Egr a ztráta vykonu

Odpovědět

Autor tématu
Vseumel
hvězdička
Příspěvky: 3
Registrován: pát 17.03.2023, 7:30
Auto: 320 cdi

Egr a ztráta vykonu

Příspěvek od Vseumel »

Ahoj všem, koupil jsem minulý týden 320 cdi. Dva dny super, ale pak najednou přestal reagovat plyn na dalnici nad 100km/h. Musel jsem padlem poradit a stejně se to dusilo. Teď je to ve fázi někdy jedu někdy ne.zacal jsem zkoumat co a jak a zjistil jsem že je egr odpojeny softwarové, ale na autě fyzicky je a funguje. Někdy vše ok, někdy se to dusi a nejede.motor občas zaklepe jako by neměl výkon.diagnostika píše pouze egr.pri dlouhé jízdě na dalnici se to za cca 200km srovná a jede normálně než sjedu a jedu po městě.je tu někdo z širokého okolí kladna, kdo by mi to dokázal napichnout a ten egr zaslepit? Nebo stačí jen odpojit podtlak aby se neoteviral a zaslepit ho? Jezdím hlavně po nemecku a jak to cadi, tak mě pořád staví a kontrolujou policajti.

Waterfall
hvězda
Příspěvky: 1663
Registrován: pát 11.05.2012, 20:38
Auto: W124 300E-24, S204 180 Kompressor
Bydliště: Trenčín
Věk: 40

Re: Egr a ztráta vykonu

Příspěvek od Waterfall »

Ahoj. Někdo evidentně věděl, proč to prodává. Pro začátek bys mohl napsat ročník, nebo kód motoru. Pravděpodobně máš to EGR ovládaný servem, pak tam asi nepůjde odpojit žádný podtlak, ani to nepůjde zaslepit. Lze vyřadit EGR jednoduchým elektronickým emulátorem (v případě, že váha dává klasický napěťový signál), ale nejdřív je potřeba vrátit soft do původního stavu...
OK, trochu předbíhám. Úplně první věc je udělat tomu řádnou diagnostiku na origo mašině, zjistit, co se tam vlastně děje a přezkoušet EGR, co dělá nebo nedělá. Váha vzduchu si sleduje průtok na základě stupně otevření EGR. Pokud průtok vzduchu váhou po otevření EGR adekvátně neklesne, jednotka to celý vyhodnotí jako chybu atd. Pak bych nechal vrátit soft do původního stavu.
Btw., jak si zjistil, že je égro odpojený softwarově?

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: Egr a ztráta vykonu

Příspěvek od Merc124 »

jestli jsi z Kladna, tak zkus kluky v Rozdělově ;) třeba pomůžou.
http://www.auto-jas.cz/

Autor tématu
Vseumel
hvězdička
Příspěvky: 3
Registrován: pát 17.03.2023, 7:30
Auto: 320 cdi

Re: Egr a ztráta vykonu

Příspěvek od Vseumel »

Teď jsem volal a o víkendech nejsou :( já jsem přes týden v nemecku.doma sobota a nedele

Autor tématu
Vseumel
hvězdička
Příspěvky: 3
Registrován: pát 17.03.2023, 7:30
Auto: 320 cdi

Re: Egr a ztráta vykonu

Příspěvek od Vseumel »

Kód motoru je 642.950 , nikoho jsem nesehnal přes vikend, tak jsem si půjčil aspoň delphinu a ta mi tvrdí že je dpf plný a nelze regenerovat. Divné je, že páteční cesta z Kolína probíhala 150km bez výkonu( do kopců jsem podrazoval padly a stejně to max drželo rychlost a za mnou dým jak z parniku ,SPOTREBA 9,8) a pak jako když streli a letělo to bez problémů 600km jako by se nic nedělo(do kupcu to tahlo, samo podrazovalo, spotreba klesla na 7,3)Sobota v cr okolo komína v pohodě a dnes zase jako by mě někdo držel za kouli a výkon pryč. Za hodinku mě čeká cesta zpět do Kolína nad rynem 750km, tak poreferuju jak to jelo.natankovano s aditivy, tak by se mohlo něco vycistit. Je tu někdo, kdo by byl ochotný v pátek večer nebo v sobotu napichnout a říci více? Kdekoli na trase od rozvadova až po kladno a široké okolí?

PřemekD
kometa
Příspěvky: 2025
Registrován: stř 06.08.2008, 12:43
Auto: Několikero
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28, T. 608284817
Věk: 71

Re: Egr a ztráta vykonu

Příspěvek od PřemekD »

Vseumel píše: sob 18.03.2023, 10:46 Teď jsem volal a o víkendech nejsou :( já jsem přes týden v nemecku.doma sobota a nedele
V tom případě v Dojčlandu k :stern: tam ti řeknou..... =-o

Waterfall
hvězda
Příspěvky: 1663
Registrován: pát 11.05.2012, 20:38
Auto: W124 300E-24, S204 180 Kompressor
Bydliště: Trenčín
Věk: 40

Re: Egr a ztráta vykonu

Příspěvek od Waterfall »

642.950 má myslím už dvě váhy a jejich výstup má modulovaný signál...takže tam EGR ani nejde jednoduchým emulátorem vyřadit. Co tam kdo napáchal softwarově raději nechci vědět. Každopádně teď ten sytém neumí namíchat směs. Vůbec bych neváhal jet i v DE do hvězdárny , jak Ti tady už poradili přede mnou. Napíchnou a případně reflashují jednotku. A pak se uvidí, co tam bude dál...ale připrav se, že to může být běh na delší trať. Jelikož nefunguje správně emisní systém, nefunguje asi ani regenerace DPF, to se ucpává atd.

PřemekD
kometa
Příspěvky: 2025
Registrován: stř 06.08.2008, 12:43
Auto: Několikero
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28, T. 608284817
Věk: 71

Re: Egr a ztráta vykonu

Příspěvek od PřemekD »

...a může to bejt i pjěékně drahý. :'(
Ale myslím, že auto bylo za levno, ne? *jokingly*
Odpovědět