Vibrace od kol


miroslave1
hvězdička
Příspěvky: 63
Registrován: pon 01.10.2012, 12:46
Auto: W123, W124, A124, R129 500SL
Bydliště: Karlovy Vary
Věk: 50

Re: Vibrace od kol

Příspěvek od miroslave1 »

Mě ještě napadla jedna věc. Sedí ty půlměsíce úplně přesně co se týče středové díry disku na náboji kola? Není tam vůle? Nechtělo by to zkusit vymezovací kroužky? Podle toho co píšeš bych to hledal jen v těch kolech (disk a pneu), když ty plecháče jsou v pohodě.

Waterfall
hvězda
Příspěvky: 1663
Registrován: pát 11.05.2012, 20:38
Auto: W124 300E-24, S204 180 Kompressor
Bydliště: Trenčín
Věk: 40

Re: Vibrace od kol

Příspěvek od Waterfall »

Sedí. Tam není co řešit. Pokud máš půlměsíce, nepotřebuiješ žádný kroužky. Opravdu tu jsou jen čtyři věci, které to mohou dělat.
1. Oskákaný nebo křivý gumy, případně špatně vyvážený
2. Nakoplý disk(y)
3. Křivý, házející náby
4. Rozsypaná náprava
Kdybys nebyl až z Karlových Varů, klidně Ti půjčím na vyzkoušení sadu mých alu zimáků z 204. Odchylkoměr má doma každý strojař, nebo rozumnější servisák. A i kdyby ne, dá se pořídit do tisícikoruny. Rozjebanou nápravu umí najít na STK. Opravdu v tom není potřeba hledat vědu, ale prostě jen začít systematicky vylučovat. Jak už jsem psal, on se ten vinník najde, ale psaním na fórum se to nevyřeší. ;)

Teddy_NB
hvězdička
Příspěvky: 97
Registrován: stř 29.06.2016, 14:30
Auto: W210 320Cdi ; W211 320Cdi
Bydliště: H.K.
Věk: 33

Re: Vibrace od kol

Příspěvek od Teddy_NB »

Waterfall píše: pon 29.05.2023, 13:40 Sedí. Tam není co řešit. Pokud máš půlměsíce, nepotřebuiješ žádný kroužky.
Už jsem se setkal se sadou kol s dojebanejma středovejma dírama, kdy to někdo nechal stočit, aby to nabastlil na na něco jinýho. 010

miroslave1
hvězdička
Příspěvky: 63
Registrován: pon 01.10.2012, 12:46
Auto: W123, W124, A124, R129 500SL
Bydliště: Karlovy Vary
Věk: 50

Re: Vibrace od kol

Příspěvek od miroslave1 »

Waterfall píše: pon 29.05.2023, 13:40 Sedí. Tam není co řešit. Pokud máš půlměsíce, nepotřebuiješ žádný kroužky. Opravdu tu jsou jen čtyři věci, které to mohou dělat.
1. Oskákaný nebo křivý gumy, případně špatně vyvážený
2. Nakoplý disk(y)
3. Křivý, házející náby
4. Rozsypaná náprava
Kdybys nebyl až z Karlových Varů, klidně Ti půjčím na vyzkoušení sadu mých alu zimáků z 204. Odchylkoměr má doma každý strojař, nebo rozumnější servisák. A i kdyby ne, dá se pořídit do tisícikoruny. Rozjebanou nápravu umí najít na STK. Opravdu v tom není potřeba hledat vědu, ale prostě jen začít systematicky vylučovat. Jak už jsem psal, on se ten vinník najde, ale psaním na fórum se to nevyřeší. ;)

Hm, trošku nechápu ty body 3 a 4. Autor píše, že sada plecháčů co má, to nedělá. Proto si myslím, že chyba je v disku nebo pneumatice.

Autor tématu
Thomas808
hvězdička
Příspěvky: 37
Registrován: pát 20.11.2015, 12:14
Auto: xxx

Re: Vibrace od kol

Příspěvek od Thomas808 »

Ano, jak píšu tak zimáky na plechách to nedělají... Gumy jsem koupil dvě funglovky + nechal srovnat jeden nakopnutý disk...zlepšení nula. Dneska jsem znova nechal zatočit v rámci zoufalství jedno z těch kol na vyvažovačce, dovážil mi je pečlivě na nulu...včera jsem kontroloval dosedací plochy - čisté, dotažení ložisek - podle návodu ok, jedno jsem nepatrně dotáhl ale jen pro ten pocit. Vůli v řízení jsem prostě nenašel žádnou co by stála za řeč, i přes nový spodní čepy se mi zdá že trochu zalomcovat spodkem až k jakémusi zacvakání jde ale fakt nevim jestli si to nevymejšlim. úchylkoměr nemam, uvidim jestli ho někde neseženu abych oměřil ty náboje.
Každopádně cestou domů jsem dostal lišácký nápad...moje služební octávka má přece rozteč šroubů 5x112...shodil jsem přední kola, nasadil opatrně půlměsíce s citovkou na ruční dotahování aby kolo sedlo (střední kroužek má oktávka menší takže se samo nevystředí). Dosedací plochy šroubů jsou taky kulatý....bohužel na w124 nasadit oktávkový kola nešly kvůli středům abych je zkusil. Vyrazil jsem na projížĎku....pořád klid, v 80ti se volant skoro nehnul....říkám si kola ok, zrychluju a někde 90 to začalo, ve stovce už docela dost a stodeset stejný peklo...je teda znát že skoro nový auto má ten podvozek tužší a odolává o něco víc a dýl, stodvacet jet skoro nešlo...jenže fakt nevim, ty kola jsou zakletý, srovnání disku nepomohlo takže asi nasadim plecháče a půlměsíce můžu nabídnout nějakýmu dobrodruhovi :-DDD
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Autor tématu
Thomas808
hvězdička
Příspěvky: 37
Registrován: pát 20.11.2015, 12:14
Auto: xxx

Re: Vibrace od kol

Příspěvek od Thomas808 »

Ale v rámci přípravy na STK kam mažu v pátek se mi povedlo najít prdlou žárovičku a už mi nesvítí kontrolka na palubce :-D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

09medved
kometa
Příspěvky: 1802
Registrován: stř 13.04.2011, 19:33
Auto: málo místa na vše,tak W212/200CDI
Bydliště: v Praze u mě

Re: Vibrace od kol

Příspěvek od 09medved »

Ještě bych zkusil jednu možnost. Je to sice trochu zdlouhavý, ale možná na něco přijdeš. A nebo ne. Psal jsi, že jak plecháče tak půlměsíce jsou patnáctky, tak to moc jízdní vlastnosti nezmění. No prostě obuj plecháče a na JEDNO přední kolo půlměsíc. Jdi se projet a když nic, tak další. Možná se při nějakým kole chyba projeví, možná taky ne. Akorát by bylo divný, kdyby ti to dělalo u všech čtyř kol. Je to takový pokus/omyl , ale když máš čas a chuť to řešit........Prodat to někomu jako "Černýho Petra" se dá kdykoliv i potom

PřemekD
kometa
Příspěvky: 2025
Registrován: stř 06.08.2008, 12:43
Auto: Několikero
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28, T. 608284817
Věk: 71

Re: Vibrace od kol

Příspěvek od PřemekD »

... a přijde ti zapálit barák.... :hop:

Autor tématu
Thomas808
hvězdička
Příspěvky: 37
Registrován: pát 20.11.2015, 12:14
Auto: xxx

Re: Vibrace od kol

Příspěvek od Thomas808 »

Jsem stará škola co nezmrduje, pokud dojdu k tomu je poslat do oběhu tak dam jasný info proč je prodávam s tim at si je zájemce vyzkouší...;-) každopádně jestli někomu zbyly dva solidní půlměsíce 15" k prodeji tak bych tomu ještě šanci dal....jinak trik s pokusem jedno kolo a zkusit jsem absolvoval, jsou dvě kola který na předku jsou jakž takž ok, druhý dvě naprd - domníval jsme se že když je necham srovnat a koupim nový gumy tak si pomůžu a nic, takže nový gumy dam dozadu a ty starý vrazim dopředu. Když to bude ucházející tak to asi letos dojezdim a uvidim co bude, kdyžtak skončim jako socka na plechácích ;-)

enougher
kometa
Příspěvky: 2476
Registrován: ned 13.05.2012, 1:00
Auto: SL55AMG,W447, CLK320, CL500 4M AMG,c126 560
Bydliště: Praha
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace od kol

Příspěvek od enougher »

ja osobne bych hledal problem v pomocne pace rizeni nebo klidne i zadni naprave

Autor tématu
Thomas808
hvězdička
Příspěvky: 37
Registrován: pát 20.11.2015, 12:14
Auto: xxx

Re: Vibrace od kol

Příspěvek od Thomas808 »

Včera jsem nazul horší kola dozadu (z hlediska vibrací) a lepší dopředu, s autem jde nějak jezdit i když to není ono, dneska jsem byl na STK, známej mi vzal i dolů do jámy na vibrační desky...měl za úkol najít vůli v předních ramenech apod...našel prd, prý předek krásně tuhý a i řízení se mu zdálo naprosto ok. pak našel vůli v rameni na zadní nápravě na jedný straně...v místě kde rameno jde ke kastli. OK to vyměním snadno ale pochybuju že to bude tím...takže mam STK a ani nevim jestli z toho mam radost:-)

PřemekD
kometa
Příspěvky: 2025
Registrován: stř 06.08.2008, 12:43
Auto: Několikero
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28, T. 608284817
Věk: 71

Re: Vibrace od kol

Příspěvek od PřemekD »

Já bych to hledal v kolech.

Autor tématu
Thomas808
hvězdička
Příspěvky: 37
Registrován: pát 20.11.2015, 12:14
Auto: xxx

Re: Vibrace od kol

Příspěvek od Thomas808 »

Zatím jedu v kolech - kolega mi půjčí svoje dvě litý kola z W204 a uvidíme, bohužel moc lidí s mercedesama v okolí nemám....to mi snad už konečně vyloučí "něco" v autě...

bmgx
hvězdička
Příspěvky: 290
Registrován: úte 08.11.2016, 4:30
Auto: W201, S124
Bydliště: Jihlava / Brno

Re: Vibrace od kol

Příspěvek od bmgx »

Ty liťáky a plecháče určitě nemají stejné ET, nebo???
Já si zažil peklo, Dr. Jeckyl & Mr. Hyde mezi 15" ET39 a ET25....
:-!

Autor tématu
Thomas808
hvězdička
Příspěvky: 37
Registrován: pát 20.11.2015, 12:14
Auto: xxx

Re: Vibrace od kol

Příspěvek od Thomas808 »

Půlměsíce mají ET 36, plecháče nevím ale ty jsou zapuštěný do blatníků o dost víc...nad tímhle jsem nepřemýšlel, tedka mám plecháče a to je lahoda;-)
Odpovědět