Opraveno - 107 380 SL - elektrika

Odpovědět

Autor tématu
Long
hvězdička
Příspěvky: 82
Registrován: ned 03.08.2008, 21:05

Opraveno - 107 380 SL - elektrika

Příspěvek od Long »

Urgentně se obracím o pomoc ,dnes jsem poprvé za 8 let nenastartoval po zimě :'(
Problém je v přívodu el. do benzínového čerpadla , čerpadlo samo o sobě při napojení natvrdo běží OK .
Pojistky u spolujezdce jsou OK ,dotaz zní zda nemá čerpadlo někde ukrytou pojistku o které nevím :-/ ,případně nějaké relé které při nastartování pouští šťávu do čerpadla , každou zkušenost a radu vítám díky ...
Prolezl jsem kompletně celé auto a budu muset v nouzi napojit čerpadlo natvrdo a doskákat k odborníkům a nebo se zadaří dobrá rada jak na to..

Předem všem díky za případné podněty
Naposledy upravil(a) Long dne pon 22.05.2017, 21:14, celkem upraveno 1 x.

Joe
vycházející hvězda
Příspěvky: 610
Registrován: stř 06.08.2008, 9:47
Auto: W11, W107, W112, W129, W210, W211, W221
Bydliště: České Budějovice a okolí
Věk: 60
Kontaktovat uživatele:

Re: Help 107 380 SL - elektrika

Příspěvek od Joe »

Běžný problém po zimní přestávce. Palivové relé. Najdeš jej u spolujezdce v nohách na pravém boku jak jsou vrátka od pojistek, shoď ten tapec a najdeš tam relátka, jedno z nich to bude.

Autor tématu
Long
hvězdička
Příspěvky: 82
Registrován: ned 03.08.2008, 21:05

Re: Help 107 380 SL - elektrika

Příspěvek od Long »

Joe dík
tam mě nenapadlo něco hledat , jediné co jsem otevřel je u spolujezdce poměrně velký kastlík kde je krabice s kabelem

jen poslední info co s tím relátkem udělat poklepat ? nebo rovnou shánět nové

Joe
vycházející hvězda
Příspěvky: 610
Registrován: stř 06.08.2008, 9:47
Auto: W11, W107, W112, W129, W210, W211, W221
Bydliště: České Budějovice a okolí
Věk: 60
Kontaktovat uživatele:

Re: Help 107 380 SL - elektrika

Příspěvek od Joe »

U SL/SLC 450 je to pozice "1" vlevo nahoře. Tam začni, někdy stačí s ním zahýbat, pak jej vytáhni z patice, očisti packy a vraž jej tam zpět. Když to nepomůže otevři jej a očisti kontakty, budou zoxidované. Koukni, také zda tam někde něco nehořelo.
relátka w107.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Autor tématu
Long
hvězdička
Příspěvky: 82
Registrován: ned 03.08.2008, 21:05

Re: Help 107 380 SL - elektrika

Příspěvek od Long »

Přiznám se tak tohle vidím poprvé neměl jsem tušení , mám tam plastový tapec kde jde pouze vycvaknout kryt s pojistkami ,ve snu by mě nenapadlo hledat tady , předpokládám ,že bude pouze nacvaknutý . Jednou už jsem tento problém před lety po zimě řešil , taky nechtěl chytnout a najednou se rozeběhnul až dnes mě dostal , jinak chytá na škub .
Dnešní odpoledne jsem trávil telefonováním a prolízáním auta , ještě jednou díky tomu říkám rada nad zlato 007

Autor tématu
Long
hvězdička
Příspěvky: 82
Registrován: ned 03.08.2008, 21:05

Re: Help 107 380 SL - elektrika

Příspěvek od Long »

Long píše:Přiznám se tak tohle vidím poprvé neměl jsem tušení , mám tam plastový tapec kde jde pouze vycvaknout kryt s pojistkami ,ve snu by mě nenapadlo hledat tady , předpokládám ,že bude pouze nacvaknutý . Jednou už jsem tento problém před lety po zimě řešil , taky nechtěl chytnout a najednou se rozeběhnul až dnes mě dostal , jinak chytá na škub .
Dnešní odpoledne jsem trávil telefonováním a prolízáním auta , ještě jednou díky tomu říkám rada nad zlato 007
zítra dám vědět

Autor tématu
Long
hvězdička
Příspěvky: 82
Registrován: ned 03.08.2008, 21:05

Re: Opraveno - 107 380 SL - elektrika

Příspěvek od Long »

Tak se podařilo ,relé bylo za kastlikem u spolujezdce ,ty nad pojistkovou skříní bez problému , pár hodin práce rozebírání a nakonec vypadlo to poslední nefunkční viz foto , poklepání a kvrdlání bez úspěchu až rozebrání pomohlo s domluvou šroubováku . S podivem co se ve 35 letém autě najde za množství elektriky , celou dobu jezdím v dobré víře ,že mám pouze pár pojistek a nic víc *jokingly* nechci ani domýšlet až mě jednou nechytne 221 tam asi oprava relátka stačit nebude :-@
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

MartinR
hvězdička
Příspěvky: 143
Registrován: pát 29.08.2008, 11:33
Auto: Mám
Bydliště: Praha

Re: Opraveno - 107 380 SL - elektrika

Příspěvek od MartinR »

Mě překvapuje, že v tak starém Mercedesu je "relé" made in Hungary.

Autor tématu
Long
hvězdička
Příspěvky: 82
Registrován: ned 03.08.2008, 21:05

Re: Opraveno - 107 380 SL - elektrika

Příspěvek od Long »

MartinR píše:Mě překvapuje, že v tak starém Mercedesu je "relé" made in Hungary.
mě taky proto jsem po něm hned šel , evidentně předchozí majitel řešil stejný problém ,relé je z roku 2001 ale to bylo auto ještě v USA ,kdoví kde amíci berou díly *jokingly*
naopak ostatní relátka jsou originál z roku výroby auta a fungují na jedničku .
Odpovědět