Jednání o důchodech

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání o důchodech

Příspěvek od scout76 »

Samej dezolát tady 009 .

dako5
legenda hvězd
Příspěvky: 3780
Registrován: čtv 31.07.2008, 19:11
Auto: W210,S210,S124,MAN
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou
Věk: 52

Re: Jednání o důchodech

Příspěvek od dako5 »

scout76 píše: pát 17.03.2023, 21:30 Samej dezolát tady 009 .
Škoda že mi doposud nikdo nebyl schopen napsat co to vlastně je. 😂

eMBéčko
vycházející hvězda
Příspěvky: 970
Registrován: stř 01.07.2020, 14:52
Auto: W124 E320 Coupé 1994, Getrag
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí
Věk: 65

Re: Jednání o důchodech

Příspěvek od eMBéčko »

Nemám rád dlouhé příspěvky, ale někdy to halt jináč nejde... :)
Cit.: "Dezolát je hanlivé označení pro životního ztroskotance. Často je tak nazýván například alkoholik nebo bezdomovec. Jde o člověka, který se o sebe nestará, tudíž má odpudivý vzhled, zapáchá apod., případně má nevhodné, až nechutné chování.
Výraz je odvozen od přídavného jména dezolátní. Pokud je něco v dezolátním stavu (např. historická památka; játra nemocného apod.) znamená to, že je to fatálně poškozené, téměř beznadějně zničené či rozpadající se. Jako synonyma ke slovu dezolátní se uvádějí slova jako zoufalý, či neutěšený.
Dezoláta bychom tedy mohli popsat jako člověka, který má po všech stránkách rozpadající se osobnost či vede neutěšený život.
Na počátku 20. let 21. století se slovo dezolát začalo objevovat jako synonymum pro lidi, kteří jsou antisystémově a často i antidemokraticky zaměření; případně pro osoby šířící dezinformace či takové, které dezinformacím bezvýhradně uvěřily."
Zdroj: https://kdojeto.superia.cz/hanlive/dezolat.php

Cit.: "Novotvar dezolát popisuje jedince, který projevuje extrémní protivládní postoj a vztahuje se k němu především jeho negativní a agresivní chování vůči stoupencům vlády. Jedná se o člověka, který se snaží šířit nenávist vůči politickým oponentům a snaží se napadat je na sociálních sítích a veřejně prezentovaných diskusích.
Takový jedinec projevuje velkou dávku fanatického a dogmatického myšlení, kterému dominuje jeho vlastní zaujatost a touha po moci. Jejich nevypočitatelnost a agresivita může vyvolat pocit strachu a napětí v jejich okolí.
Takové chování může mít různé příčiny, včetně frustrace z důvodu neschopnosti uspokojit své politické názory, pocit nedostatečného zastoupení v politickém spektru, nebo přímo propojení s nepřátelskou mocí, která snaží destabilizovat politické uspořádání země. V každém případě je však důležité rozlišovat mezi legitimní kritikou vládní politiky a extrémistickými názory, které podněcují nenávist a násilí.
Novotvar "dezolát" tak slouží jako popis pro jednotlivce, kteří jsou pro společnost nebezpeční svými násilnými tendencemi, neadekvátním vnímáním politického dění a vůči nimž je třeba přijmout opatření s cílem ochránit bezpečnost a stabilitu demokratického systému."
Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Dezol%C3%A1t

A jaké z toho plyne po(na)učení...? Že význam slova se odvíjí od zdroje informace, od úhlu pohledu a aktuální společenské situace. Výklad dle prvního zdroje jest obecnější a přesto přesnější. V současné době toto označení získalo silný politický podtext (snad proto i novotvar.)

robik4
hvězda
Příspěvky: 1761
Registrován: pát 01.08.2008, 21:45
Auto: Osobní,nákladní,obytné

Re: Jednání o důchodech

Příspěvek od robik4 »

"Člověk čeká na zázrak.Přitom si neuvědomuje,že i on je něčím zázrakem." 007

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání o důchodech

Příspěvek od scout76 »

Čenda píše: sob 18.03.2023, 11:53 Tvl, ať to čtu poprvé, podruhé... stále mi označení dezolát sedí právě na ty, kteří se tím výrazem ohánějí. 009

A když jsme u těch důchodů, vrátím se k FÉR CHLAPOVI, co to podepsal. A hlavně nás konečně pěkně reprezentuje. :-D

https://youtu.be/T66wJfKxxsk
A ještě je to staršnej fešák 009 . Zajímavý,že Holubová a Svěrák vyřvávali,že komunusti,estébáci fuj a Pávek jim nevadí *jokingly* . Přiznávám se k tomu,že jsem dezolát,protože Fialu a Pekarovou nazývám dle toho jak si zaslouží. Penis a vagína(trochu ostřeji). Zajímalo by mě,jestli tleskačům této vláda nevadí sekera,kterou zatínají a v únoru byla rekordní. Ty prachy nikde nejsou vidět.

eMBéčko
vycházející hvězda
Příspěvky: 970
Registrován: stř 01.07.2020, 14:52
Auto: W124 E320 Coupé 1994, Getrag
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí
Věk: 65

Re: Jednání o důchodech

Příspěvek od eMBéčko »

A co navrhuješ...? :)

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání o důchodech

Příspěvek od scout76 »

Abych mohl někomu pomáhat,tak jen za podmínek,že si to můžu dovolit. Tahle zoufalá vláda dělá vše stylem po nás potopa. Naše země si nemůže dovolit být nějaký lídr v pomoci UA před zlým Ruskem. My na to prostě nemáme. Samozřejmě se to něm zmrdům hodí do krámu,protože si něco škrábnou. Co by měli udělat prvotně je to,že spolu s ostatními zeměmi budou apelovat na zastavení konfliktu a jeho ukončení. Zasíláním peněz a zbraní docílí jen eskalace. Chápu,že to vyhovuje USA,protože chtějí vyprodat zbrojnice,ale nikdo rozumný si válku nepřeje. A ukrajinec je stejný zmrd jako rusák.

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: Jednání o důchodech

Příspěvek od Merc124 »

scout76 píše: sob 18.03.2023, 16:37 Abych mohl někomu pomáhat,tak jen za podmínek,že si to můžu dovolit. Tahle zoufalá vláda dělá vše stylem po nás potopa. Naše země si nemůže dovolit být nějaký lídr v pomoci UA před zlým Ruskem. My na to prostě nemáme. Samozřejmě se to něm zmrdům hodí do krámu,protože si něco škrábnou. Co by měli udělat prvotně je to,že spolu s ostatními zeměmi budou apelovat na zastavení konfliktu a jeho ukončení. Zasíláním peněz a zbraní docílí jen eskalace. Chápu,že to vyhovuje USA,protože chtějí vyprodat zbrojnice,ale nikdo rozumný si válku nepřeje. A ukrajinec je stejný zmrd jako rusák.
eMBéčko se ptal, co navrhuješ ??? Ani já nejsem zvědavý na obecný plky a konspirace ]:-> Co navrhuješ ??? ;) jak chceš dementního Putina a jeho sebranku dostat k jednacímu stolu ? Jedině tím, že jim veškerý lidský materiál zlikviduješ, jinak to asi nepůjde.

robik4
hvězda
Příspěvky: 1761
Registrován: pát 01.08.2008, 21:45
Auto: Osobní,nákladní,obytné

Re: Jednání o důchodech

Příspěvek od robik4 »

Nejlepší by bylo těm mongolsko-stepním poloidiotům napsat,že takto se slušní chlapci nechovají a je po válce. 007

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání o důchodech

Příspěvek od scout76 »

Merc124 píše: sob 18.03.2023, 17:33
scout76 píše: sob 18.03.2023, 16:37 Abych mohl někomu pomáhat,tak jen za podmínek,že si to můžu dovolit. Tahle zoufalá vláda dělá vše stylem po nás potopa. Naše země si nemůže dovolit být nějaký lídr v pomoci UA před zlým Ruskem. My na to prostě nemáme. Samozřejmě se to něm zmrdům hodí do krámu,protože si něco škrábnou. Co by měli udělat prvotně je to,že spolu s ostatními zeměmi budou apelovat na zastavení konfliktu a jeho ukončení. Zasíláním peněz a zbraní docílí jen eskalace. Chápu,že to vyhovuje USA,protože chtějí vyprodat zbrojnice,ale nikdo rozumný si válku nepřeje. A ukrajinec je stejný zmrd jako rusák.
eMBéčko se ptal, co navrhuješ ??? Ani já nejsem zvědavý na obecný plky a konspirace ]:-> Co navrhuješ ??? ;) jak chceš dementního Putina a jeho sebranku dostat k jednacímu stolu ? Jedině tím, že jim veškerý lidský materiál zlikviduješ, jinak to asi nepůjde.
Rusák celkem nedávno byl ochoten zasednout a jednat,ale komediant to odmítnul. Plky a konspirace? Jako,že tam naše vláda sype horem dolem? Nebo,že ti"uprchlíci" nevysávají náš systém? Nebo,že nám amíci dají moderní zbraně zadarmo,protože posíláme ten starý šrot na UA? Naše země je moc malá na to,aby si vyskakovala,ale chápu,že se USA užiteční idioti hodí. V jedné věci s Pávkem souhlasím a to v tom,že Rusko se nemůže rozpadnout na drobné státy,protože riziko,že by některá republika měla k dispozici jaderné zbraně by byl větší průser než když to má pod palcem Puťka. A všude tam,kam USA přineslo svou demokracii to dopadlo špatně. K zabránění konfliktu stačilo neposouvat hranice NATO k Rusku a byl by klid. Jako plky a konspirace beru strašení válkou u nás představiteli vlády. Rus je sice kunda,ale botu za hranici NATO by si dát netroufnul,protože takovej magor není. Jednání o ukončení konfliktu by měly vyvolat USA ožná s Čínou. A určitě ne nějakej kunda z Brna a prodavačka mobilů.

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: Jednání o důchodech

Příspěvek od Merc124 »

Sašo, nemáš pravdu v tom že : " A všude tam,kam USA přineslo svou demokracii to dopadlo špatně."
třeba po II.WW právě USA nenechalo padnout německo a dobře vědělo proč, nebýt amíků tak není ani to mnohými opěvované VW natož naše slepice. Trošku si projdi dějiny a snad pak nebudeš tak radikální vůči amíkům. Jsou furt lepší než Ivan, který to v všude kam přišel všechno rozesral :-! Posouvání hranic NATO k rusku nikdo nedělal, natož USA, až po napadení UA se Finsko a Švédsko chtějí stát členy, před tím je to ani nenapadlo. Nevím který představitel vlády tady straší válkou ? Možná kadimůra nebo bureš ale vláda ??? =-o A jednání o míru v UA může nastat jen v případě, že se Ivan stáhne domů i z Krymu , a pak zaplatí veškeré reparace za způsobené mat. škody, bohužel ty lidské ztráty nenahradí nikdy a nijak :(

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Jednání o důchodech

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Takže to dejme dohromady.Ukrajina trvá na vrácení veškerého území jinak jednat nebude.Putin Krym nedá dokud bude naživu.Sankce uvalené na Rusko sice mají velký vliv,ale Rusy to zatím nepoložilo.Jak dlouho vydrží pomoc Ukrajině ? něco dostanou za něco platí.Dále je tu fakt že dochází vojáci zkušení od vojínů až po velitele na obou stranách .2 státy u Baltu chtějí vstoupit do NATO,na Putina vypsán zatykač,pár zabavených lodí ruských miliardářů a jejich obstavené účty.Ruskou ropu dokáže pobrat Čína a Indie a dále přeprodat,tankerů je dost,papíry se vyřídí že to ve finále není ruská ropa což se děje.Díky válce všichni zbrojí,zbrojní koncerny si mnou ruce,je třeba vše nové,chytřejší.Otázka vyřešila by smrt Putina (myslím přirozená) tento problém.Rusko vždy chtělo území další,po II.svět. válce pobralo část Polska,Finska,Německa od nás taky kus země.Putin se cítí být carem a chtěl by obnovit území matičky Rusi nověji návrat do časů CCCP,což nestihne a nejde to.Kdo v Evropě řekne " dali jsme co šlo,víc nemáme " ?Co by na tento fakt řekla Amerika ? V této rovnici je mnoho proměných a neznámých a my zde na foru ani jako občané ČR na to nemáme vliv.Já osobně se bojím Číny kdyby začala dodávat zbraně Rusům.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání o důchodech

Příspěvek od scout76 »

Merc124 píše: sob 18.03.2023, 22:29 Sašo, nemáš pravdu v tom že : " A všude tam,kam USA přineslo svou demokracii to dopadlo špatně."
třeba po II.WW právě USA nenechalo padnout německo a dobře vědělo proč, nebýt amíků tak není ani to mnohými opěvované VW natož naše slepice. Trošku si projdi dějiny a snad pak nebudeš tak radikální vůči amíkům. Jsou furt lepší než Ivan, který to v všude kam přišel všechno rozesral :-! Posouvání hranic NATO k rusku nikdo nedělal, natož USA, až po napadení UA se Finsko a Švédsko chtějí stát členy, před tím je to ani nenapadlo. Nevím který představitel vlády tady straší válkou ? Možná kadimůra nebo bureš ale vláda ??? =-o A jednání o míru v UA může nastat jen v případě, že se Ivan stáhne domů i z Krymu , a pak zaplatí veškeré reparace za způsobené mat. škody, bohužel ty lidské ztráty nenahradí nikdy a nijak :(
Když mluvíš o histori,tak nejen USA,ale i Francie a Anglie Německo podrželi,ale nebylo to,že by jim chtěli pomáhat,ale museli. A to ze dvou důvodů:1) aby se neopakovalo to,co po první válce a 2) aby zabránili roztahování komunismu,který v opojení z vyhrané války byl na vzestupu. VW nezachránil američan,ale angličan. USA nepomáhali Německu ze soucitu,ale chtěli si v Evropě upevnit moc (proto tady jsou vojenské základny od té doby). Korea,Vietnam,Lybie,Irák,Afganistán.... to je jen část,kam importovali svoji demokracii a ty země jsou dodnes totálně rozesraný,protože se tam moc snaží uchopit různé skupiny/kmeny,které chtějí vládnout. Krásným příkladem je Afganistán. Majdan byl taky dílem USA a dnes se tím netají a výsledek vidíme. Proč mají potřebu se neustále srát do cizích zemí? Jednoduchá odpověď,protože ty země jsou pro ně zdrojem. Proč jako světový policajt nejdou udělat pořádek do Afrických zemí? Protože tam není ropa,plyn,zlato,zemědělské plodiny a vůbec nic zajímavého. V USA jsem žil téměř 6 let a mám na tu zemi dobré vzpomínky,ale jejich politika mi je proti srsti stejně jako ta ruská. Američan je jen čistě oblečený rus,ale je menším zlem,protože mi zatím nezakazuje co si mám myslet(on to dělá jinak přes média). A upřímně do žádné války pobít rusa se nechystám a nevidím proto důvod. Dal bych rusovi maximálně Krym a on by musel se stáhnout (na tom území má své zájmy i američan) a uhradit veškeré škody (ty lidské bohužel nejdou nahradit). Slíbil bych mu,že UA nebude členem NATO ani EU(to si jako fakt nepřeji a nechci akceptovat rozkrádání finanací z EU tou pakáží) a NATO se nebude dále rozšiřovat pod podmínkou,že Rusko nebude napadat ani anektovat jiné země(což USA pod nějakou záminkou bezstrestně dělá desítky let).
Strašení válkou jsem nemyslel Babiše(ten jen vykřikoval,že nás Pávek a spol do války zatáhnou),ale Fialu a Pekarovou,kteří hystericky vykřikují,že se musí UA pomáhat,aby k nám rusák nepřimaršoval. Na závěr dodám,že nejsem fanda ani Puťky ani Bideta. Chci jen v klidu dožít,užít si života a myslím,že nejsem sám.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání o důchodech

Příspěvek od scout76 »

Čenda píše: ned 19.03.2023, 11:33 Vidím sousedovo psa na řetězu. Pro srandu po něm hážu kameny a nepřestanu, ani když na mě začne vrčet a cenit tesáky. Pak vezmu klacek a mlátím ho, protože to si přece nesmí dovolit! Když začne štěkat a jančit, zavolám policii, že se ho bojím, aby přijeli. A jestli se mu mezitím podaří dostat z obojku a kousne mě, policajt psa picne, já o tom napíšu do novin, TV natočí reportáž... a já jsem hrdina.
A každý, kdo si přečte článek, nebo uvidí reportáž, BUDE PŘESVĚDČENÝ, ŽE SI TO TEN PES ZASLOUŽIL.

Všechno okolo UA-RF je podobná fraška, kterou odsírají hlavně obyčejní lidé - od ubohých hádek mezi dlouholetými kamarády, přes ekonomický propad až po umírání někde na louce, v zákopu, pod zbořeným domem.

Skutečné důvody a vina jednotlivých stran konfliktu bude jednou zapomenuta nebo utajena, případné pokusy o odkrytí pravdy umlčeny. Dějiny se přepíšou, do dětí se ve školách nalije ta správná historie a pojede se nanovo...
*thumbs up*

PřemekD
kometa
Příspěvky: 2025
Registrován: stř 06.08.2008, 12:43
Auto: Několikero
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28, T. 608284817
Věk: 71

Re: Jednání o důchodech

Příspěvek od PřemekD »

Do sousedova domu-řadovka- se nastěhovalo několik Ukáček.
Jak prožívají válku?...včera neděle- sedí na zahradě, grilují chlastají, válka je jim u řiti.
Ale možná dostávají podporu, neb jsou to váleční utečenci.
1x PASSAT CC poslední model, 3x luxusní SUV, atd, ....no jsou to chudáci.....a já jim rád dám nějaký bankovky.... :-*
Odpovědět