Problém s klimatizací + (asi) související vibrace

Odpovědět

Autor tématu
Lord Iffy
hvězdička
Příspěvky: 466
Registrován: stř 13.05.2009, 22:46
Věk: 102

Problém s klimatizací + (asi) související vibrace

Příspěvek od Lord Iffy »

Zdravím,

přibližně před dvěmi týdny mě začal trápit nepřijemný problém na SL (R230 SL 500). Absolutně nevím, jestli vše níže popsané spolu souvisí, nebo je to více problémů dohromady, ale raději to napíšu celé.

V polovině května bylo auto v MB ve Stodůlkách s pár drobnostma a mimo jiné na kontrolu klimatizace (klimatizace fungovala zcela bez problému, byla to jen zběžná kontrola). Ačkoli nikde nenašli únik, prý tam byla jen cca polovina náplně, tak to doplnili.

Po nejbližší delší jízdě se začal projevovat problém, který aktuálně řeším. Po cca 150 km jízdě a chvíli stání jsem jel do vedlejší vesnice a už po rozjezdu sem cítil mírné vibrace ve volantu, pedálu a do toho zvuk jako by něco drhlo. Vždy pár vteřin, pak klid, pak zase a takhle pořád dokola. Druhý den to zmizelo a objevilo se zase až po delší jízdě. Od té doby to dělá zcela náhodně (naposled např. dnes při cestě na startovní čáru v Kersku, resp. na letišti). Nemá na to vliv rychlost, jestli jedu nebo stojím, zatáčím, mám nohu na brzdě, prostě nic. Původně sem myslel, jestli to není pumpa SBC, ale ta zní trochu jinak (i když podobně). No a mám takový pocit, že když na ovládání klimatizace zmáčknu "0", tj. vypne se vše okolo topení/klimatizace, tak to přestane dělat. No a pro jistotu krátce okolo tohoto zvuku přestane fungovat klimatizace (studený vzduch). Po dalším startu, klimatizace normálně chladí (až mrazí, při nejnižší teplotě).

Omlouvám se za delší popis, ale snažil sem se zmínit vše podstatné. Zejména při aktuálních teplotách je to velice nepříjemný problém, který bych rád vyřešil. Můj první laický tip (při zohlednění všeho výše uvedeného), je moc chladiva... Je mi jasné, že se to takhle na internetu špatně "diagnostikuje" a je nejlepší to zavést do servisu, ale to sem už udělal a zatím to nepomohlo. Budu vdečný za jakýkoli tip vedoucí k vyřešení problému.

Díky, Ondra

enougher
kometa
Příspěvky: 2476
Registrován: ned 13.05.2012, 1:00
Auto: SL55AMG,W447, CLK320, CL500 4M AMG,c126 560
Bydliště: Praha
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s klimatizací + (asi) související vibrace

Příspěvek od enougher »

Vec 100% nema nic spolecne s mnozstvim chladiva

na 90% pujde o shodu okolnosti nech zkontrolovat vsechny remenice

Jestlize to nedela pri vypnute klima tak bude vadna remenice na kompresoru
u nekterych modelu se da vymenit my to ale nedelame menime cely kompresor

Autor tématu
Lord Iffy
hvězdička
Příspěvky: 466
Registrován: stř 13.05.2009, 22:46
Věk: 102

Re: Problém s klimatizací + (asi) související vibrace

Příspěvek od Lord Iffy »

Diky za tip, urcite to necham zkontrolovat. Souvislost s klimatizací tam asi je, ale nemůžu řict zcela s jistotou, když se to objevuje náhodně (ale náhodně to taky vždy přestalo, když sem jí vypl, což by společně s neschopností pořádně chladit právě když se to děje byla už moc velká náhoda). Dnes sem se byl navečer projet, jestli to udělá a samozřejmě nic a klima jela tak, že mi pomalu mrzly ruce. Když tak nad tím přemýšlím, tak to vždy dělalo při docela vysokých venkovních teplotách.

Autor tématu
Lord Iffy
hvězdička
Příspěvky: 466
Registrován: stř 13.05.2009, 22:46
Věk: 102

Re: Problém s klimatizací + (asi) související vibrace

Příspěvek od Lord Iffy »

Tak pokračování, na Chodově mi vyměnili silentblok motoru, který byl prý utrhlý, ale to rozhodně nemohlo být příčinou popisovaného problému. Dokud nezačala velká vedra, vše v pohodě. Dnes se problém opět projevil - začaly vibrace, přestala fungovat klima, po vypnuti klimy vibrace přestaly. Když tak nad tím přemýšlím, tak to vlastně vždy bylo při teplotách nad 32, takže mi v hledáčku zůstává nějaký senzor nebo už fakt nevim. Řemenice v pořádku, jedna napínací kladka vyměněna.

Celkem mě to štve, přeci jen nefunkční klima při teplotách nad 30 stupnu je nemilá věc. Ale jinak to jede stále skvěle, to ne že ne.

Flašku dobrého šampaňského/vína tomu, co mě nasměřuje na konkrétní řešení/příčinu problému.

enougher
kometa
Příspěvky: 2476
Registrován: ned 13.05.2012, 1:00
Auto: SL55AMG,W447, CLK320, CL500 4M AMG,c126 560
Bydliště: Praha
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s klimatizací + (asi) související vibrace

Příspěvek od enougher »

Po internetu tezko

008

Rekl bych ze problem bude v kompresoru klimatizace

bude se ve vyssich teplotach pridirat

Navstivil bych HHfrigo

Autor tématu
Lord Iffy
hvězdička
Příspěvky: 466
Registrován: stř 13.05.2009, 22:46
Věk: 102

Re: Problém s klimatizací + (asi) související vibrace

Příspěvek od Lord Iffy »

To je mi jasny, ze to jde po internetu blbě, bohužel návštěva servisu taky nepomohla. Zkusím to tam dovézt až budou vedra a bude se to projevovat. Pak už snad jen výlet za hranice. Jinak test kompresoru opakovaně v pořádku.
Odpovědět