rezerva místo lepící sady?

Odpovědět

Autor tématu
mrtvol@
hvězdička
Příspěvky: 214
Registrován: pon 04.08.2008, 23:38
Auto: C 203 200 K, C 205 250 cdi 4M

rezerva místo lepící sady?

Příspěvek od mrtvol@ »

Ahoj,

moje auto 203 kombi, rok 2004 poface nemá rezervu, teď o víkendu jsem jedno kolo v díře prorazil (bočnice) a byl jsem v pérdeli, teda pardon, v Průhonicích, asi 150 km od baráku. V autě jen lepící sada.

Nikdy jsem to nepotřeboval a tak nemám u povinnýho skučení žádnou asistenci, což se teď změní.

V Praze je nějakej pneuservis, kterej funguje nonstop, hodnej pán mi řekl, že příplatek za neděli je 1000,- Kč, tak jsem si říkal, no jo, neděle, nedá se nic dělat, nebyl bych jinej... Ale pak říká, že má jen Barumky 2500,- a obout musím dvě. Celá sranda za 7500,- Kč. Byli jsme dvě rodiny, tak jsme řešili, že se otočíme domů a pak mě napadlo, že zkusím Zadka a měl jsem kliku, dopadlo to dobře (ještě jednou moc díky).

No a teď dva dotazy:
1) je nějaký dojezdový kolo? V TP nic takového uvedeného nemám
2) v díře na kolo je kompresor a sajrajt do kola a kvůli tomu tam nedám ani to proražený kolo... Když vyrvu čalounění, jak tam kolo pak upevním? :-$

Předem díky

Autor tématu
mrtvol@
hvězdička
Příspěvky: 214
Registrován: pon 04.08.2008, 23:38
Auto: C 203 200 K, C 205 250 cdi 4M

Re: rezerva místo lepící sady?

Příspěvek od mrtvol@ »

Případně neváli se doma někomu dojezdová rezerva?

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: rezerva místo lepící sady?

Příspěvek od Přemek Doležal »

Dojezdovou rezervu, hever, klíč na kola, kolové šrouby.
Kompresor dáš darem někomu, ostatní umístíš do kufru a Jedééém.
PS rezerva MUSÍ mít stejný obvod !!! .....alu či pleh = jedno. @}->--
Takhle to řeším se zákazníky já. *drink*
Dojezdové rezervy.cz - HK

zadek524
král hvězd
Příspěvky: 4495
Registrován: čtv 31.07.2008, 13:59
Auto: 124 - to je krásný číslo co mám rád
Bydliště: Nehvizdy, Praha - východ
Věk: 49
Kontaktovat uživatele:

Re: rezerva místo lepící sady?

Příspěvek od zadek524 »

Dojezdovka rozhodně nemusí mít stejnej obvod, to by pak ztrácela jaksi romantiku malého kolečka, který se někam vejde.. ;)
Jen doporučuju, vždy dojezdové malé kolo umístit na nápravu, kde není diferák. To znamená konkrétně u tohodle Medvěda, pokud píchneš zadní kolo, tak dát malou dojezdovku dopředu a zdravé kolo zepředu si půjčit dozadu. Jinak bys mohl taky krásně a rychle odpravit diferák.

Autor tématu
mrtvol@
hvězdička
Příspěvky: 214
Registrován: pon 04.08.2008, 23:38
Auto: C 203 200 K, C 205 250 cdi 4M

Re: rezerva místo lepící sady?

Příspěvek od mrtvol@ »

právě, ta dojezdovka by se mi líbila kvůli velikosti, ale pokud nebude zbytí, tak bych pořídil plnohodnotné kolo.
V každým případě potřebuji vyřešit čalounění prostoru pro rezervu, protože tam je lepící sada a kompresor, je to uložené ve škatulce, která ubírá místo na kolo (nebo bych potřeboval šišatou rezervu 009 ). Pak se tam to kolo asi taky musí nějak připevnit - kdybych dělal někde kotrmelce, tak aby mi nelítalo po autě.
Když vyrvu to čalounění a seženu z jinýho auta, kde rezerva byla? Otázkou je, jestli v tom lavoru na rezervu je nějaká příprava na uchycení rezervy :-/

a fakt se nikomu dojezdovka nikde neválí?
Nebo prosím o radu, jaký rozměry mám shánět.

Zadku, tys tam měl takovej "sběr" 009 nemáš tam mezi tím něco?
V sobotu ráno jedu do Radonic, domů jedu někdy v neděli. Tak bych Ti kolo hodil, budeš doma a nebo ho můžu opřít o plot?
A máš raději červený a nebo bílý :P nebo jak se Ti můžu odvděčit?

Petr

jumo
hvězdička
Příspěvky: 16
Registrován: sob 19.07.2014, 5:46
Auto: w203 200 cdi
Věk: 69

Re: rezerva místo lepící sady?

Příspěvek od jumo »

Ak nebude mať dojazdovka rovnaký obvod, tak ESP bude protestovať.
Tie Přemkove výkričníky majú opodstatnenie.

trojan
kometa
Příspěvky: 2145
Registrován: pon 28.02.2011, 18:33
Auto: Trambus
Bydliště: 60580495devět/Kolín

Re: rezerva místo lepící sady?

Příspěvek od trojan »

zadek524 píše:Dojezdovka rozhodně nemusí mít stejnej obvod, to by pak ztrácela jaksi romantiku malého kolečka, který se někam vejde.. ;)
Jen doporučuju, vždy dojezdové malé kolo umístit na nápravu, kde není diferák. To znamená konkrétně u tohodle Medvěda, pokud píchneš zadní kolo, tak dát malou dojezdovku dopředu a zdravé kolo zepředu si půjčit dozadu. Jinak bys mohl taky krásně a rychle odpravit diferák.
Origo dojezdový kola co se dávají do aut maji stejný obvod s kolama na kterejch auto vyjelo. V kufru šetří místo jen na vejšku, kde je na rezervě pod podlahou třeba u 211 ještě ten plastovej pořadač. U 203 bych se na dojezdovou vysral a dal tam normální rezervu-misto tam na to je, případně se dá udělat . 203 kupé má tu dojezdovou ještě debilnější. Kvůli úspoře místa je v kufru vyfouknutá, jinak se tam nevejde ...

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: rezerva místo lepící sady?

Příspěvek od Přemek Doležal »

zadek524 píše:Dojezdovka rozhodně nemusí mít stejnej obvod, to by pak ztrácela jaksi romantiku malého kolečka, který se někam vejde.. ;)
Jen doporučuju, vždy dojezdové malé kolo umístit na nápravu, kde není diferák. To znamená konkrétně u tohodle Medvěda, pokud píchneš zadní kolo, tak dát malou dojezdovku dopředu a zdravé kolo zepředu si půjčit dozadu. Jinak bys mohl taky krásně a rychle odpravit diferák.
A když ta tvoje MALÁ dojezdovka nevleze přes kotouč, tak ten diferák sežereš jako já :
Sosnová-Jihlava, a bylo po něm. :-!
Dojezdovkou se rozumí tenký kolo a stejným obvodu, to už bys moh Dane ve svým věku vědět. 010
@}->--

Autor tématu
mrtvol@
hvězdička
Příspěvky: 214
Registrován: pon 04.08.2008, 23:38
Auto: C 203 200 K, C 205 250 cdi 4M

Re: rezerva místo lepící sady?

Příspěvek od mrtvol@ »

v každým případě já jsem člověk hladovej a ty nesmyslný ceny za dojezdovou rezervu nejsem ochoten dát. Takže buď dám do kufru zimák a nebo splaším plech + šrouby...

Díky za rady

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: rezerva místo lepící sady?

Příspěvek od Přemek Doležal »

Ano, dojezdovky jsou drahý, vyřeš to kolem ze sady, kterou zrovna nejedeš, @=
+ správný šrouby, hever, čep pro nasazení kola, klíč na kola.
@}->--

Autor tématu
mrtvol@
hvězdička
Příspěvky: 214
Registrován: pon 04.08.2008, 23:38
Auto: C 203 200 K, C 205 250 cdi 4M

Re: rezerva místo lepící sady?

Příspěvek od mrtvol@ »

tak zimní kolo už bydlí... ale je tam jen tak na volno, nemá někdo tu růžici na uchycení?

https://photos.app.goo.gl/Uh1QyzK6D9Qxk5VL8" onclick="window.open(this.href);return false;

a really mi zbyl ten tapecierung a jestli si jo někdo nevezme, půjde na sběrný dvůr...

ještě uvažuju nějakej lavor do rezervy, ale nějakej polstrovánej, aby to v něm neštěrchalo!

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: rezerva místo lepící sady?

Příspěvek od Přemek Doležal »

Na šro'táku, klidně z W202
Odpovědět