OT: dela tu někdo Ameriky? ???

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

Autor tématu
SantaJenda
hvězdička
Příspěvky: 141
Registrován: sob 26.08.2017, 15:08
Auto: S210/420,S210/320cdi, hovnaj santa fe 2,7 a další

OT: dela tu někdo Ameriky? ???

Příspěvek od SantaJenda »

Ahoj,

Kdyby vadilo smažu, ale je mezi nama hodně lidi co dělají i další auta než jen MB :-)

Potřebuji nějaké nove díly na Camaro, z USA obj.neumim a popravdě pokud to půjde budu rád, když nebudu muset 007

Mikesh
hvězdička
Příspěvky: 197
Registrován: sob 07.05.2011, 20:00
Auto: W126 500SE

Re: OT: dela tu někdo Ameriky? ???

Příspěvek od Mikesh »

Objednání z USA se není třeba bát. Existuje několik stránek, co posílají díly do celého světa. A díly jsou tam často opravdu za pakatel i na starší auta. Díly třeba na starý Cadillac nebo Camaro tam často stojí míň, než tady díly na Škodovku. Jen je nutné počítat s dopočítáním DPH 21% a případně i cla při překročení hranic do ČR. Dále si účtuje svoje poplatky za vyclení i Česká pošta, DHL nebo třeba Fedex. Tomu je možné se někdy vyhnout, když prodejce v USA nabízí “prepaid custom charges”, tedy předplacení těchto nákladů a tím pádem nemusíš už dávat několik stovek za proclení a navíc balík projde celnicí rychleji. Osobně to doporučuji, protože právě zdržení celníky v ČR je největší opruz a ještě pak platíte poště nebo dhl za zastoupení, když si nezajistíte vyclení na celním úřadě v Praze-Ruzyni sami.

U větších věcí se ale možná díky výši poštovného vyplatí více objednat díl přes specializované dovozce dílů tady v ČR. Jejich vyšší marži by v podstatě vyrovnaly ty náklady na dopravu a clo z USA, když bys to dovážel sám.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: OT: dela tu někdo Ameriky? ???

Příspěvek od Přemek Doležal »

Kdybych věděl KDE bydlíš, poslal bych tě za Tomášem Mačejovským do Radotína, ten umí USA fšechno.

miluna
hvězda
Příspěvky: 1756
Registrován: ned 03.08.2008, 16:29
Auto: jo jo, mám
Bydliště: Košťany
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Re: OT: dela tu někdo Ameriky? ???

Příspěvek od miluna »

www.rockauto.com osobně nedoporučuji kupovat ty nejlevnější díly, i ty nejdražší jsou dost po americku vyrobené ve stylu do-do. Pokud se člověk nechce zlobit s celníkama tak Simix v Pze, většinou se ale cena zhruba zdvojnásobí o poplatky a provizi.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: OT: dela tu někdo Ameriky? ???

Příspěvek od Přemek Doležal »

Simix pro USA :stern: = 100% spokojenost

zadek524
král hvězd
Příspěvky: 4495
Registrován: čtv 31.07.2008, 13:59
Auto: 124 - to je krásný číslo co mám rád
Bydliště: Nehvizdy, Praha - východ
Věk: 49
Kontaktovat uživatele:

Re: OT: dela tu někdo Ameriky? ???

Příspěvek od zadek524 »

Já teda pár let jednu Ameriku provozuju, ale ničeho extra mi netřeba, takže si chodím jenom pro filtry a nějakou kravinku do Impexty.
Za brzdy si tam řekli poměrně nesmysl, tak jsem si to domluvil s jedním klukem co bydlí poblíž, dělá starý ameriky a obstaral mi to za rozum. Ale bylo to fakt docela nadlouho. Naštěstí to nespěchalo. ;)

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: OT: dela tu někdo Ameriky? ???

Příspěvek od scout76 »

Mikesh píše: pon 03.06.2019, 15:12 Objednání z USA se není třeba bát. Existuje několik stránek, co posílají díly do celého světa. A díly jsou tam často opravdu za pakatel i na starší auta. Díly třeba na starý Cadillac nebo Camaro tam často stojí míň, než tady díly na Škodovku. Jen je nutné počítat s dopočítáním DPH 21% a případně i cla při překročení hranic do ČR. Dále si účtuje svoje poplatky za vyclení i Česká pošta, DHL nebo třeba Fedex. Tomu je možné se někdy vyhnout, když prodejce v USA nabízí “prepaid custom charges”, tedy předplacení těchto nákladů a tím pádem nemusíš už dávat několik stovek za proclení a navíc balík projde celnicí rychleji. Osobně to doporučuji, protože právě zdržení celníky v ČR je největší opruz a ještě pak platíte poště nebo dhl za zastoupení, když si nezajistíte vyclení na celním úřadě v Praze-Ruzyni sami.

U větších věcí se ale možná díky výši poštovného vyplatí více objednat díl přes specializované dovozce dílů tady v ČR. Jejich vyšší marži by v podstatě vyrovnaly ty náklady na dopravu a clo z USA, když bys to dovážel sám.
J.j. vidím to stejně. Pokud se chce tazatel vyhnout s voserem s celnicí,tak bych zkusil ebay v D nebo UK. Případně vygůglil prodejce dílů na US auta v těchto zemích. Případně Holandsko by mohlo mít taky dobrou síť prodejců dílů.

Zviratko
hvězdička
Příspěvky: 196
Registrován: čtv 31.07.2008, 20:32
Auto: Velké
Bydliště: Praha
Věk: 41
Kontaktovat uživatele:

Re: OT: dela tu někdo Ameriky? ???

Příspěvek od Zviratko »

Přemek Doležal píše: pon 03.06.2019, 22:24 Kdybych věděl KDE bydlíš, poslal bych tě za Tomášem Mačejovským do Radotína, ten umí USA fšechno.
Posles mi prosim kontakt?


A jinak jsem bral z Impexty, dodani rychly, s cenama jsem problem nemel ale taky jsem tam toho moc nekupoval
Odpovědět