Problém se zadníma světlama.


Autor tématu
CLK500
hvězdička
Příspěvky: 97
Registrován: úte 07.10.2008, 10:31
Auto: C 220 CDI aut. W204., SLK 230 Kompressor aut. R170

Problém se zadníma světlama.

Příspěvek od CLK500 »

Auto (S204-2008) mi začalo psát, že jedna ze dvou žárovek v levém koncovém světle nesvítí, tak jsem ji vyměnil a pořád nic, byl jsem v servisu u Žižáka a tam jim diagnostika napsala nějakou chybu obou zadních matic světel, nějaké problémy s diodama v blinkrech atd., že mi to musí komplet vyměnit, tak se i stalo, ale mě cca po 3 týdnech od opravy to začalo zlobit úplně stejně. Zase nesvítí ta žárovka v zadním světle a když ji vyměním, tak to nepomůže, počítač píše stejnou chybu jako minule. Nerad bych v servisu zase nechával dost peněz kvůli ničemu. Tak se chci zeptat, co by to mohlo být nebo jestli jste někdo měl už podobný problém.
Díky!

WIND
hvězdička
Příspěvky: 241
Registrován: čtv 31.07.2008, 20:27

Re: Problém se zadníma světlama.

Příspěvek od WIND »

To stejný dělalo tchánovi na Audi. Pomohlo nechat auto v hodně teplé garáži cca víkend.

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: Problém se zadníma světlama.

Příspěvek od Merc124 »

trochu tomu nerozumím :) vyměnili ti ve značkovém servisu ty desky s diodami a žárovkami a po třech týdnech je stejná závada ? Máš snad nějakou garanci, takže zase zpět do servisu a hoď jim to na hlavu, že to zase blbne. A jinak když technik bude moc chytrej, tak si nech zavolat p. Roznětinského anebo přímo p. Telsku a je to 8)

PapezO
hvězdička
Příspěvky: 3
Registrován: stř 21.01.2015, 21:07
Auto: Mercedes-Benz C220 automat.

Re: Problém se zadníma světlama.

Příspěvek od PapezO »

Můžu se zeptat jak to dopadlo ?
Mě nesvítí pouze jedna žárovka - ani po výměně .. Na zadním levém světle, jedná se o brzdové zadní světlo, zobrazuje se "left hand tail lamp/brake lamp"
Když jsem otevřel kryt a vyměnil žárovku, nová nesvítí, přičemž ta druhá vedle ní svítí, pravé světlo i ostatní světla jsou v pořádku.

Včera jsem byl na diagnostice, chybu to zahlásilo u pole SAM jednotky a slabší baterie, jinak je vše OK.
Podle technika tam proud jde, až do žárovky, ale nejde signál od SAM, aby se ta žárovka rozsvítila (lajcky rečeno- nevím jestli je to tak dobře).

Pokud bude problém v SAM, jsou prý dvě jednotky, neví někdo pro kterou se vztahuje zadní světla, popřípadě číslo dílu ?

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: Problém se zadníma světlama.

Příspěvek od Merc124 »

PapezO píše:Můžu se zeptat jak to dopadlo ?
Mě nesvítí pouze jedna žárovka - ani po výměně .. Na zadním levém světle, jedná se o brzdové zadní světlo, zobrazuje se "left hand tail lamp/brake lamp"
Když jsem otevřel kryt a vyměnil žárovku, nová nesvítí, přičemž ta druhá vedle ní svítí, pravé světlo i ostatní světla jsou v pořádku.
Včera jsem byl na diagnostice, chybu to zahlásilo u pole SAM jednotky a slabší baterie, jinak je vše OK.
Podle technika tam proud jde, až do žárovky, ale nejde signál od SAM, aby se ta žárovka rozsvítila (lajcky rečeno- nevím jestli je to tak dobře).
Pokud bude problém v SAM, jsou prý dvě jednotky, neví někdo pro kterou se vztahuje zadní světla, popřípadě číslo dílu ?
tak nějak nechápu, jak může jít proud až k žárovce, když ten proud tam posílá ten zadní SAM co je v kufru =-o CANový signál dostává ten SAM od spínače světel.

PapezO
hvězdička
Příspěvky: 3
Registrován: stř 21.01.2015, 21:07
Auto: Mercedes-Benz C220 automat.

Re: Problém se zadníma světlama.

Příspěvek od PapezO »

Po tvé odpovědi mi to dává smysl. Čili závada bude v SAM jednotce, která ovládá zadní světla nebo se pletu ?
Lze to nějakým způsobem zresetovat nebo to mám rovnou vyměnit ?

Díky

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: Problém se zadníma světlama.

Příspěvek od Merc124 »

PapezO píše:Po tvé odpovědi mi to dává smysl. Čili závada bude v SAM jednotce, která ovládá zadní světla nebo se pletu ?
Lze to nějakým způsobem zresetovat nebo to mám rovnou vyměnit ?
Díky
reset se dá zkusit odpojením SAMu od el.inst.vozu, ale základem je diag. a pak měření.

PapezO
hvězdička
Příspěvky: 3
Registrován: stř 21.01.2015, 21:07
Auto: Mercedes-Benz C220 automat.

Re: Problém se zadníma světlama.

Příspěvek od PapezO »

Diagnostika oznámila problém u řídící jednotky SAM... tudíž je to asi jasné.
Náhodou číslo dílu nevíš a přibližnou cenu nebo podle čeho poznám, že je to právě tadle jednotka, kterou potřebuji ? :-/
Popřípadě, když bych to scháněl přes nějaký bazar či vrakáč, ta jednotka se pak musí přenastavit dle tédle že ?

Díky

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se zadníma světlama.

Příspěvek od scout76 »

Mám podobný problém na kombíku po FL,kdy palubák hlásí chybu zadních brzdových světel,osvětlení SPZ a obrysovek. Ty všechny fungují,ale nejdou zadní blinkry. Nevíte někdo kde hledat chybu? Zítra to chci přicvaknout na diagnostiku co z ní vypadne.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se zadníma světlama.

Příspěvek od Přemek Doležal »

SAM

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se zadníma světlama.

Příspěvek od scout76 »

Že by odešla ta jednotka? Jen tak?

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se zadníma světlama.

Příspěvek od Přemek Doležal »

Na autech stáří do 10 let odejde cokoliv kdykoliv jakkoliv. ]:->
Třeba přijedeš, zastavíš, chcípneš - W210.....začne pršet, chceš zavřít okna a hovno. V tý chvíli kdy se s tím sereš už jsi měl bejt někde úplně jinde...naposrání,... zažil jsem kdysi.
Ale takovej šprajcnutej omezovač zadních dveří na 201/124/.... v poloze Otevřeno dokořán, to je tak slušnej pocuc.
Ale to vyřešíš během 10 minut - když to znáš a máš vercojg.
Ale furt lepší než nadobro zamčený koncernový dvře... :-!

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se zadníma světlama.

Příspěvek od scout76 »

No,jsem zvědavej co chytrá krabička zítra poví. Celou dobu to fungovalo na pohodu. Auto ani 10 let nemá. Vyplivli ho z továrny 1/2014.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se zadníma světlama.

Příspěvek od Přemek Doležal »

Čím mladší, tím horší.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se zadníma světlama.

Příspěvek od scout76 »

Když vidím tu kabeláž,kterou doma motá nějaký Rumun v kuchyni,tak mě nijak nepřekvapuje,že se to posere. Ta elektrika mi přijde odfláknutá. Štekry takový jak z Aliexpresu :-! .
Odpovědět