, nefunkční teploměr

Příspěvek od zaibatsu »

já bych řekl, že mu tam někam nachcala voda, ale logický je samozřejmě tím teploměrem začít.
Odpovědět