W164 2008 Comand - pár otázek k navigaci

Odpovědět

Autor tématu
niemand:
hvězdička
Příspěvky: 18
Registrován: ned 30.07.2017, 20:45
Auto: Mercedes-Benz ML320 CDI
Bydliště: Doma
Věk: 34
Kontaktovat uživatele:

W164 2008 Comand - pár otázek k navigaci

Příspěvek od niemand: »

Zdar, koupil jsem si W164 2008 a mám pár otázek ke comand systému. Nikdy jsem s tim nepracoval a tak mám pár otázek.

1) Musí tam být vždy vložené to navigační DVD? Mě totiž přijde divný, že bez něj se navigace odmítá zapnout, ale když si na displeji u tacho vyberu kompas, tak kompas mi přesně ukazuje názvy ulic, čísla silnic atd. Jakoby nějakou databázi měl.
2) Druhá otázka se váže právě k té první - pokud ten menší displej zná názvy silnic a ulic, nešla by navigace spustit jen v tomto režimu? Nepotřebuju mít nutně mapové podklady. Ale nevím, jak přesně to udělat (pokud to jde).
3) Pokud bych chtěl aktuální mapy, jaké DVD pořídit? Koukal jsem na tohle:
http://www.obchodelektro.eu/Aktualizace ... 7-d920.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
ale nevím, jestli je správné (a navíc ten web na mě působí trochu neprofesionálně).
4) Také jsem nepřišel na to, jak funguje "video". V příručce ke comand neni nic o formátech, takže nevim, jestli to vůbec z DVD/CD to video přehraje, nebo jestli tam musim připojovat něco externího přes aux v přihrádce. Ne že by zrovna tohle bylo něco, co nutně potřebuju, ale čistě pro info bych to rád věděl.

Díky.

zaibatsu
hvězda
Příspěvky: 1377
Registrován: sob 19.05.2012, 23:11
Bydliště: Teplice, potažmo Buzerantovice

Re: W164 2008 Comand - pár otázek k navigaci

Příspěvek od zaibatsu »

1) Musí, zná pár ulic, nezná ale přesnou mapu, takže neví, jestli doprava nebo doleva, případně kolik má silnice pruhů, jestli je to jednosměrka apod.
2) nešla
3) jsou to nejspíš levý DVD, já je pálil za 600, bohužel mám nějakej problém s ovladačema a nejsem se schopnej dokopat k reinstalaci počítače
4) NTG 2 nemůže mít video, ačkoliv maj všechny čudlík

Autor tématu
niemand:
hvězdička
Příspěvky: 18
Registrován: ned 30.07.2017, 20:45
Auto: Mercedes-Benz ML320 CDI
Bydliště: Doma
Věk: 34
Kontaktovat uživatele:

Re: W164 2008 Comand - pár otázek k navigaci

Příspěvek od niemand: »

Díky za odpověď :)

Autor tématu
niemand:
hvězdička
Příspěvky: 18
Registrován: ned 30.07.2017, 20:45
Auto: Mercedes-Benz ML320 CDI
Bydliště: Doma
Věk: 34
Kontaktovat uživatele:

Re: W164 2008 Comand - pár otázek k navigaci

Příspěvek od niemand: »

Ještě bych měl jednu otázku - jde nějak vypálit hudbu na DVD, aby ji to rádio vzalo? DVD s MP3 to nebere, ale nevim jestli to jde vypálit jinak a jestli by to vůbec to rádio pobralo.

zaibatsu
hvězda
Příspěvky: 1377
Registrován: sob 19.05.2012, 23:11
Bydliště: Teplice, potažmo Buzerantovice

Re: W164 2008 Comand - pár otázek k navigaci

Příspěvek od zaibatsu »

MP3 na DVD by podle mě mělo jít, a CD určitě

Autor tématu
niemand:
hvězdička
Příspěvky: 18
Registrován: ned 30.07.2017, 20:45
Auto: Mercedes-Benz ML320 CDI
Bydliště: Doma
Věk: 34
Kontaktovat uživatele:

Re: W164 2008 Comand - pár otázek k navigaci

Příspěvek od niemand: »

Asi jsem blbej, nebo používám špatný soft (Nero Express 2015), ale nebere to MP3 ani z DVD, ani z CD.

Zkoušel jsem to i podle tohoto návodu:
http://www.benzworld.org/forums/audio-t ... g-how.html" onclick="window.open(this.href);return false;

tzn odstranil jsem tagy, roztřídil hezky do složek, radši jsem z názvů odstranil i speciální znaky apod, ale prostě to nejde. DVD s MP3 po vložení neudělá vůbec nic, u CD to napíše CD 0 error. V návodu k rádiu o podporovaných formátech nic neni, takže fakt nevim, jestli to vůbec má podporovat mp3 nebo ne.

Kamarád mi řikal, jestli mám ukončenou stopu na cd/dvd a že by to mohlo mít vliv, ale já to ani v jednom případě nevypaloval jako vícesekční disk a ukončovací stopu to potom zapíše snad vždycky. Doufám...

zaibatsu
hvězda
Příspěvky: 1377
Registrován: sob 19.05.2012, 23:11
Bydliště: Teplice, potažmo Buzerantovice

Re: W164 2008 Comand - pár otázek k navigaci

Příspěvek od zaibatsu »

zkusil bych to bez složek na cd a vložit do šachty pro DVD, resp. ne do changeru ale přímo do radia. takhle to fungovalo mně a to na w203, což je taky ntg2. je ale možný, že to tvoje auto nemá, byť je to divný.

nemáš aux?

Autor tématu
niemand:
hvězdička
Příspěvky: 18
Registrován: ned 30.07.2017, 20:45
Auto: Mercedes-Benz ML320 CDI
Bydliště: Doma
Věk: 34
Kontaktovat uživatele:

Re: W164 2008 Comand - pár otázek k navigaci

Příspěvek od niemand: »

Já to právě dávám přímo do rádia, protože changer nemám, ale aux v přihrádce je.

zaibatsu
hvězda
Příspěvky: 1377
Registrován: sob 19.05.2012, 23:11
Bydliště: Teplice, potažmo Buzerantovice

Re: W164 2008 Comand - pár otázek k navigaci

Příspěvek od zaibatsu »

a nemáš v přihrádce i stojánek na ipod? já ho na w164 měl. asi bych používal nějakej mp3 přehrávač a na vypalování se vybodnul.

Autor tématu
niemand:
hvězdička
Příspěvky: 18
Registrován: ned 30.07.2017, 20:45
Auto: Mercedes-Benz ML320 CDI
Bydliště: Doma
Věk: 34
Kontaktovat uživatele:

Re: W164 2008 Comand - pár otázek k navigaci

Příspěvek od niemand: »

No, nakonec to tak asi udělám. Na hudební CD se toho moc nevejde a když tam ten aux je, tak toho aspoň využiju. Jinak díky za rady :)
Odpovědět