VIANO vibrace v podlaze - kardan,diferák ???

Odpovědět

Autor tématu
kuchyňka
hvězdička
Příspěvky: 4
Registrován: stř 01.08.2012, 22:33
Auto: w639 viano 3,2

VIANO vibrace v podlaze - kardan,diferák ???

Příspěvek od kuchyňka »

zdravím všechny přítomné
už delší dobu vnímám při prčitých otáčkách vibrace v zadní části podlahy svého viana,3,2 benzín automat.Vibrace,ebo též hrčení se projevují při jakékoliv rychlosti,ale většinou pouze v lehkém tahu motoru,čili na 1/4 plynu.kámoš mechanik tvrdí že jsou to ložiska v gumě na kardanu,ale kardan pří těchto zvucích viditelně nekminá.může být problém v diferenciálu ?tak co do něj leze kardan je od oleje a už po ujetých cca 8km má teplotu 50 stupnů,po cca 60ti km se na mě stěží dá udržet ruka.Na zvedáku se to moc řešit nedá a kamerkou pod autem jsme zjistil jen ten nekmitající kardan.Má někdo nějaký nápad jak to řešit ?
Radim

Autor tématu
kuchyňka
hvězdička
Příspěvky: 4
Registrován: stř 01.08.2012, 22:33
Auto: w639 viano 3,2

Re: VIANO vibrace v podlaze - kardan,diferák ???

Příspěvek od kuchyňka »

zdravím vás

čekal jsem,že tady alespon někdo napíše nějaký podnět,ale bohužel se tak nestalo :-(.
Pokud by někdo z vás měl podobné symptomy u VITO / VIANO , tun že při určitých otáčkách se do podlahy vozu přenášejí dost velké vibrace či hučení,pak vězte že nejde o závadu kardanu či diferáku,ale jde o problém ve wandler-u /měniči/ které plní funkci jakési měkké "spojky" mezí motorem a automatickoi převodovkou.
pro řešení tohoto neduhu je třeba měnič repasovat,což vyžaduje sundat přovodovku a poslat měnič na repasi.

máte alespon někdo typ na firmu , člověka ./ nejlépe severní morava / kdy by toto uměl celé zas rozumný peníz vyřešit,případně zdali jsou nějaké problémy se sundáváním měniče v normální dílně ?

díky snad jsem někomu pomohl diagnostikovat tyto vibrace

radim

enougher
kometa
Příspěvky: 2489
Registrován: ned 13.05.2012, 1:00
Auto: SL55AMG,W447, CLK320, CL500 4M AMG,c126 560
Bydliště: Praha
Věk: 48
Kontaktovat uživatele:

Re: VIANO vibrace v podlaze - kardan,diferák ???

Příspěvek od enougher »

Tak par kardanu uz jsem resil
a tento kardan je bohuzel neopravitelny kdyz vibruje

Musis koupi komplet novy

v pripade zajmu muzu pomoci ale pocitej s tim ze to Minimalne 26 bude stat

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: VIANO vibrace v podlaze - kardan,diferák ???

Příspěvek od Přemek Doležal »

Možná by taky moh dvouhmoťák. Trochu vydojenej, ale nemlátí. ???
To se musí slyšet.

Autor tématu
kuchyňka
hvězdička
Příspěvky: 4
Registrován: stř 01.08.2012, 22:33
Auto: w639 viano 3,2

Re: VIANO vibrace v podlaze - kardan,diferák ???

Příspěvek od kuchyňka »

zdravím

Asi jste to nečetli,šlo o to že kardan je v pohodě,ten nehází ....
problém je / dle servisu/ nejspíše ve špatné spojce ve wandleru /měniči/ ,co jsem zatím hledal tak repas není problém a není drahý , ale ta omáčka kolem,sundání převodovky ,oleje a navrácení všeho toho haraburdí zpět na správné místo do auta prý přijde na dvojnásobek ceny repase, což mi moc nejde do hlavy,řekli mi to v servisu automatických převodovek v Kojetíně..Sundat převodovku umí každý mechoš,ale jsou nějaké špeky při kompletaci wandleru,převodovky a motoru,tak aby vše šlapalo jak má ?

díky za info

Autor tématu
kuchyňka
hvězdička
Příspěvky: 4
Registrován: stř 01.08.2012, 22:33
Auto: w639 viano 3,2

Re: VIANO vibrace v podlaze - kardan,diferák ???

Příspěvek od kuchyňka »

Zdravím štastné majitele vozů s hvězdou na čumáku , abych dokončil a trošku osvětlil situaci kolem mého problému.Dal jsem svou w639 do Opavského servisu kde po zkušební jízdě a zvednutí auta diagnozu, zaručeně vadný měnič momentu /wandler/ ,nechal jsem jej tedy na radu servismana repasovat ve firmě KAPS kojetín ,kde mi samosebou naůčtovali totální repasi měniče za 7400 kč.Dodal jsme repas měnič servismanovi a ten jej měl jen nasadit zpět ,preventivně rozdělat převodovku ,vyměnit rozběhové lamely , nalít olej a auto mělo být v pořádku.
Dost mně rozdodilo když mi servisák volal že je auto v naprosto stejném stavu,což jsme si ověřil testovací jízdou.Po další rozborce převodovky a preventivní výměně selenoidu měniče stav stále strejný , servisák prohlásil měnič za špatně repasovaný.
Fírma Kaps si neomylně stála za svou "bezvadnou" prací a jediné na co by přistoupila je kontrola měniče za 1500kč,což jsme nakonec neudělali protože by kaps svou chybu i kdyby byla stejně neuznal a naůčtoval si onu částku.
Měnič jsme tedy Opavský servisdal repasovat podruhé do jiné firmy , kde repasi provedli znovu ./servis nebyl schopen říct co přesně měnili/ nechápu ....

Výsledek je že auto po třech měsícíh v servisu jede a vibrace jsou o cca 90 procent nižší ,neznalému téměř nepostřehnutelné,ale jsou tam takže čekám zdali se situace nebude opět zhoršovat....

připadá vám to jako z pohádky ? taky si myslím že to pohádka je , jen nevím zdali tu pohádku vymyslel servis KAPS a nebo ten náš místní servis, který /možná chybně/ diagnostikoval závadu a 3 měsíce se snažil o její opravu a opravil možná něco ůplně jiného něj jsem repasoval ....
tato pohádka mně přišla na 25 tisíc :-(

tak ať vám vaše opravy dopadnou lépe a vy se nemusíte cítit takto nezmocně v rukou "autorizovaných a renomovaných " servisů.

Radim

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: VIANO vibrace v podlaze - kardan,diferák ???

Příspěvek od Přemek Doležal »

To jsou věci.
Ale KAPS jsou spolehlivý, aspoň co já vím.

zadek524
král hvězd
Příspěvky: 4495
Registrován: čtv 31.07.2008, 13:59
Auto: 124 - to je krásný číslo co mám rád
Bydliště: Nehvizdy, Praha - východ
Věk: 49
Kontaktovat uživatele:

Re: VIANO vibrace v podlaze - kardan,diferák ???

Příspěvek od zadek524 »

Řešim teď taky jedno 'Viano a vibrace. Je tam ale špatnej jeden křížek na kardanu. Zjištění dost nepříjemný, křížek se nedodvává a kardan jako třídílná hajzlovina vcelku.
Řešili jste někdo repase křížků v kardanservisech?

Bob 115
hvězdička
Příspěvky: 414
Registrován: pát 01.08.2008, 10:18
Auto: Pár aut s hvězdou
Bydliště: Pha
Věk: 43

Re: VIANO vibrace v podlaze - kardan,diferák ???

Příspěvek od Bob 115 »

dane odvez ten kardan do běchovic,do ML-tuningu,tam dokážou i nemožné,nechával sem tam dělat několik sprinterů se stejným problémem,že se něco nedodává a vždy to vyřešili

a k tomu měniči,je to zapeklitá věc řešil sem to ted na tiptroniku z A6 ,jsou v něm lamely a jelikož se nemění oleje a materiál už nevydrží to co dřív,tak se vyosí a omelou, bordel začne lítat do převodovky,a zpět do měniče kde se ještě zhoršuje situace a finíto,repas měniče nejde v každém případě,někde jen nový ceny 15-50tis podle auta, na repas je poměrně drahá mašina,která měnič rozřízne,nějaký strejda ručně vymění vnitřek,mašina ho opět svaří, vyváží a odzkouší,takže oni by hned měli vědět,jestli maká dobře,to že oprava vyšla jen na 25tis je vlastně ještě dobrá varianta,mohlo to být ještě horší

enougher
kometa
Příspěvky: 2489
Registrován: ned 13.05.2012, 1:00
Auto: SL55AMG,W447, CLK320, CL500 4M AMG,c126 560
Bydliště: Praha
Věk: 48
Kontaktovat uživatele:

Re: VIANO vibrace v podlaze - kardan,diferák ???

Příspěvek od enougher »

No ML tuning uz maji moji zakaznici za sebou
Nemozne existuje
Odpovědět