W222

Odpovědět

Autor tématu
Joe
vycházející hvězda
Příspěvky: 610
Registrován: stř 06.08.2008, 9:47
Auto: W11, W107, W112, W129, W210, W211, W221
Bydliště: České Budějovice a okolí
Věk: 60
Kontaktovat uživatele:

W222

Příspěvek od Joe »

Tento příspěvek není až tak o W221, ale o jeho nástupci. Včera se zastavil kamarád a svezl jsem se s čerstvě zakoupenou (najeto necelých 2000 km) W222 S500 4MATIC . Auto je to nádherné, těžko sepsat všechny přívlastky které je mohou charakterizovat. Esko nádherně plulo krajinou a opět se dostavil pocit naprostého odtržení od reality, stejně jako při nákupu W221. Jízda v novém autě je úžasný zážitek, neznám to, bo si nová auta nekupuji, ale asi o tom začnu přemýšlet. Motor takřka není slyšet, výkon 445 koní je dostačujících i na tak velký vůz, občas si člověk uvědomí přítomnost převodovky když řadí , po sundání nohy z plynu, na nižší stupeň, ale jinak jí nic nelze vyčítat (9G-TRONIC). Auto má veškerou možnou výbavu kromě duálního displeje (řidič vidí ze svého místa informace o jízdě a zároveň spolujezdec může se sluchátky na uších sledovat film na tom samém displeji), až tak moc jej nepotřebuje, má tam HED-UP displej. A má „pouze“ dvouzonovou klimatizaci. Doporučuji navštívit konfigurátor MB pro představu toho, co dnes lze mít všechno v autě za volitelnou výbavu. Něco z bohaté výbavy: AMG body styling, panorama střecha, audio surroud Burmester 3D, masážní a vyhřívaná sedadla (lávové kameny,..), noční vidění, 360 st. kamera, Distronic plus, Inteligentní LED světla, adaptivní omývače předního skla, hlídač mrtvého úhlu a mrak dalších asistentů, včetně jízdy v pruzích. Listprice takřka 4,5 mega. Na první pohled se může zdát, že W221 a W222 se až tak od sebe neliší, ale to je pouhé zdání. Rok výroby 2006 a 2016 je hlavně v technologiích naprosto něco odlišného.

s2.jpg
s3.jpg
s1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Frankmaniator
hvězdička
Příspěvky: 335
Registrován: pát 01.06.2012, 19:13
Auto: w115 300D US spec a jiné.

Re: W222

Příspěvek od Frankmaniator »

Předpokládám Joe, že auto mělo Magic body control. Bez toho to auto nemá proti w221 po FL význam. Navíc ten design mi přijde spíš pro mladý stylem: "čum na to auto, který jsem si dovolil". Tichá elegance je pryč a tlumič mindráků pro pány v přechodu je na světě. Ještě to vysvítit vevnitř fialově, narovnat límeček a jedem za holkama...
Jezdil jsem v tom bez magicu a pocitově to bylo hlučnější a horší, než w221, od řízení po podvozek.

F.

Autor tématu
Joe
vycházející hvězda
Příspěvky: 610
Registrován: stř 06.08.2008, 9:47
Auto: W11, W107, W112, W129, W210, W211, W221
Bydliště: České Budějovice a okolí
Věk: 60
Kontaktovat uživatele:

Re: W222

Příspěvek od Joe »

To Frankmaniator: předpokládáš chybně, protože 4MATIC nelze kombinovat s výbavou Magic body control. Všechny čtyřkolky jsou na vzduchu a MBC je v podstatě ABC s kamerou, která dělá screening povrchu vozovky a lze jej kombinovat pouze se zadním náhonem. Jestli pak W222 ve 4maticu nemá význam proti W221 FL nedokážu posoudit, ale v porovnání s W221 předface to je hodně velký rozdíl ve prospěch W222.
Design je vždy subjektivní záležitost, mě to auto například neuráží a ve verzi Maybach bych ve svých letech klidně zodpovědnost řídit auto přenesl na někoho mladšího. Kamarád si to zřejmě nekupoval z důvodů někoho ohromit, honit holky, nebo si léčit mindrák, je to velice příjemný člověk, muzikant, fotograf. Jako privátní bankéř, na rozdíl od nás a zbytku lidské populace si může dovolit koupit jakýkoli auto v jakékoli cenové výši.

zadek524
král hvězd
Příspěvky: 4495
Registrován: čtv 31.07.2008, 13:59
Auto: 124 - to je krásný číslo co mám rád
Bydliště: Nehvizdy, Praha - východ
Věk: 49
Kontaktovat uživatele:

Re: W222

Příspěvek od zadek524 »

Jak tak na ně koukám vedle sebe a jak to sleduju v provozu na silnici, u novýho se mi líbí předek víc, u starýho se mi víc líbí zadek než u novýho. Přijde mi takovej nějakej čínskej... ;) A nemyslím tím model W126 (číňan) :)

CTC
Administrátor
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv 31.07.2008, 16:09
Auto: W123 280TE, Dačia Dusteř turbo 16V kvatro
Bydliště: Mělník, Praha
Věk: 47

Re: W222

Příspěvek od CTC »

Mě se nová S Klassa moc líbí. Když vidím sousedku jak do toho usedá ( blondýnka tak 35 let, která svého času prodávala na srazu MBCC Mělník klobásy ), tak se otočím za oběma *in love*

Je to kus auta. W116, W126, W140 to jsou ikony. W220 je krapet útlum, W221 se mi líbí FL a W222 je kočár jak má být @=
Odpovědět