Airmatic rada nad Zato


Autor tématu
navi
hvězdička
Příspěvky: 308
Registrován: stř 07.11.2012, 23:34
Auto: w 211 320 cdi 190 2.0 d w 203 200 cdi

Airmatic rada nad Zato

Příspěvek od navi »

Ahoj Přátelé po pár Letech ,co jsem si řekl žádnej Mercedes..... jsemsi pořídil 2 Letej Prasat B8 ale stejnak jsem se zase vratil k Mercedesu Je to Prostě srdcovka .
Tektokrát jsem si zcela náhodou Pořídil Mercedes S w 220 320 cdi RV 2002 po prvním Maj. maj narozen 1947 a Auto posledních 5 Let jen Sálo . Majitel Jezdil Pravidelně na TUV (Stk) . Auto bylo na sezoních značkách takže Sníh a Sul nevydělo . Starej pán je milovnik mercedesu má jich plnou halu ,co jsem od děj chtět odkoupyt byl mercedes S 600 lorinser K 50 s předkem od Kupe . Zatim jej Ale neprodává. co jsem si od nej ale pořidil je ta 320 cdi .

auto je v opravdu dobrém stavu oproti ostatním co jsem vyděle ale neni idealni .Muj prvni problém byl ze si zadek po 12 hodinách sednul . Poté jsem ho ale nahodil nechal jsem jeje 3 dny stát a nehnul se ani o cm ,ale pote co jsem mu otevřel a zavřel dveře si zase po12 hod sednul .aniž bych ho startoval nebo s nim jezdil . Moje diagnostika napsala C 1322 Pravý Předni Elektromagneticky ventil1 Přerušovany
Sundal jsem Teda Kompressor Ventil Blok Nad nim . Rozebral jsem Kompressor vysušil jsem silikogel ,sebral jseh ho namaontoval jsem ho do auta a pokračoval jsem s Ventil Blokem .Blok Jsem Rozebral očistil vyměnil jsem orig gumičky za china těsnění ]:-> , Chtěl jsem jen vyzkoušet zda budou držet před demontáží kompresuru a VB jsem vše postříkal bublifukem a vše vsude těsnilo. Byl to takovej experiment objednal jsem si totiž novej VB .
pote co jsem vše poskládal , Vyčistil jsem všechny Kabely Kontakt Sprejem . Auto jsem nahodil a načetl . chyba C 1322 zmyzela :hop: Ale objevila se nová C 1144 Snímač Tlaku --Stály trvalý . co jsem se dočetl tak je to ten na Kompressoru . Rosebral jsem jen Podle Návodu na Netu zase sebral Pustil jsem do něj 12 V a on normalně zacvakal , Proměřil jsem kabel ale nic tam Nebyli. Občas tam proskočilo 1.5 V ale pote to zase zmizelo . zkontroloval jsem Kabel až kam jsem mohl dosahnou a on nemá prostě Proud . Nemá někdo z vás info kolik voltu musímit ten kabel mít . Děkuji za pomoc a sory za ten Referát.
Naposledy upravil(a) navi dne čtv 13.01.2022, 18:32, celkem upraveno 1 x.

Autor tématu
navi
hvězdička
Příspěvky: 308
Registrován: stř 07.11.2012, 23:34
Auto: w 211 320 cdi 190 2.0 d w 203 200 cdi

Re: Airmatic ????????????

Příspěvek od navi »

269829797_500687114604041_6240835262455849206_n.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Autor tématu
navi
hvězdička
Příspěvky: 308
Registrován: stř 07.11.2012, 23:34
Auto: w 211 320 cdi 190 2.0 d w 203 200 cdi

Re: Airmatic ????????????

Příspěvek od navi »

Tak trápení pokračuje . Vyměnil jsem Kompressor i Ventil Blok . Problém byl ale ten že se nezvedalo pravé kolo . kntroloval jsem netěsnost od Kompressoru k Měchu ale nic jsem nenašel . Připojil jsem novou Hadičku od ventil bloku přímo k Měchu . Chtel sem vvyloučit někde prodřenou hatiččku ale nic proste se nezvedal . Tak jsem teda vzal Ventilek od kola uříznul jsem tu druhou stranu co se strká do kola Narval jsem ji do Hadice - a ventilek jsem našroubowar do toho ventilku co tam Přicházi hadička . pustil jsem do tohu vvzduch a PP Kolo šlo okamžitě nahoru .

Poté jsem odpojil ten ventílen a znova jsem zapojil Hadičku co jde z Kompressoru . kupodivu šlo auto okamžitě nahoru .

Diagnostiku neukazuje ani jedinou Chybu A L E *tired* *tired* *tired* *tired* *tired*

Zahoupal jsem s PP Blatníkem a Pokaždé když se auto zhouplo nahoru ten ventilen na tlumiči vypustil trochu vzduchu . Pote co jsem s nim takto houpal tak 20x si to konkretni kolo sedlo aš na zem .
to same jsem dělal i LP stranou a to samé z toho ventilu proste ujde vzduch Pote co se auto zhoupne nahoru ma někdo s timto nšjakou zkušenost .

Nebo Zde neni nikdo kdo tumu Rozumí??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????,,,

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: Airmatic rada nad Zato

Příspěvek od Merc124 »

hm, rozumí , nerozumí airmaticu, toť těžká věc [:-} ono ty tvé postupy oprav a různých zkoušek podle návodu na netu, nejsou standardní, diag. máš taky na pikaču takže jak dál a co s tím =-o co snímače výšky, jaké mají hodnoty, kalibrace výšky proběhla ? jednotlivé testy komponent proběhl ?

W463
hvězda
Příspěvky: 1403
Registrován: pát 05.06.2009, 17:53
Auto: to obcas tak pribejva, ze uz se to sem nevejde
Bydliště: Doma

Re: Airmatic rada nad Zato

Příspěvek od W463 »

teda tvl :-!

Sul nevydělo
chtět odkoupyt
co jsem vyděl
chyba C 1322 zmyzela
Rosebral jsem

...mamut byl pacient, ale aspon umel psat :-$
ty jses ale uplne jiny level *jokingly*

Autor tématu
navi
hvězdička
Příspěvky: 308
Registrován: stř 07.11.2012, 23:34
Auto: w 211 320 cdi 190 2.0 d w 203 200 cdi

Re: Airmatic rada nad Zlato

Příspěvek od navi »

Panove omlouvam se za provo.ps pres 20 let neziju v Cechach . To ze to neni standartni Diagnostika. Je jasne vymenil jsem to Co mohlo po tech letech delat bordel a mohl jsem diky tomu nekde zustat. Takze ventil blok a kompressor. Moje Diagnostika bohuzel muze nacist a smazat jen kody a matiku . Neni to Starka a nekam jet s Autem ktere je na jedoch kolo spadle je blbost. Je zajimave jak se toto forum zmenilo par let nazpatek jsem byl na dovolene rozbylo se mi auto a po 2 hodinach jsem mel odpoved od lidi co mi opravdu v te situaci pomohli. Tet po tydnu jedina reakce kterou obdrzim je jakej jsem negramotnej kkt . Panove pokud mi nijak nemuzete pomoc pokracujte dale v ignorovani mich prispevku. A Nechte si sve hloupe detske komentare nejsem na ne zvedav .


Ps pokud ma nekdo starku naprodej nebo o nejake vite mrosim do sz. Dekuji

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: Airmatic rada nad Zlato

Příspěvek od Merc124 »

navi píše: pát 14.01.2022, 1:17 Panove omlouvam se za provo.ps pres 20 let neziju v Cechach . To ze to neni standartni Diagnostika. Je jasne vymenil jsem to Co mohlo po tech letech delat bordel a mohl jsem diky tomu nekde zustat. Takze ventil blok a kompressor. Moje Diagnostika bohuzel muze nacist a smazat jen kody a matiku . Neni to Starka a nekam jet s Autem ktere je na jedoch kolo spadle je blbost. Je zajimave jak se toto forum zmenilo par let nazpatek jsem byl na dovolene rozbylo se mi auto a po 2 hodinach jsem mel odpoved od lidi co mi opravdu v te situaci pomohli. Tet po tydnu jedina reakce kterou obdrzim je jakej jsem negramotnej kkt . Panove pokud mi nijak nemuzete pomoc pokracujte dale v ignorovani mich prispevku. A Nechte si sve hloupe detske komentare nejsem na ne zvedav .
Ps pokud ma nekdo starku naprodej nebo o nejake vite mrosim do sz. Dekuji
To, že žiješ přes 20 let mimo ČR není omluva pro to, že neumíš česky psát *jokingly* to snad už ani neumíš mluvit po česku =-o můj tchán který žil v západním Berlíně od r. 52 uměl česky i po 40 letech v německu a to perfektně ;) a co se týká airmaticu, budeš muset zajet za někým, kdo o tom něco ví a má na to i to vybavení (Starku, Wis atp.) bude to stát nějaký prachy, ale problém ti asi vyřeší. Rádi bychom pomohli, ale takhle po internetu je to těžké a složité ;) no ta bene když jeden měch je asi v háji. Má to řešení, odtahovka - do servisu a je to v cajku ]:->

Autor tématu
navi
hvězdička
Příspěvky: 308
Registrován: stř 07.11.2012, 23:34
Auto: w 211 320 cdi 190 2.0 d w 203 200 cdi

Re: Airmatic rada nad Zato

Příspěvek od navi »

Momentálně hledam starku . China??????? To ze je spatnej balon ? no auto se nafouklo svým kompressorem . A jiz 4 den stiji a ani o 1 cm se nehlo . Zacne odfukovat jen pokud houpnu blatnikem . A odfoukava jen z toho ventilku co do nej jde hadicka. Proste nechapu jak te ventilek funguje a co jej ovlada. Pokud auto zvedam zacne odfukovat alo proc odfukuje pri zhoupnuti ? Chce to proste starku . Mohu pozadat o radu pri vyberu star?? Dekuji

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Airmatic rada nad Zato

Příspěvek od Přemek Doležal »

V :stern: ti pomůžou.
Koukám Mělník....to je do Brandejsa k panu Mercovi daleko, že? *jokingly*

chovanec
hvězdička
Příspěvky: 375
Registrován: úte 20.11.2012, 21:10
Auto: GLK 220cdi 4matic 2010
Bydliště: Dunajská Lužná
Věk: 58

Re: Airmatic rada nad Zato

Příspěvek od chovanec »

Najväčší level je Mr.W463 *jokingly* To buď rád že ti nenapísal že forum není od toho aby ti niekto radil, porrípade chudý duchem chudý myslí je to proste lumen lumenov :-*

W463
hvězda
Příspěvky: 1403
Registrován: pát 05.06.2009, 17:53
Auto: to obcas tak pribejva, ze uz se to sem nevejde
Bydliště: Doma

Re: Airmatic rada nad Zato

Příspěvek od W463 »

zadna rada ani neni, tak by ani tak nebylo co napsat :-*
a radit ze to ma odvezt nekomu, kdo na to ma vybaveni a rozumi tomu je asi stejne zbytecna *jokingly*

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: Airmatic rada nad Zato

Příspěvek od Merc124 »

chovanec píše: čtv 20.01.2022, 18:24 Najväčší level je Mr.W463 *jokingly* To buď rád že ti nenapísal že forum není od toho aby ti niekto radil, porrípade chudý duchem chudý myslí je to proste lumen lumenov :-*
asi W463 neznáš osobně, ale von je fakt dobrej a kolem MB a jeho elektroniky ví co a jak ;) já jsem stejnej jako on, prostě si tím vyděláváme a rady po netu jsou někdy zcestné o:-)

chovanec
hvězdička
Příspěvky: 375
Registrován: úte 20.11.2012, 21:10
Auto: GLK 220cdi 4matic 2010
Bydliště: Dunajská Lužná
Věk: 58

Re: Airmatic rada nad Zato

Příspěvek od chovanec »

Je to marný,je to marný,je to marný, odbornosť určite má ale vyjadrovanie? Od teba sa nikto nedočkal výsmechu vždy to bolo racionálne a pochopitelné.Keď som sa pred asi 12timi rokmi zaregistroval bol som nadšený s tejto stránky,veľa krát mi tu bolo dobre poradené za čo som vďačný.Ale v poslednej dobe je tu o hubu sa na niečo spýtať.Odpovedať sa dá aj inak ako s despektom.

konyRF
vycházející hvězda
Příspěvky: 773
Registrován: čtv 08.01.2009, 16:30
Auto: W201 2,0D + W124 300TD + S211 320CDI R6
Bydliště: Bayern - Germany
Věk: 45

Re: Airmatic rada nad Zato

Příspěvek od konyRF »

chovanec píše: čtv 20.01.2022, 22:14 Je to marný,je to marný,je to marný, odbornosť určite má ale vyjadrovanie? Od teba sa nikto nedočkal výsmechu vždy to bolo racionálne a pochopitelné.Keď som sa pred asi 12timi rokmi zaregistroval bol som nadšený s tejto stránky,veľa krát mi tu bolo dobre poradené za čo som vďačný.Ale v poslednej dobe je tu o hubu sa na niečo spýtať.Odpovedať sa dá aj inak ako s despektom.
Protože je taková vyjebaná doba. Tady na fóru zůstali někteří, kteří jaksi opovrhují tím,že máš starej pekáč, že nechceš kupovat origo díly, nebo že si to chceš doma zbastlit sám. Proč by ti měli řadit, když tvoje povinnost je vzít bankovky a jít si to nechat opravit. Proč by ti měli prozrazovat své know how, když jim za to neplatiš? Nebuď smutný, děje se to i na jiných fórech. Na zahraničních fórech to ještě není tak špatné, přeci jenom úcta k druhému diskutujícími je větší. Takže si ulož historii řešených zde technických problémů a cerpej z ní a nebo hledej jinde.

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: Airmatic rada nad Zato

Příspěvek od Merc124 »

to KonyRF : prosím tě nemáš pravdu s tím, že tady opovrhujeme někým kdo má starej pekáč, já jich mám třeba šest a vůbec mi to nevadí ;) kdo nechce kupovat origo díly ať si koupí druhošku, taky ji používám, ale né sračkové značky. Víš vůbec kolik se platí měsíčně za ofiko WIS nebo EPC, B2B, o Star Diag ani nemluvím, asi by jsi začal mluvit jinak, nějak se na to vydělat musí to je bohužel realita. Já to řeším jednoduše, mám problém s elektronikou v MB a nehnu s tím, volám W463 [:-} přijede, vyřeší, zaplatím a je to. To samý mám s mech. benz. stříkačkama. zavolám expertovi, přijede, vyřeší, zaplatím. Čas je drahý a na to abych laboroval a opravoval stylem pokus - omyl, to fakt ne e.
Odpovědět