Koupě W123

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1495
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Koupě W123

Příspěvek od Volhovič »

Je to směšné - vloni na podzim kamarád prodával asi za 30 celkem ucházející tříkilo s trochu nahnilým spodkem a které koupil na Véčkách, pojezdil a pak se nedokopal to trochu dát do latě a udělat svoje Véčka... Auto plnně funkční , motor se blejskal zachovalým pokovením všech blbin , žádný mastný nebo okyslý dělník a šel jako brus... 2 měsíce to sušil v inzerci !!! Pěkný tříkilo... a tenhle kepl co někdo koupil před pěti lety za 15 má stát tolik, co dvě pěkné číny :-D

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě W123

Příspěvek od scout76 »

Jawasystem píše: pon 12.08.2019, 13:15 Občas mám z českých cen youngtimerů pocit, že máme zcela nepropustné hranice a nikdo tady moc netuší, že např. v německu těch aut není zrovna málo na výběr, nebo že v piánech prodávaných v ČR jezdil Hitler osobně. Nevím, jak jinak si vysvětlit podobné pokusy, jako např. toto:
https://auto.bazos.cz/inzerat/108042707 ... k-1977.php
původně bylo auto nabízené za 230 000,-. Takové auto není snadné prodat i za 70 000,-...
Vidím to naprosto stejně. čecháček čeká na správnou kavku (leckdy marně) a má pocit,že vlastní klenot nedozírné hodnoty. Je třeba si uvědomit,že netknutý kus by musel být zavřený 40 let na salonu a každý z těch aut bude mít nějakou vadu. Pro mě by byla schůdná cena max. 80,protože zase takový zázračný auto to pro mě není *tired* .

09medved
kometa
Příspěvky: 1802
Registrován: stř 13.04.2011, 19:33
Auto: málo místa na vše,tak W212/200CDI
Bydliště: v Praze u mě

Re: Koupě W123

Příspěvek od 09medved »

mě by třeba jeden zajímal,jen by stál asi trochu víc..... :-/
Old School Mercedes W123 280 AMG


By Dan

May 31, 2009

AMG, Mercedes Benz


Spent a couple late nights surfing German eBay (what you haven’t?) for rare, German unobtanium. My first spot was this Hartge 2.1L Display Motor. And then my mouse found this sweet old 82 AMG:




quote from seller’s eBayMotors listing (Google Translate)


Original 280 E AMG Level 2

Der Mercedes bekam als Neuwagen das AMG Stufe 2 Motortuning (AMG Nockenwellen, Brennraum- u. Kanalbearbeitung, Schlepphebel erleichtert/poliert, Saugrohr/Abgaskrümmer angepasst, Luftfilter geändert). The Mercedes got a new car, the AMG engine tuning stage 2 (AMG camshafts, and combustion-channel editing, drag lever facilitates / polished intake manifold / exhaust manifold adapted, modified air filter).
Neben der Leistungssteigerung auf 211 PS (Eingetragen im KFZ-Brief) hat der Wagen ein Besides the increase in power to 211 hp (Registered in KFZ-Brief), the car is a
AMG Silberpfeil Lenkrad AMG Silver Arrow steering wheel
AMG Frontspoiler. AMG front spoiler.
Original Bief, Original Biefer,
Service Heft, und Service manual, and
ABE´s vorhanden. ABE’s available.
Getriebe wurde 1999 Ãœberholt. Reconditioned gearbox in 1999.

Fahrezeug hatte einen damaligen Neupreis von 40.785,00 DM als 5 DM mehr alls ein Porsche 911 der hatte zu der zeit 40.780,00 DM gekostet. Take stuff then had a new price of DM 40,785.00 DM more than 5 alls a Porsche 911 had the time to DM 40,780.00 tasted.

Motor und Getriebe Super. Super engine and gearbox.

Fahrzeug ist Technisch OK. Technically, the vehicle is OK.





3429_3.jpg
4ae7_3.jpg
406d_3.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Koupě W123

Příspěvek od kejb »

v automatu...to se mi líbí víc 114 amg :)

Philip
hvězda
Příspěvky: 1412
Registrován: čtv 07.08.2008, 11:37
Auto: W115/W116/W201/W129/W463/W464

Re: Koupě W123

Příspěvek od Philip »

scout76 píše: pon 12.08.2019, 18:21
Jawasystem píše: pon 12.08.2019, 13:15 Občas mám z českých cen youngtimerů pocit, že máme zcela nepropustné hranice a nikdo tady moc netuší, že např. v německu těch aut není zrovna málo na výběr, nebo že v piánech prodávaných v ČR jezdil Hitler osobně. Nevím, jak jinak si vysvětlit podobné pokusy, jako např. toto:
https://auto.bazos.cz/inzerat/108042707 ... k-1977.php
původně bylo auto nabízené za 230 000,-. Takové auto není snadné prodat i za 70 000,-...
Vidím to naprosto stejně. čecháček čeká na správnou kavku (leckdy marně) a má pocit,že vlastní klenot nedozírné hodnoty. Je třeba si uvědomit,že netknutý kus by musel být zavřený 40 let na salonu a každý z těch aut bude mít nějakou vadu. Pro mě by byla schůdná cena max. 80,protože zase takový zázračný auto to pro mě není *tired* .
Souhlas, inzerce v Čechách v posledních letech doslova přetéká veterány a youngtimery a jejich ceny jsou v zahraničí často naprosto nedosažitelné.
Většinou se jedná o čerstvé dovozy, nebo dokonce předprodej před dovozem. Kapitola sama pro sebe je nostalgie ČSR veteránů, aktuální cenovky kejvaček, péráků, škodovek jsou pro mě nepochopitelné. Ostatní dovoz pokud je cena přiměřená ceně v zahraničí s náklady na dopravu a logicky zisk,
mají ve většině případu nějaké technické nebo optické problémy a text inzerátu neodpovídá realitě. Na sraze v Německu jsme se bavili o situaci u nás
a převládal názor, že kupní síla na veterány je u nás jedna z největších v celé Evropě.

jose
hvězdička
Příspěvky: 217
Registrován: čtv 31.07.2008, 14:07
Auto: W123 240D 1982
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě W123

Příspěvek od jose »

To tuzex pianko za 80 by nas asi vzalo ve stavu jakym je vic. Kazdej mame nazor na cenu, ale bohuzel jedinej zpusob, jak ji snizit je nabidnout na trh jedno, dve nebo deset stejnejch nebo lepsich aut z Tuzu, jako ma pan.

Teoreticky kazdej muze poslat to svoje do Stuttgartu, vyklopit za renovaci nejaky bankovky a pak to ostatnim za tech 80 nabidnout. Nikdo se ale do toho nehrne. Proto to pan muze zkusit za 250, pac druhy takovy s CSSR historií na obzoru neni.

Jsou investori, co nasavaji jen tuzex nebo mototechna auta s historií. Pan to aktivne neinzeruje, ale jestli to nasajou acka, tak bude litat u nich rok za dvojnasobnou vykricni cenu a verim, ze ho i tak nekdo odlovi.

Nicmene zlutak jawasystemu je sympaticky pianko i tak, jak je. 4operky,podrucka,sibr sou fajn kombinace a treba i prahy na foto vypadaj furt pekne.

jose
hvězdička
Příspěvky: 217
Registrován: čtv 31.07.2008, 14:07
Auto: W123 240D 1982
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě W123

Příspěvek od jose »

Další tuzex, vidět to ale na první pohled není...
https://www.rajveteranu.cz/31442-merced ... w-123-brno

kolouch
legenda hvězd
Příspěvky: 3464
Registrován: čtv 21.08.2008, 15:21
Auto: modrý,stříbrný,vínový,černý,bílý a 2 zelený
Bydliště: Bihanken - Eichwald

Re: Koupě W123

Příspěvek od kolouch »

já jsem skalní fanda piánek.
mám to jako denní povoz, ale
tři stovky za řekněme tuctový piáno
po ne zrovna dobrý renovaci ? ccc. :-/

09medved
kometa
Příspěvky: 1802
Registrován: stř 13.04.2011, 19:33
Auto: málo místa na vše,tak W212/200CDI
Bydliště: v Praze u mě

Re: Koupě W123

Příspěvek od 09medved »

osm pětek za tuctovku na denní ježdění
https://auto.bazos.cz/inzerat/108168269 ... V-1979.php

popelnice
kometa
Příspěvky: 2208
Registrován: čtv 26.12.2013, 13:32
Auto: Žigul
Bydliště: Hradec Králové 737 547 237

Re: Koupě W123

Příspěvek od popelnice »

Ty sedacky z fábky nebo z ceho jsou nejlepší 👍😆

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě W123

Příspěvek od scout76 »

To je dálniční edice. Přeji tuzexovým klenotům brzký prodej *jokingly* .

metrák66
kometa
Příspěvky: 2280
Registrován: pát 07.01.2011, 14:55
Auto: MB W110
Bydliště: Kfely
Věk: 57

Re: Koupě W123

Příspěvek od metrák66 »

jose píše: úte 13.08.2019, 20:04 To tuzex pianko za 80 by nas asi vzalo ve stavu jakym je vic. Kazdej mame nazor na cenu, ale bohuzel jedinej zpusob, jak ji snizit je nabidnout na trh jedno, dve nebo deset stejnejch nebo lepsich aut z Tuzu, jako ma pan.

Teoreticky kazdej muze poslat to svoje do Stuttgartu, vyklopit za renovaci nejaky bankovky a pak to ostatnim za tech 80 nabidnout. Nikdo se ale do toho nehrne. Proto to pan muze zkusit za 250, pac druhy takovy s CSSR historií na obzoru neni.

Jsou investori, co nasavaji jen tuzex nebo mototechna auta s historií. Pan to aktivne neinzeruje, ale jestli to nasajou acka, tak bude litat u nich rok za dvojnasobnou vykricni cenu a verim, ze ho i tak nekdo odlovi.

Nicmene zlutak jawasystemu je sympaticky pianko i tak, jak je. 4operky,podrucka,sibr sou fajn kombinace a treba i prahy na foto vypadaj furt pekne.
Pán může zkoušet co chce.Jestli to nějakej osel koupí je věc druhá.Tuzexová historie má hodnotu pro nějakýho ex zelináře,řezníka nebo veksláka,ale ti dnes takový auto chtít nebudou a jezdí v něčem úplně jiným,ale v poslední době je takovej trend si nalhávat,že tuctovej krám má strašnou hodnotu.Připomíná mi to 50tý léta,kde se stavěly sochy různým kryplům a dělalo se z nich božstvo.Stejný je to u komoušskejch krámů jako T603,613 a v poslední době i verglů z AZNP :-!

metrák66
kometa
Příspěvky: 2280
Registrován: pát 07.01.2011, 14:55
Auto: MB W110
Bydliště: Kfely
Věk: 57

Re: Koupě W123

Příspěvek od metrák66 »

metrák66 píše: sob 17.08.2019, 11:11
jose píše: úte 13.08.2019, 20:04 To tuzex pianko za 80 by nas asi vzalo ve stavu jakym je vic. Kazdej mame nazor na cenu, ale bohuzel jedinej zpusob, jak ji snizit je nabidnout na trh jedno, dve nebo deset stejnejch nebo lepsich aut z Tuzu, jako ma pan.

Teoreticky kazdej muze poslat to svoje do Stuttgartu, vyklopit za renovaci nejaky bankovky a pak to ostatnim za tech 80 nabidnout. Nikdo se ale do toho nehrne. Proto to pan muze zkusit za 250, pac druhy takovy s CSSR historií na obzoru neni.

Jsou investori, co nasavaji jen tuzex nebo mototechna auta s historií. Pan to aktivne neinzeruje, ale jestli to nasajou acka, tak bude litat u nich rok za dvojnasobnou vykricni cenu a verim, ze ho i tak nekdo odlovi.

Nicmene zlutak jawasystemu je sympaticky pianko i tak, jak je. 4operky,podrucka,sibr sou fajn kombinace a treba i prahy na foto vypadaj furt pekne.
Pán může zkoušet co chce.Jestli to nějakej osel koupí je věc druhá.Tuzexová historie má hodnotu pro nějakýho ex zelináře,řezníka nebo veksláka spíš nostalgickou,ale ti dnes takový auto chtít nebudou a jezdí v něčem úplně jiným,ale v poslední době je takovej trend si nalhávat,že tuctovej krám má strašnou hodnotu.Připomíná mi to 50tý léta,kde se stavěly sochy různým kryplům a dělalo se z nich božstvo.Stejný je to u komoušskejch krámů jako T603,613 a v poslední době i verglů z AZNP :-!

09medved
kometa
Příspěvky: 1802
Registrován: stř 13.04.2011, 19:33
Auto: málo místa na vše,tak W212/200CDI
Bydliště: v Praze u mě

Re: Koupě W123

Příspěvek od 09medved »

jestli z tuzexu nebo přímo z reichu to bylo asi tenkrát jedno,kvalita v mercedesu byla stejná jak pro domácí trh tak i na export.To akorát tady byla česká lopata ráda,že na ni vůbec vyšel pořadník na škůdku s nějakou barvou a o tom zbytku jako třeba metalíza,elektrony,vinylová střecha a další si mohl nechat jenom zdát,neb toto bylo určeno na export.Takže nějakej glejt z tuzexu má hodnotu jen tím,že bylo auto prodaný/koupený v ČSSR.Je to asi totéž jako kupní smlouva od dealera zastoupení mercedesu z Bangladéže.Bude to jenom dokládat původ auta,to že si ho tam někdo koupil jako nový,nic víc,žádná vzácnost vhodná zarámovat.Jo kdyby se dalo třeba doložit,že se v tom vozil Umumba Dužumbura z velvyslanectví,tak to by bylo něco.Ale na auta z ambasády jsou tu jiní.....

jose
hvězdička
Příspěvky: 217
Registrován: čtv 31.07.2008, 14:07
Auto: W123 240D 1982
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě W123

Příspěvek od jose »

Pánovi s tuzex 200D jsem napsal. Je druhy majitel, koupeno od otce kamarada, ktery byl prvni. Faktura k tomu není, je popraskaná palubovka, nema orig radio /v datakarte ani ale neni/ stav interieru pry krom palubovky 1A, sedacky maji i potahy. Vic fotek nebude, auto stoji v hale, po domluve mozno vidět.

Panovi jsem doporucil dat inzerat i na bazos a sbazar,at se to dozvi vic lidi. I kdyz jedu s mym ted uz petibarevnym pianem, tak uz se stalo, ze na pumpe vyskocil pan z novyho passata, a ptal se, kde se da takovy pianko koupit.
Odpovědět