Servis Mercedes v Čechách a na Moravě

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

robik4
hvězda
Příspěvky: 1761
Registrován: pát 01.08.2008, 21:45
Auto: Osobní,nákladní,obytné

Re: Servis Mercedes v Čechách a na Moravě

Příspěvek od robik4 »

Tak to se vůbec nedivím a přeju Ti,ať se to fofrem pohne !

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis Mercedes v Čechách a na Moravě

Příspěvek od scout76 »

tomasb píše: ned 14.07.2019, 12:46 Já mám u nich zaplaceno E400d, objednával jsem začátkem března, slibováno bylo do konce června, že bude určitě. Aktuálně už je to přes týden po termínu ve smlouvě a stále nic. Prej je už někdy od 28.6. vyrobený a stojí v Sindelfingenu. Jsem už dost nasranej.
Tak to bych byl taky a žádal nějakou kompenzaci. Nevím,ale už podle názvu dealera bych tam asi nic nekoupil "René - pozdě vytažené" *jokingly* .

metrák66
kometa
Příspěvky: 2280
Registrován: pát 07.01.2011, 14:55
Auto: MB W110
Bydliště: Kfely
Věk: 57

Re: Servis Mercedes v Čechách a na Moravě

Příspěvek od metrák66 »

V říši by si to nedovolili a nejkrásnější sekretářka by ve dveřích dala na uvítanou orál bez.Košťata u nás jsou ještě nasraný,že si zákazník dovolí oponovat.

tomasb
hvězdička
Příspěvky: 35
Registrován: pát 07.06.2019, 22:05
Auto: E400d 4matic kombi 2019

Re: Servis Mercedes v Čechách a na Moravě

Příspěvek od tomasb »

Tak v pátek už by mělo být předání. Od minulého pátku už byl v Dobrovicích na celním skladu. Tak doufám, že to nebude zase jinak a že ve 14 hodin už budu přebírat.

enougher
kometa
Příspěvky: 2476
Registrován: ned 13.05.2012, 1:00
Auto: SL55AMG,W447, CLK320, CL500 4M AMG,c126 560
Bydliště: Praha
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis Mercedes v Čechách a na Moravě

Příspěvek od enougher »

Moc se mi libi kdyz je tady napsano ze v nemecku je vsechno super atd....
Nemci maji stejne problemy jako my tady... neustale inovace a malo kvalifikovanych lidi... mam za sebou nekolik reklamaci na praci Nemeckeho Mercedesu a nakonec bylo velky fakju a cau. a uz nevolejte.....

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis Mercedes v Čechách a na Moravě

Příspěvek od scout76 »

Ahoj Radku,

za mě to v Německu je super. Pozitivní zkušenost (několik let) se servisem MAN,VW a Mercedes. Nevím jestli je to tím,že jezdím na západ,ale už jednání je zcela jiné než u nás. Nehledě na to,že ceny dílů jsou totálně jinde(vstřik MAN TGA - CZ 23 000Kč do tří dnů a v SRN 460€ skladem ihned v regále,kabeláž motoru CZ 19680 Kč SRN 360€). Cena oleje,umění najít závadu a neměnit půl auta stylem pokus omyl. To jsou pro mě fakta,které pro mě hrají roli. Chápu,že můžeš mít negativní zkušenost se servisem v SRN,ale já mám prostě stejnou (několikerou) se servisy zde. Co je hlavní,tak nevěřím tomu,že by mi v SRN na fakturu připsali něco,co na autě nevyměnili. Naopak u značkových servisů v CZ je to taková nějaká samozřejmost,že si mechanici domů odnáší díly,náplně,které pak známým nabízejí za polovinu ceny. Reklamaci opravy jsem u SRN řešil jednou a bez keců vše opravili. U nás je k reklamaci milion keců a většinou se to svede na jinou část,která se záhadně porouchala(bylo to načnutý pane),protože to servis nechce platit ze své kapsy.
V této zemi stačí jít reklamovat po týdnu boty,který se po týdnu rozlepí. Prodavačky se chovají,jako by to šlo z jejich kapsy. "Pane vy jste v těch botech šel když pršelo? Tak to nemůžeme uznat,protože ty do deště nesmí."
By jeden blil jak se tu chovají k zákazníkům. V této zemi totiž vše nahrává vymrdancům,kteří na úkor slušných lidí parazitují. Je jedno jestli to je servis,prodejna elektra nebo autobazar. Vyjímky sice existují,ale výjeby jsou v převaze.

Džejár
legenda hvězd
Příspěvky: 3104
Registrován: pon 26.01.2009, 21:08
Auto: Iveco daily 35S12
Bydliště: Brno

Re: Servis Mercedes v Čechách a na Moravě

Příspěvek od Džejár »

je tak

tomasb
hvězdička
Příspěvky: 35
Registrován: pát 07.06.2019, 22:05
Auto: E400d 4matic kombi 2019

Re: Servis Mercedes v Čechách a na Moravě

Příspěvek od tomasb »

Tak první příjemná věc, MB servis v HK. Řeším nějaké drobnosti a byl jsem překvapen, že mě sami berou na dílnu, což většinou servisy neradi. Tihle naopak rovnou na dílnu se mnou. Zatím teda musím přístup servisu pochválit.

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis Mercedes v Čechách a na Moravě

Příspěvek od scout76 »

Já byl ve středu s kamarádem v Marktredwitz objednat servis,protože K.Vary už fakt ne v DDR se na něj tvářili kysele a byli neochotní (Plauen a Ellefeld).U Matthesa jsem potěšil oko nad 124 cabrio a 190 2,5 16V,který tam čekaly na servis. Rovnou jsem tam zaregistroval všechny Actrosy a kam budu jezdit mám jasno.

Kaskadér
hvězda
Příspěvky: 1122
Registrován: stř 10.02.2010, 20:59
Auto: Folcvágen

Re: Servis Mercedes v Čechách a na Moravě

Příspěvek od Kaskadér »

Nezlob se na mě, ale máš ty auta koupit jinde. Když čtu názvy firem výše zmíněných, tak nevím jestli se mám smát nebo brečet. :(

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis Mercedes v Čechách a na Moravě

Příspěvek od scout76 »

Pokud myslíš Jerex,tak jsme od nich kupovali několik aut a fungovaly v pohodě. Nový nikdy nekoupím,protože bych si s tím musel jezdit sám. Actros z Truck Store Erfurt má za sebou prvních 20TKm bez jediné závady a problému. První od Jerexu bude mít 30TKm a taky už v pohodě. Poslední co jsme kupovali v Jerexu měl pár mušek,ale zdá se,že taky OK. Pro mě je důležitý,že jsme šli dolů se spotřebou(v průměru o 11L/100Km),mýtem a silničkou. A to nejdůležitější je,že každý měsíc nesypu (zatím) 20 -30 tis. do servisu jako u těch starých aut. Takže za mě zatím spokojenost.

metrák66
kometa
Příspěvky: 2280
Registrován: pát 07.01.2011, 14:55
Auto: MB W110
Bydliště: Kfely
Věk: 57

Re: Servis Mercedes v Čechách a na Moravě

Příspěvek od metrák66 »

enougher píše: pát 19.07.2019, 17:40 Moc se mi libi kdyz je tady napsano ze v nemecku je vsechno super atd....
Nemci maji stejne problemy jako my tady... neustale inovace a malo kvalifikovanych lidi... mam za sebou nekolik reklamaci na praci Nemeckeho Mercedesu a nakonec bylo velky fakju a cau. a uz nevolejte.....
Servis v Chemnitz je na tom podobně jako ti lemplové u nás.Ten komunismus a neúcta tam pořád je.Na západě je to o něčem jiným.

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis Mercedes v Čechách a na Moravě

Příspěvek od scout76 »

Tak nám na dvou Actrosech umřely čidla ve filtru pevných částic a na jednom začala haprovat převodovka(dobře to soudruzi dělají :-! ty :stern: ). Servis u nás jsem odmítnul,protože nehodlám již více platit opravy stylem pokus omyl a taky,protože jedno auto jsme kupovali v Německu v Truck Store a je na něm záruka. První Actros(koupený u nás) měl v čoudu zmíněný senzor. Oprava s prací nějakých 820€ (z toho práce 88,20€). Druhý(koupený v Truck Store Erfurt) měl záruku na motor,převodovku a nápravy. Zjištěna porucha převodovky a také senzor filtru. Výsledek je nová převodovka zdarma,ale vymění nám i spojku(tu si musíme platit sami a byla by blbost to zase třeba za 100TKm rozebírat) a čidlo se měnilo na záruku. Takže zaplatíme jen spojku a výměnu oleje(byl termín). Celkem za 1140€. Takže když to shrnu za mě spokojenost. U nás bych se hádal a kkti by mi to nejspíš neuznali. O tom,že bych zaplatil u nás 2x tolik asi netřeba hovořit.
Odpovědět