něco žere baterku

Odpovědět

Autor tématu
navi
hvězdička
Příspěvky: 308
Registrován: stř 07.11.2012, 23:34
Auto: w 211 320 cdi 190 2.0 d w 203 200 cdi

něco žere baterku

Příspěvek od navi »

ahoj mám problém
mám w 203 200 cdi na takové to ježdění ve špin monterkách kolem komína
auto najede tak 8 tis za rok

poslední dobou něco začalo vybíjet baterku ok hodil jsem teda novou a přes noc zase prázdná

začal jsem hledat kam to jde a zjistil jsem ho...

na - od baterky jsem zapojil multimetr a naměřil jsem v klidovém stavu 0.14 A pokud se nepletu má bejt do 0.06 A .

začal jsem vyndavat pojistky co jsou v motorovem prostoru a nic .
pokračoval jsem takto s pojistkamy co jsou u řidiče v palubovce zase nic šel jsem teda do kufru na levou stranu a vše jsem opakoval aaaaaaaa hov..

začal jsem se rejpat v krabičce co je na ní + pro startování přes kabely

vede do ní jeden tlustej + kabel co jde z baterky a je zapojenej vepřostřed krabičky dale jsou po obou stranách 2 kabely . kabely co jsou na pravo od prostředního kabelu jdou k motoru po odpojení se nic nezměnilo stále 0.14 A .

po odpojení dvou kabelu co jsou vlevo to spadlo na 0.00 A oba kabel jdou do interieru .

z toho jsem dospěl k závěru že jsem k závěru nedospě a nemusel jsem se do te krabičky vubec srá. protože jsem z toho nic nevykoumal .

zajímavé je že poté co jsem známému auto půjčil a on najel za den 600 km auto se 3 dny nevybíjelo .

Je možné že to dělá RJ klimatizace ? jednou jsem skočil do auta že zajedu na pole a vyděl jsem že svítí EC a nejde vypnout tudíž nefunguje klima
a po vyndání klíče je nadále slyšet nepatrné bzučení které dřív ztichlo tet i po pul hodině bzučí .

načetl jsem Ř jednotky a všude byla spousta chyb což jsem čekal pote co baterka chcípla
ale pote co jsem vše smazal a znova načetl vše bylo v pořádku kromě klimatizace tam bylo spoustu chyb jako komunikace ŘJ s klapkou ..... atd prostě vše co se tam dalo napsat tam bylo jakoby ŘJ nereagovala . Poté co jsem znova vymazal chyby začala fungovat klima ale nefunguje manuální nastavení klapek .

DIK

Medvěd201
hvězdička
Příspěvky: 147
Registrován: sob 09.10.2010, 9:32
Auto: W201 2.0E → 2.5DT + W202 2.5D + S210 320CDI + W169
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: něco žere baterku

Příspěvek od Medvěd201 »

0.14A by ti nemelo pres noc vybit dobrou baterku :-$ chyba bude jeste nekde jinde, neaktivuje se treba neco po zamceni? Nesviti nějaká lampicka kufr/dvere? I tak za jednu noc na nabitou baterku je to strasne brzo

Načtené chyby v rj bych viděl jako důsledek podpětí

Autor tématu
navi
hvězdička
Příspěvky: 308
Registrován: stř 07.11.2012, 23:34
Auto: w 211 320 cdi 190 2.0 d w 203 200 cdi

Re: něco žere baterku

Příspěvek od navi »

je to divné - pol jiskří více než obvykle

nasralo mě to tak jsem si udělal fotku pojistek ´jak u motoru tak i v interieru a kufru a vyndal jsem všechny pojistky i relé ven a stejnak to žere proud takže to utíká někde kde jde kabel mimo pojistky .

je možné že to dělá alternátor .? je totiž docela zasranej od nafty která trochu utíka z čerpadla .

zaibatsu
hvězda
Příspěvky: 1377
Registrován: sob 19.05.2012, 23:11
Bydliště: Teplice, potažmo Buzerantovice

Re: něco žere baterku

Příspěvek od zaibatsu »

odpoj ho a uvidíš

kiblick
hvězdička
Příspěvky: 141
Registrován: ned 20.03.2011, 20:12
Auto: w124
Bydliště: praha
Věk: 36

Re: něco žere baterku

Příspěvek od kiblick »

Nemas dodelanej alarm takhle se chova propaleny rele imobilizeru to tu baterku sezere

trojan
kometa
Příspěvky: 2145
Registrován: pon 28.02.2011, 18:33
Auto: Trambus
Bydliště: 60580495devět/Kolín

Re: něco žere baterku

Příspěvek od trojan »

U 203 a podobnejch sráčů to v 99% dělá el. příhřev na motoru. Levá strana na bloku motoru, u starteru. Odpoj, nebo "upal" ten silnej tukabel co do něj věde a věřim, že to vyřešíš .

popelnice
kometa
Příspěvky: 2208
Registrován: čtv 26.12.2013, 13:32
Auto: Žigul
Bydliště: Hradec Králové 737 547 237

Re: něco žere baterku

Příspěvek od popelnice »

No aby neupalil silnej tukabel ke starteru *jokingly*

Autor tématu
navi
hvězdička
Příspěvky: 308
Registrován: stř 07.11.2012, 23:34
Auto: w 211 320 cdi 190 2.0 d w 203 200 cdi

Re: něco žere baterku

Příspěvek od navi »

tak jsem se pohnul trochu dál

doposud jsem měřil proud s odemčeným autem a s klíčkem vevnitř a lezlo jak z multimetru tak z

kleští 0.14 A

dnes jsem auto zamknul na kapotě jsem zacvaknul zámek a hned to spadlo na 0.06

což je ok pokud se nepletu tak je problém někde v ?????????????????????????????

klima stále nefunguje správně chladí ale fouka taknějak všude nejde přepnou jen na nohy nebo jen

na hubu .

kde se nachází ŘJ klimatizace . nepamatuji si zda byla někdě ve středovem panelu pod popelníkem je SRS jednotka ale na klimu ?

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: něco žere baterku

Příspěvek od Přemek Doležal »

Klidový odběr by se měl pohybovat kolem 0,05 A
Takže seš v poho.
*thumbs up*

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: něco žere baterku

Příspěvek od Merc124 »

navi píše:klima stále nefunguje správně chladí ale fouka taknějak všude nejde přepnou jen na nohy nebo jen na hubu, kde se nachází ŘJ klimatizace . nepamatuji si zda byla někdě ve středovem panelu pod popelníkem je SRS jednotka ale na klimu ?
Tak jestli ti nejde přepínání klapek topení na nohy nebo na sklo nebo na výdechy v palubce, tak si zkontroluj všechny přestavovací motory na klapkách topení ;) vč. jejich volného chodu a různého pákování, klasický problém u W203. Bohužel budeš muset rozebrat stř. panel + L. a P. spodek pal.desky - hezká práce :(

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: něco žere baterku

Příspěvek od Přemek Doležal »

U 203 s tím daignostika nedokáže hejbat ? =-o

zaibatsu
hvězda
Příspěvky: 1377
Registrován: sob 19.05.2012, 23:11
Bydliště: Teplice, potažmo Buzerantovice

Re: něco žere baterku

Příspěvek od zaibatsu »

Přemek Doležal píše:U 203 s tím daignostika nedokáže hejbat ? =-o
dokáže, podle mě by to ale mohl být některý senzor uvnitř, který hlásí nesmyslnou teplotu a klapky se tomu nesmyslu snaží přizpůsobit. je to problém na diagnostiku.

Autor tématu
navi
hvězdička
Příspěvky: 308
Registrován: stř 07.11.2012, 23:34
Auto: w 211 320 cdi 190 2.0 d w 203 200 cdi

Re: něco žere baterku

Příspěvek od navi »

tak mám novej poznatek dnes jsem zase vlezl do auta a že se ochladilo jsem si chtěl trochu zatopit a hovno dg. klima n HI a ono nic jen fouká na nohy diagnostika píše že vše co se dá nemá kontakt s ŘJ .

kde je vubec ta ŘJ u 203 ? je možné že je KO

jediné co funguje je zapnutí vypnutí klim. ec po 5 restartech to začalo fungovat
dale funguje nastavování teploty ,tlačítko pro ochuk čelního skla a tot vše

fouká jen na nohy.
Odpovědět