Jakou 107?


Laďa-K
vycházející hvězda
Příspěvky: 504
Registrován: ned 21.09.2008, 12:02
Auto: Mercedes-Benz 350SLC
Bydliště: Šumperk
Věk: 50

Re: Jakou 107?

Příspěvek od Laďa-K »

A tuhle někdo neviděl naživo? Tyhle US nárazníky do r 73 jsou přijatelnější.
https://www.rajveteranu.cz/16043-merced ... ka-trebova" onclick="window.open(this.href);return false; Jo a ještě něco k těm US verzím, kdysi jsem se dočetl že jsou dost drasticky omezeny na výkonu aby vyhověli tehdejším emisním normám. Nejlíp by kámoš udělal kdyby došetřil ještě tak 100 ale i na autě za 9000e bude ještě dost práce.

PavelMB
hvězdička
Příspěvky: 1
Registrován: úte 21.11.2017, 15:01
Auto: 450SL,420SL,560SL,350SLC,W111coupe,W124cab,W138...

Re: Jakou 107?

Příspěvek od PavelMB »

Dobrý den, souhlasím s tím, že pokud na to stačí finance, je jako investice vhodnější EU verze. Nicméně bych nezavrhoval US verze. Je pravda, že auta z USA většinou nemají známou historii. Ale také vím, že v EU se historie falšuje jak na běžícím pásu. Vlastním několik 107 EU i US, kabrio i kupé. Zajímavá je pak možnost dovézt auto z Japonska, kam se vyvážela auta v EU optice. Příklad 560SL z Japonska je paráda. Určitě z vlastních zkušeností zvolit verzi po faceliftu od r.v.1986 resp. konce 85. Podle mě platí, že čím mladší, tím lepší, alespoň co se týká ochrany proti korozi a jízdních vlastností. Lepší brzdy, lepší zavěšení kol atd. Starší modely mají zase kolikrát více šarmu a jsou hlavně v interiéru víc oldtimer. Ale chce to narazit na kus, který jezdil jen v létě. I tak počítejte s tím, že u prvních modelů budete zrovna měnit vše, co je z gumy, pokud už to někdo neudělal. Náhradní díly nejsou vůbec problém, je to jen o ceně a kontaktech. A nemusí se hned pro všechno do mercedesu. Pokud jde o US verzi, tak je pravda, že optika nic moc. Já si ale jednu schválně nechávám, protože až to všichni kolem přestaví na EU, tak to bude vzácnost ;-). US přední světla je jednoduché předělat. Nové čočky za 75 EUR s vyměnitelnými žárovkami H4 a je to. Ve 2018 přijdou na trh repliky předních EU světel. Pozor na "levné (2000 EUR)" repliky EU nárazníků. Kvalita nic moc, ale zhruba dva dny práce, upravování držáků, pasování, leštění a pak to sedí. Jen člověk musí být kutil. Dá se pořídit solidní sada od 2.500. Použité nárazníky mívají špatný chrom. Hlavně zadní nárazník pod gumou. Pokud budete chtít poradit, klidně se ozvěte. Mám o 107-čkách načteno vše co se dá. Sám tato auta renovuji, servisuji a jezdím. :-)
Odpovědět