SL 380 chod studeného motoru

Odpovědět

Autor tématu
hanysek
hvězdička
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 27.08.2020, 19:53

SL 380 chod studeného motoru

Příspěvek od hanysek »

Prosím o radu. Mám krátce W107, 380 SL, rv. 1983, US a zatím sbírám zkušenosti. Auto jede po studeném startu takovým zvláštním způsobem, jakoby vypadával nějaký válec, po přidání plynu se objeví vibrace (někdy to až autem začne mírně cukat) a jde neochotně do otáček. Zvláštní je, že má své chvilky kdy se mi zdá, že je vše Ok, ale především akceleraci provází vibrace. Když se auto zahřeje tak se to zlepší, po nastartování již důkladně zahřátého motoru jede normálně tak jak bych očekával. Auto v posledních dvou letech moc nenajezdilo, benzín je již vyměněn, palivové relé jsem kupoval nové, kabely vypadají dobře, svíčky se chystám zkontrolovat v týdnu. Nevíte někdo, co by mohlo být příčinou? Děkuji za každou radu :stern:

Laďa-K
vycházející hvězda
Příspěvky: 504
Registrován: ned 21.09.2008, 12:02
Auto: Mercedes-Benz 350SLC
Bydliště: Šumperk
Věk: 50

Re: SL 380 chod studeného motoru

Příspěvek od Laďa-K »

Asi nějakou radu kterou se trefím do černého mít nebudu ale spoustu aut včetně mýho 350SLC jsem vyléčil novým víkem rozdělovače, palcem, zapalovacíma kabelama, svíčkama a nastavením předstihu, teď když se mi do ruk dostane něco staršího tak tyhle věci dělám automaticky, jinak stejně nikdo nepozná jestli je to v palivu nebo v zapalování.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: SL 380 chod studeného motoru

Příspěvek od Přemek Doležal »

JO ! *thumbs up*

Autor tématu
hanysek
hvězdička
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 27.08.2020, 19:53

Re: SL 380 chod studeného motoru

Příspěvek od hanysek »

Moc děkuji za radu, víko, palec, kabely a svíčky objednané, jak bude vyměněno napíšu. Jinak jsem prohlížel svíčky, byly dost od sazí možná bude problém i v bohatosti směsi, ale uvidím po výměně...

Autor tématu
hanysek
hvězdička
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 27.08.2020, 19:53

Re: SL 380 chod studeného motoru

Příspěvek od hanysek »

Tak vyměněno víčko rozdělovače, palec, kabely i svíčky. Některé svíčky byly černé a zanesené způsobem, jaký jsem ještě neviděl :-( Nechápu, jak s tím předchozí majitel mohl jezdit :( Po zkušební projížďce se zdá být problém vyřešen :-) Po nějakém čase ještě svíčky vyndám a raději překontroluji, zda se nezanáší, aby nebyl problém i jinde... Nyní se chci vrhnout na brzdy, tak doufám, že mě tam nějaké další překvapení nečeká, pokud je něco, čemu u tohoto auta v případě brzd věnovat pozornost, tak budu rád, za každý poznatek :-) Ještě jednou děkuji!!! 007

sádrák
vycházející hvězda
Příspěvky: 756
Registrován: sob 16.08.2008, 20:20
Auto: MB W115 a mnoho dalších starých strojů
Bydliště: Boleslavsko

Re: SL 380 chod studeného motoru

Příspěvek od sádrák »

Brzdy jsou naprosto standardní, dvouokruhový HBV, nic, co by vybočovalo z normálu. Repasní sady na třmeny a HBV jsou k dostání za pár kaček, to samé i hadice. Pokud to budeš rozdělávat, doporučuju hadice vyměnit a pořádně vyčistit nádobku na brzdovku, je vždy plná bordelu. Kotouče a desky jsou také za rozum, stejné je to i u paken parkovací brzdy. Pouze kompletní HBV je dražší, ale žádná tragédie.

Joe
vycházející hvězda
Příspěvky: 610
Registrován: stř 06.08.2008, 9:47
Auto: W11, W107, W112, W129, W210, W211, W221
Bydliště: České Budějovice a okolí
Věk: 60
Kontaktovat uživatele:

Re: SL 380 chod studeného motoru

Příspěvek od Joe »

Je dobré mít sadu svíček, klidně starších, když cukám autem po dvoře, vyjedu z garáže, zajedu do garáže, jdu něco opravovat atd. Novou sadu svíček nasadit až kdy jsem si jist, že sednu do auta a ujedu třeba hodinu v kuse bez zastavování.

Autor tématu
hanysek
hvězdička
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 27.08.2020, 19:53

Re: SL 380 chod studeného motoru

Příspěvek od hanysek »

Zadní brzdy + brzdový válec vyměněn. Nádržka byla, jak psal sádrák plná nečistot, ceny jsou v poho, bral jsem kotouče a opravné sady. Při odvzdušňování jsem se díval na předek, kotouče vypadají ještě docela dobře, takže určitě další víkend destičky+válečky. Koukal jsem, že při výměně kotoučů budu muset sundat celý náboj, předpokládám, že i s ložiskem. Nevíte, zda je potřeba nějaké speciální mazivo a jakým momentem ložiska dotáhnout? Bosch svíčky jsem kupoval za rozumné peníze, Joe souhlas, že se asi vyplatí jejich častější výměna, nechám to třeba současně s olejem ....díky moc!

sádrák
vycházející hvězda
Příspěvky: 756
Registrován: sob 16.08.2008, 20:20
Auto: MB W115 a mnoho dalších starých strojů
Bydliště: Boleslavsko

Re: SL 380 chod studeného motoru

Příspěvek od sádrák »

Joe píše: sob 17.10.2020, 13:22 Je dobré mít sadu svíček, klidně starších, když cukám autem po dvoře, vyjedu z garáže, zajedu do garáže, jdu něco opravovat atd. Novou sadu svíček nasadit až kdy jsem si jist, že sednu do auta a ujedu třeba hodinu v kuse bez zastavování.
Souhlas, jen ta výměna u V8 není jako na R6. Včera jsem měřil tlaky ve válcích a dalo mi to práci - svíčky ven - adaptér tam a zase zpět - svíčky zpátky.. Ale je fakt, že konkrétně ten D-JET opakovaný studený start nemá moc rád.
Odpovědět