Bluetooth handsfree pro W203 - jake je vase reseni?


Autor tématu
c320sport
hvězdička
Příspěvky: 39
Registrován: pon 12.10.2009, 22:21
Auto: 2009 w211 E350 4Matic, 2011 R350

Bluetooth handsfree pro W203 - jake je vase reseni?

Příspěvek od c320sport »

Zdravim vsechny,

chtel jsem se zeptat jestli nekdo z vas ma nainstalovany reseni bluetooth handsfree telefonu v Mercedesu? Zajima me integrace s ovladani na volante a original Mercedes radio.

Rad bych vedel, co pouzivate za model, a co vsecko je k tomu potreba.

Uvazuju, ze poridim ARGOS Bluetooth (http://www.incartronics.com" onclick="window.open(this.href);return false;), ale prijde me to hodne drahy reseni.
Rad bych vedel jaky jsou alternativy.
Predem moc diky,

C320Sport

xanderyx
hvězdička
Příspěvky: 25
Registrován: ned 21.12.2008, 13:26

Re: Bluetooth handsfree pro W203 - jake je vase reseni?

Příspěvek od xanderyx »

;) ahoj.. tohle už jsme zkoušeli 3x... 2x zařízení M Obride a jednou i to co myslíš ty...zkoušeli jsme to vždy ve dvou 203 kách a ani jednou nefungovalo a jedno nám dokonce u Hoška spálili. (myslím to zařízení):( jinak dodělat to tak jak to mám být originál je skoro nemožné. U MB v Brně to byli ochotni ZKUSIT s tím že v konečném stádiu by to stálo okolo 100-150 tis. Není problém koupit všechny ty díly co tam mají být třeba na ebay a podobně, ale je problém s rozvedením po autě. Musí se přitom vyndat všechen interier a natahnout prí celá kabeláž znovu. Což je prí hrozně pracné a nákladné tak i tak kdybych si vše dokázal koupit sám tam mi řekli ža tak by to vycházelo okolo 60 tis. Je to už asi rok nebo rok a půl tak je možné že se ceny trochu pohnuly, ale mnyslím si že rozdíl bude nepatrný.

Jinak si myslím že jestli to chcete řešit tak je asi nejjednosuší nějaké zařízení od společnosti Parrot.

Jinak když budeš mít problém s montáží tak písni.Ke konci jsem to zvládal pod hodinu... *jokingly*

Autor tématu
c320sport
hvězdička
Příspěvky: 39
Registrován: pon 12.10.2009, 22:21
Auto: 2009 w211 E350 4Matic, 2011 R350

Re: Bluetooth handsfree pro W203 - jake je vase reseni?

Příspěvek od c320sport »

Ahoj... dik moc za odpoved. Ja jsem uvazoval nad tim Argos, protoze moje W203 tu kabelaz ma udelanou z fabriky. Souhlasim, ze tahat draty po celym aute nema cenu. Ja jsem zkousel bluetooth pres GPS + FM, ale audio je strasny a lidi si ztezuji na echo v telefonu. Tak ze to jsem zamitl.
Instalaci Parrotu pres audio repraky v Mercedesu jsem nevidel, kazdej me nabizi extra reprak pod palubku a extra ovladac, ktery se pricvakne na volant. Ja se snazim co nejmin modifikovat kabinu.
Ty moduly co si instaloval, to bylo na existencni kabelaz anebo si musel tahat draty?

Ahoj,

Jarda
01 C320 Sport
3.2L V6
AMG Package
235/45/17

xanderyx
hvězdička
Příspěvky: 25
Registrován: ned 21.12.2008, 13:26

Re: Bluetooth handsfree pro W203 - jake je vase reseni?

Příspěvek od xanderyx »

Aho:-)jakou tam máš udělanou přípravu z fabryky? ;) problém je že ta část co mercedes nazývá "Příprava na telefon" jsou jen tlačítka na volantě na na commandu nebo rádiu. Já to nakonec přestal řešit. sice je to špatně ale nějak na to nemám čas.. *tired* Vím že u parrotu není problém aby ti to napojili na stávající repráky co tam máš a mělo by to dokonce fungovat i s ovladačemi co jsou na volantu. nebo aspon tak jsem to měl přislíbeno v MB v Brně.
To co jsem měl já se připojovalo ze zadu do commandu(navigace) a na 12 V. Problém byl v tom že ty zařízení mezi sebou nekomunikovali. Měl jsem to vše zapojený správně i napojený na diagnostiku . Řešili jsme to i v tom MB v Brně. Vše bylo správně a přesto to nefungovalo..:-(
Mám někde i fotky z toho jak jsem to měl vše rozdělané a pozapojované..jestli bude čas tak ti sem k tomu nějakou hodím. ;)

Autor tématu
c320sport
hvězdička
Příspěvky: 39
Registrován: pon 12.10.2009, 22:21
Auto: 2009 w211 E350 4Matic, 2011 R350

Re: Bluetooth handsfree pro W203 - jake je vase reseni?

Příspěvek od c320sport »

Ahoj...

ne tam nejsou jenom tlacitka. Je tam natazenej fiber po celym aute. Dival jsem, ze ten Argos by se dal pridelat v kufru. Chtel bych dat do auta handsfree bez toho abych musel pridelavat extra drzaky a modifikovat kosmetiku kabiny. Zase na druhy strane nechcu investovat do neceho, co poradne nefunguje, jako ozvena (echo) v mikrofonu. Tak jak to lidi slysi pres GPS. Chcu se zbavit Bluetooth spuntu do usi protoze me z toho boli ucho, a blbe se to strka za brejle.

xanderyx
hvězdička
Příspěvky: 25
Registrován: ned 21.12.2008, 13:26

Re: Bluetooth handsfree pro W203 - jake je vase reseni?

Příspěvek od xanderyx »

;) Ahoj.. až ted jsem si uvědomil že ty máš před facelift.. tam je možný že je to trochu jinak. ale mi máme 2005ku a 2006tku a v obojí má přípravu na telefon a není tam nic kromě těch tlačítek na volantu, na navigaci a spojení volantu a navigace. Žádná další vec tam k telefonování není. To vím. jednak jsem to měl rozdělaný a jednak mi to bylo řečeno v MB. Já přemýšlel koupit si toho parota s tou největší orazovkou. To znamená že by mi tam namontovali tu obrazovku a mikrofon ke stropu a napojili to na stávající reproduktory.

A ještě zpět k tomu zařízení, já měl M'Obride a ještě nějaké a oboj´í se zapojovalo vepředu. nevím jeka bych to do kufru táhnul ale je možné že ty to tam máš jinak.. :stern: :stern:

Autor tématu
c320sport
hvězdička
Příspěvky: 39
Registrován: pon 12.10.2009, 22:21
Auto: 2009 w211 E350 4Matic, 2011 R350

Re: Bluetooth handsfree pro W203 - jake je vase reseni?

Příspěvek od c320sport »

Ahoj,

dival sem jeste jednou do auta, a mam tam vsecky draty natazeny pro telefon. Moje W203 je americka verze a udajne vsecky auta pro Ameriku a Kanadu jsou pre-wired. Mikrofon ve strese jsem taky vyndal a tak z neho jde drat kamsi. Myslim, ze ten EIS kit bude asi nejlepsi reseni. Kde si koupil ten O'Brien system?

Diks.

jenda99
hvězdička
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 08.01.2009, 13:54
Auto: Mercedes-Benz E200CDI (W211 Automat)
Věk: 47

Re: Bluetooth handsfree pro W203 - jake je vase reseni?

Příspěvek od jenda99 »

Ahoj,

mam v W203/2001 Parrot 3200 a funguje bez problemu. Akorat na nej nefungujou tlacitka na volantu a volajici se nezobrazuje na display pocitace. Nicmene, pri volani se vypne radio, na display se napise Phone a zvuk jde z reproduktoru. Parada.

Honza

chodac
hvězdička
Příspěvky: 282
Registrován: ned 03.08.2008, 21:43
Auto: S204 200 CDI, 124 230 CE, 1/2 w203 200K,
Věk: 51

Re: Bluetooth handsfree pro W203 - jake je vase reseni?

Příspěvek od chodac »

má to samé, nevít to číslo parrotu, ale mám na něm displey a tam vidím volajícího

xanderyx
hvězdička
Příspěvky: 25
Registrován: ned 21.12.2008, 13:26

Re: Bluetooth handsfree pro W203 - jake je vase reseni?

Příspěvek od xanderyx »

:) tak hoši už jsem sehnal to co jsem chtěl, nechtěl jsem nic dalšího žádný další display a podobně, je to zařízení které se připojí pomocí optických kabelů do zadu do commandu, nebo do rádia místo cd changeru. připojíte se k tomu přes bluethooth. vše komunikuje s s commandem, zobrazuje se volajíci, načítá telefoní seznam a podobně, víborně to funguje:-) když chvilku počkáte tak vám napíšu přesný tip. Jediná nevíhoda je cena, která je asi 12 000,- což je sice více jak parrot a podobné značky ale chová se to jako originál. :P 8)

mrtvol@
hvězdička
Příspěvky: 214
Registrován: pon 04.08.2008, 23:38
Auto: C 203 200 K, C 205 250 cdi 4M

Re: Bluetooth handsfree pro W203 - jake je vase reseni?

Příspěvek od mrtvol@ »

co to teda bylo za zařízení?
Mám rok 2002 a byl tam origo tydlifoun (5110 ve sluchátku :-D). Rád bych to handsfree rozchodil.
download/file.php?id=52030&mode=view" onclick="window.open(this.href);return false;

Moc díky

Rambo
hvězdička
Příspěvky: 128
Registrován: úte 13.11.2012, 12:29
Auto: S203 C200K

Re: Bluetooth handsfree pro W203 - jake je vase reseni?

Příspěvek od Rambo »

Mrtvolo, to je sranda, jak každý postupuje stejně. Tohle téma jsem taky hledal asi týden po koupi vozu. Navíc já tam měl držák telefonu bez telefonu. Ty tam tušíš máš držák s telefonem. Takže jsem dlouho hledatl jaký předpotopní přístroj by mohl pasovat do toho držáku. Všude mně vyhnali, že tak straý modely už nevedou. Nakonec jsem objevl jeden bazar a, nechla tam 2000,- Kč jako zálohu a s igelitkou mobilů vyrzil zkoušet. Mobil sice mám, ale nefunguje přes tlačítka na volantu. jak jsem si naivně myslel. Navíc ty lumpové chtějí za klonovanou SIM kartu měsíční poplatke, takže ještě musím přehazovat kartu, což je docela vopruz.
V tuto chvíli se mi zdá, že nejideálnější řešení by bylo rádio DV621 Rydeen, navíc by přes OBD II mohlo zobrazovat ty hodnoty, které palubní počítač zobrazit neumí. Má to jeden háček, zatím se neprodává. Ještě se vyrábí Parrot Asteroid ale prý tam nejdou stahovat aplikace. Tak nevím.
Naposledy upravil(a) Rambo dne čtv 10.01.2013, 10:25, celkem upraveno 1 x.

mrtvol@
hvězdička
Příspěvky: 214
Registrován: pon 04.08.2008, 23:38
Auto: C 203 200 K, C 205 250 cdi 4M

Re: Bluetooth handsfree pro W203 - jake je vase reseni?

Příspěvek od mrtvol@ »

já vůbec nevím, jestli ten telefon funguje - ani jsem to nezkoušel, protože klonovanou kartu nechci - musíš vždy jeden telefon vypnout... mám tel. na dvě sim = nabíhá dlouuuho a pak chce dvoje pin... brrr a navíc by mi jeden tydlifoun nic neřešil, protože mi volají lidi na obě sim... Vím, dá se to přesměrovat, ale jednu mám firemní, jedu soukromou. Přes firemní nechci řešit soukromé věci a ze soukromé nechci volat firemní záležitosti a už vůbec ne zahraničí... Teď babo raď.
Do firemního Tourana se do toho jejich teplýho držáku na držák telefonu koupila malá dotyková obrazovka a to se spárovalo s telefonem a bylo.
Bylo by ideální, kdyby na to šel napojit nějakej bluetooth adapter a bylo by to. Ale ne za dvanáct, ale max za dva!

Pajinuk
hvězdička
Příspěvky: 49
Registrován: sob 04.06.2016, 23:49
Auto: C-Class C220 Eleganc CDi 2004 kombi automat

Re: Bluetooth handsfree pro W203 - jake je vase reseni?

Příspěvek od Pajinuk »

Ahoj co vše je teda potřeba? Taky bych rad rozchodil ovládání telefonu z volantu a rádia audio 20 auto s203 2004 elegance. Kabely jsem schopen si natáhnout sám už jsem měl mou predfacelift varu rozebranou :-D myslím ze moje nová fave nebude až tak jiná ;). Co by bylo pořídit? Tady v ÚK se dá vše sehnat lacino docela když ví kde hledat člověk dekuji;)

prcek
vycházející hvězda
Příspěvky: 878
Registrován: čtv 31.07.2008, 14:51
Auto: W123 280CE
Bydliště: Most / Teplice

Re: Bluetooth handsfree pro W203 - jake je vase reseni?

Příspěvek od prcek »

opráším tohle hodně staré téma, našel jsem tenhle modul Kufatec Fiscon Pro, který umí propojit přes BT telefon a zachovat ovládání na volantu a zobrazení na displeji pro Audio 20, APS 50, COMAND, pokud v autě není předinstalace pro tel:

https://shop.fiscon-mobile.de/FISCON-Pro-fuer-Mercedes
Odpovědět