Handsfree w221

Odpovědět

Autor tématu
Fiend
hvězdička
Příspěvky: 183
Registrován: sob 02.08.2008, 8:58
Auto: S211 E270 cdi, W123 230ce, W114 250CE, R171
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Handsfree w221

Příspěvek od Fiend »

Ahoj, můžete mi prosím poradit jak spárovat auto s telefonem? Jedná se o w221 2008, telefon - řekněme obecně android.

V loketce je adapter peiker acustic (vypadá takto - i se stejným číslem): http://www.ebay.com/itm/121566330301" onclick="window.open(this.href);return false;

Našel jsem si i nějaký návod, ale po několika hodinách pokusů prostě nic. Telefon BT rozpozná v pohodě, ale prostě ne a ne se spárovat. Je možné že je to na nějaký konkrétní typ telefonu, ale to jsem se nikde nedočetl (pročítal jsem různá zahraniční fóra). Vím že možná bude problém asi v nějakém rozhraní BT SAP/HFP ale v tom už se nevyznám... pouze dost nechápu, že s tak triviální věcí jsou takové problémy... V autě používám asi 10 let staré HF a s každým telefem se spáruje naprosto bez problémů..

Dále se telefon může spárovat přímo s autem, ale ne na telefonování, nějak jsem nepochopil k čemu je to dobré a to jde bez problému, ale pro telefonování je třeba jít přes ten adapter.

Díky moc za rady! *thumbs up*

jelen
hvězdička
Příspěvky: 85
Registrován: pát 01.08.2008, 12:03
Bydliště: Tuklaty
Kontaktovat uživatele:

Re: Handsfree w221

Příspěvek od jelen »

Začnu odzadu, sparovani s rádiem přes bt je jenom kvůli servisnímu upgradu, prostě neslouží k telefonování.

Sparovani s BT modulem a androidem je trošku problém, protože android až od verze 4.4.4 (samsung) a u ostanich výrobců až od verze 5.0 má defaultne povolené rSAP jinak je to zakázané a jediné jak to můžeš povolit je mít rootnuty telefon a nahranou aplikaci rsap bluetooth. Ta jde stáhnout i jako trial, aby sis vyzkoušel, že ti to funguje.

Za predpokadu, že te modul vyzve k zadání sparovaciho kódu (hlásí se jako MB telephone), pak parovaci kód je celé to číslo co vidíš na displayi rádia, je to snad 18 cislic.

Problém je jen s androidem, protože android bere rSAP jako bezpečnostní riziko, jelikož davas přístup na svoji SIM kartu. Ale jak jsem psal výše, od poslední verze je to už povoleny, bohužel tu zas nemá mnoho zařízení ;-).

iOS, symbian, klasika=no problem

Autor tématu
Fiend
hvězdička
Příspěvky: 183
Registrován: sob 02.08.2008, 8:58
Auto: S211 E270 cdi, W123 230ce, W114 250CE, R171
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Handsfree w221

Příspěvek od Fiend »

Super díky moc za info! Vyzkouším a dám vědět.

Balrog
hvězdička
Příspěvky: 12
Registrován: úte 01.03.2016, 18:06
Auto: Mercedes W221 benzín 3,5L
Bydliště: Praha

Re: Handsfree w221

Příspěvek od Balrog »

IOS normálně funguje přes tento adaptér co byl v odkazu? mám nejnovější Iphone 6s plus a ten adaptér je docela drahý na to abych ho koupil a pak nešel. Díky
Odpovědět