Fórum bylo aktualizováno, pro více informací mrkněte sem: viewtopic.php?f=10&t=70529

Grafika se bude postupně za provozu měnit - není potřeba psát stále dokola stížnosti že je to hnusný. Je to výchozí vzhled phpbb systému.

W168 a W414 Áčko a Vaneo blinkry problém

Odpovědět

Autor tématu
Kounect
hvězdička
Příspěvky: 1
Registrován: Stř 07.10.2015, 18:04
Stav: Offline

W168 a W414 Áčko a Vaneo blinkry problém

Příspěvek od Kounect » So 30.04.2016, 10:21

Ahoj všichni,

najde se tu nějaká dobrá duše co poradí s problematickým blikáním?
Původně jsem tu samou závadu měl u Áčka, ale to jsem prodal a koupil Vaneo...uběhlo ani ne půl roku a závada je tu zas. O co se jedná?

Dopředu upozorňuji, že se nejedná o klasický problém v páčce - koupil jsem z vraku zaručeně funkční - průběh totožný jako s mojí starou páčkou, tak jsem se rozhodl vyzkoušet novou z Autokelly a opět ten samý průběh :

Doprava bliká vždy spolehlivě.
Doleva zapnu blinkr, buď začne blikat doleva a po ( asi podle počasí :) ) 3 - 10 bliknutích se bez dalšího dotknutí páčky přepne blikání samo na doprava.
Zvláštností, která k tomuto vstupuje je, že když v tom okamžiku zmáčknu jedno stírnutí ( páčka zamáčknout do volantu, nechat blikat doleva ) začne auto opět blikat správně doleva a cyklus se opět opakuje - 3 - 10 bliknutí doleva a šup doprava.
Případně nezačne blikat vůbec.

Po domácím měření jsem zjistil, že na pinech 4-5 se dle nastavení páčky mění stav - spojeno napřímo ( doprava ) - spojeno přes 200ohm odpor ( doleva ). K tomu jsem hledal souvislost s tím stěračem a při zmáčknutí páčky ( jedno zmáčknutí ) dojde navíc ke spojení pinu 4 a 7. V tomto případě se něco změní a blinkr na chvíli funguje.

Můj osobní závěr je, že bych někde měl hledat něco, co vyhodnocuje právě tyto odpory - zmáčknutí a podle toho zapíná funkce anebo ukostření této samotné fičury.
Bohužel, rozebral jsem zatím půl palubky a ještě nic takového nenašel, akorát na googlu potvrzení, že něco takového u medvěda existuje např. http://www.germanimportsllc.com/20tusiflw1.html" onclick="window.open(this.href);return false; ( u Vanea to ale netvrdím - možná je to tam jinak ).
Pokud by někdo měl s tímhle zkušenost, anebo dokonce schéma zapojení blinkrů a mohl poskytnout, budu vděčný za jakoukoli radu. Ve stavu v jakém to je se s tím nedá jezdit...to by byla sebevražda...

DíkyOdpovědět