Renovace výfukové svody a dál

Odpovědět

Autor tématu
texo
hvězdička
Příspěvky: 42
Registrován: stř 18.04.2012, 21:52
Auto: W116 280SE D-Jet

Renovace výfukové svody a dál

Příspěvek od texo »

Ahojte,
pustil jsem se do ošetření výfuku (motor 280 D-Jet). Střední díl a zadní díl výfuku mám nový, takže řeším především svody a první díl trubky.
Jaký máte názor na:
- použití vypalovací barvy na svody a první díl výfuku?
- originální barva byla stříbrná nebo černá?
- ve spoji prvního dílu a středního dílu mám netěsnost, použít na to tmelící výfukovou pastu?

Původní těsnění hlava/svody bylo ve dvou kusech (2x3), teď všude nabízí jen jednotlivé (6kusů). Máte to vyzkoušené? Jakou značku? Ukázka

Nemůžu sehnat tento těsnící kroužek. Na eshopech ho sice mají, ale je nedodatelný. Máte tip, kde je k sehnání?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1495
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Renovace výfukové svody a dál

Příspěvek od Volhovič »

Samotná pasta se v některých typech spojů vyklepe, rozdrobí a vyfoukne. Vždy je dobré mít po ruce kus klingeritu různých tlouštěk a nebo topenářskou těsnící tepluvzdornou šňůru (slabší) , co se dává různě do spojů a deklů kamen, kotlů a komínů... s tím se dá taky pomoci těsnosti , zejména u spoje s nákružkem a přesuvnou přírubou, kde se špatně sežene orig těsnění nebo už by kvůli korozi nebo deformaci nestačilo.

Jinak trubky bych nechal našopovat hliníkem, snad někdo poradí kde a za kolik :-)

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace výfukové svody a dál

Příspěvek od Přemek Doležal »

----- 1. a 2. díl výfuku je nejlépe otryskat a našopovat hliníkem.
Kroužek bych koupil u :stern: ...když už se s tím tak sereš.

Autor tématu
texo
hvězdička
Příspěvky: 42
Registrován: stř 18.04.2012, 21:52
Auto: W116 280SE D-Jet

Re: Renovace výfukové svody a dál

Příspěvek od texo »

Díky za odpovědi. Momentálně zjišťuji ty možnosti šopování hliníkem. Pozink není problém, ale hliník zatím nevím kde udělat. Víte někdo o někom v okolí Zlína?

Autor tématu
texo
hvězdička
Příspěvky: 42
Registrován: stř 18.04.2012, 21:52
Auto: W116 280SE D-Jet

Re: Renovace výfukové svody a dál

Příspěvek od texo »

Těsnění jsem sehnal opravdu až v Mercedesu. Příjemně překvapila i cena 90Kč/kus.

Teď řeším ještě přípravu pro šopování. Firmám se do toho nechce, když řeknu, že to jsou povrchově orezlé trubky, mají obavu, že to při pískovaní proděraví.

Napadá vás nějaký bezpečný způsob odrezení? Zkoušel jsem bezoplachový odrezovač, ale to nefunguje až na holý kov, jemná koroze tam ještě zůstává.

Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1495
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Renovace výfukové svody a dál

Příspěvek od Volhovič »

Ke kompresoru se dá stejně jako stříkací pistole pripojit i tryskací pistole. Stojí cca 1500, k tomu pytel abraziva vhodné hrubosti a hurá si zaprášit dvorek :-)
A nebo poprosit v zinkovně o vykoupání v lázni s kyselinou, která dokonale sežere rez a zbyde jen ocel.
Odpovědět