Nabíječka aku LIDL

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

09medved
kometa
Příspěvky: 1802
Registrován: stř 13.04.2011, 19:33
Auto: málo místa na vše,tak W212/200CDI
Bydliště: v Praze u mě

Re: Nabíječka aku LIDL

Příspěvek od 09medved »

Pšonci a to jejich Allegro,má 90% těchto výrobků z rozvojové číny. ]:-> Díky levný pracovní síle nemůže žádný z výrobců podobného či stejného sortimentu konkurovat jejich cenám.Tedy může třeba kvalitou,ale kupní síla většinou kouká na cenu =-o ( no já taky) a pak-nekupte to,když je to tak laciný :ramena: .No a když mnohdy za cenu jednoho značkovýho koupím dva i tři totožný z "čajny" , tak je volba daná. :shaman: A leckdy je životnost srovnatelná s originálem

kopr
hvězdička
Příspěvky: 380
Registrován: pon 15.09.2008, 13:56
Auto: pár už jich bylo
Bydliště: České Budějovice

Re: Nabíječka aku LIDL

Příspěvek od kopr »

Tak snad poslední díl příběhu. Koupil jsem nakonec CTEK MXS 5.0. Je sice 3x dražší než Lidl, ale chtěl jsem jí protože umožňuje nabíjet baterku přímo v autě bez odpojení. U Lidl je v návodu psáno, že by se měla baterka odpojovat, tím neříkám, že Lidlovka nenabíjet připojenou baterii.
Měl jsem doma cca 5 let starou baterii Exide, která už ani neotočila motorem i po plném nabití Lidl nabíječku. Dal jsem ji na CTEK a světe div se jsem normálně nastartoval. Otázka je jak dlouho baterka bude držet, to zatím nemám vyzkoušeno.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

kopr
hvězdička
Příspěvky: 380
Registrován: pon 15.09.2008, 13:56
Auto: pár už jich bylo
Bydliště: České Budějovice

Re: Nabíječka aku LIDL

Příspěvek od kopr »

Tak snad poslední díl příběhu. Koupil jsem nakonec CTEK MXS 5.0. Je sice 3x dražší než Lidl, ale chtěl jsem jí protože umožňuje nabíjet baterku přímo v autě bez odpojení. U Lidl je v návodu psáno, že by se měla baterka odpojovat, tím neříkám, že Lidlovka nenabije připojenou baterii.
Měl jsem doma cca 5 let starou baterii Exide, která už ani neotočila motorem i po plném nabití Lidl nabíječku. Dal jsem ji na CTEK a světe div se jsem normálně nastartoval. Otázka je jak dlouho baterka bude držet, to zatím nemám vyzkoušeno.

Edit: auto s oživenou baterkou jsem zkoušel po dvou dnech stání nastartovat a zase chytlo. *thumbs up*
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) kopr dne pon 25.04.2022, 11:10, celkem upraveno 1 x.

eMBéčko
vycházející hvězda
Příspěvky: 970
Registrován: stř 01.07.2020, 14:52
Auto: W124 E320 Coupé 1994, Getrag
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí
Věk: 65

Re: Nabíječka aku LIDL

Příspěvek od eMBéčko »

Dle mého soudu s touhle nabíječkou chybu neuděláš. Jo, cenově je jinde, ale... U aku uložených ve sklepě praktikuju zhruba po roce dobíjecí cyklus programem Recond, při občasných kontrolních měřeních se tváří stále v pořádku a v pohotovosti (tříletá Varta 74Ah před dobíjením 12,3V...) :)

kopr
hvězdička
Příspěvky: 380
Registrován: pon 15.09.2008, 13:56
Auto: pár už jich bylo
Bydliště: České Budějovice

Re: Nabíječka aku LIDL

Příspěvek od kopr »

kopr píše: ned 24.04.2022, 11:52 Tak snad poslední díl příběhu. Koupil jsem nakonec CTEK MXS 5.0. Je sice 3x dražší než Lidl, ale chtěl jsem jí protože umožňuje nabíjet baterku přímo v autě bez odpojení. U Lidl je v návodu psáno, že by se měla baterka odpojovat, tím neříkám, že Lidlovka nenabije připojenou baterii.
Měl jsem doma cca 5 let starou baterii Exide, která už ani neotočila motorem i po plném nabití Lidl nabíječku. Dal jsem ji na CTEK a světe div se jsem normálně nastartoval. Otázka je jak dlouho baterka bude držet, to zatím nemám vyzkoušeno.

Edit: auto s oživenou baterkou jsem zkoušel po dvou dnech stání nastartovat a zase chytlo. *thumbs up*
I po deseti dnech v odstaveném stojícím autě baterka, která byla po nabití Lidl nabíječkou mrtvá a následně byla oživená nabíječkou CTEK bez problémů startuje.
Takže za mě můžu nabíječku CTEK jednoznačně doporučit. Stála sice 1700,- ale za Lidl bych dal 500,- a za novou baterku min. 1500,- takže jsem vlastně ušetřil 007
Odpovědět