Pravidla diskuzního fóra a inzerce MBCC

Prodej aut značky Mercedes-Benz
Zamčeno

Autor tématu
eisy
Administrátor
Příspěvky: 84
Registrován: sob 26.07.2008, 22:03
Auto: MB W 204 C200 CDI
Bydliště: Most
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Pravidla diskuzního fóra a inzerce MBCC

Příspěvek od eisy »

Administrátor či moderátor má právo dle svého uvážení editovat a mazat nevhodné příspěvky a příspěvky, které porušují níže uvedená pravidla. Jejich rozhodnutí je konečné. Uživatelé, kteří nebudou dodržovat níže uvedená pravidla budou vykázání z fóra (BAN), případně jim bude uděleno zvláštní hodnocení (Varování).

1. Vulgarismy a nadávky
Nenadávejte zde ostatním uživatelům, neurážejte je a nepoužívejte neslušné nebo nevhodné výrazy. Odstraněny nebo uzamčeny budou i příspěvky s nevhodným obsahem (vulgární nebo rasistické) taktéž vzniklý flame a osobní spory.

2. Žádný nelegální software
Veškeré příspěvky, které budou obsahovat odkazy na stránky nebo software s nelegálním obsahem, budou ihned mazány. Příspěvky, které budou obsahovat sériová čísla budou také odstraněny. Rovněž je zakázáno nabízet ve fóru plné verze aplikací a případně jejich zasílání!
Stejné podmínky platí i pro uživatele, kteří na tomto fóru budou žádat výše zmíněný nelegální obsah. Warez sem prostě nepatří!

3. Opakující se dotazy, duplicitní příspěvky a jiné
Pokud máte nějaký problém, zkuste nejprve použít tlačítko Hledat. Nezakládejte zbytečně nová témata a nejprve si ověřte, zda už se daná věc na fóru neřešila. Nezakládejte rovněž duplicitní témata v různých kategoriích fóra, přidáváte tím akorát moderátorům zbytečnou práci. Vkládání témat a inzerce jinak než jako normální je zakázáno (tj. důležité, oznámení nebo globální).

4. Nic neříkající názvy témat
Nezakládejte nesmyslná a nic neříkající témata, ale zkuste váš dotaz co nejlépe charakterizovat. Dotazy typu "Pomoc, co s tím... Co mám dělat... Zachraňte mě..." budou okamžitě mazány. Označujte svoje off topic příspěvky OT, ty příspěvky které budou mimo téma a nebudou takto označeny začneme promazávat ... Nezakládejte zbytečný topic, který jde např. s uživatelem řešit přes SZ.

5. Reklama na fóru
Reklamní příspěvky nebo jiné pokusy o propagaci výrobků, webů atd. budou ihned mazány. Rovněž je zakázáno umísťovat reklamní bannery a více odkazů (například na internetové obchody) do podpisů. Pokud už nějaký web provozujete a chcete mít v podpisu svou reklamu, zkontaktujte nás na e-mailu info@mercedes-classic.cz o podmínkách za tuto Vaši reklamu.

6. Inzerce
Jakýkoliv inzerát musí odpovídat daným sekcím a musí obsahovat tyto konkrétní věci:
P:, K:, V:, daruji + jasně určený předmět prodeje (v předmětu/hlavičce inzerátu), kontakt (tel., mail, SZ..) + CENA.

Při nabídce více náhradních dílů najednou založte pouze jeden inzerát (např. prodám díly na W124, W126, W123), nezakládejte kvůli tomu více inzerátů. Pokud si prodávající nepřeje žádné komentáře, má povinnost si inzerát uzamknout. Případné promazávání nevhodného OT bude provedeno jen na požádání. Je-li inzerát již neaktuální, označte ho dovětkem PRODÁNO, případně požádejte o jeho smazání. Zákaz platí na nadměrné topování inzerátů s evidentně neprodejným zbožím.

Dále je zakázáno nabízet zboží pocházející z trestné činnosti nebo pochybného původu, prodej a poptávku PHM, LTO, nabízení finančních produktů, nevhodného vetešnictví (Guinessova kniha rekordů z roku 1997 apod.).

Inzerce je určena především pro soukromou inzerci. Nadměrné množství nabídek od jednoho uživatele je považováno za komerční, která je bez předchozí domluvy s administrací zakázána! Ti, kteří přispívají poměrně značným množstvím nabídek či jen nabízejí nějaké své služeb nás musí kontaktovat na email info@mercedes-classic.cz pro domluvení konkrétních podmínek.

Při porušení výše zmíněných pravidel bude inzerát smazán, případně bude uživateli zablokován přístup (BAN).

7. Avatary a podpisy (podpisy s reklamou)
Maximální velikost avataru (obrázek uživatele) je 100x100px / 25kB. V podpisu si můžete nalinkovat obrázek do rozměrů 400x40px (maximální velikost do 50kB). V případě porušení tohoto pravidla bude váš avatar/obrázek odstraněn. Případně je v podpisu povoleno použít maximálně dva userbary nebo dva řádky textu normální velikosti. Nevhodný, duplicitní či jinak urážející avatar není přípustný.
Nelze ale kombinovat všechny prvky (obrázek 400×40px + dva userbary + dva řádky textu), doporučujeme použít kombinaci jednoho userbaru a jednoho řádku textu nebo jednoho obrázku a jednoho řádku textu, případně dva userbary nebo dva řádky textu. Opravdu nestojíme o to, aby fórum vypadalo jako omalovánka, a ocení to i uživatelé s pomalejším internetovým připojením. Pokud bude váš podpis příliš velký a rozsáhlý, nebo budete mít v podpisu svou reklamu a nebude domluvena s administrátory, bude administrátorem nebo moderátory odstraněn.

8. Citace příspěvků, pravopis
Citace používejte pouze v případě, že odpovídáte na příspěvek, který se po odeslání nebude nacházet hned nad vaší odpovědí. A pokud už citace použijete, zkuste je alespoň zkrátit na vhodnou délku.

Nejsme ve škole, ale přesto by příspěvky na fóru měly mít alespoň nějakou úroveň. Před odesláním si proto vaši odpověď alespoň zběžně zkontrolujte.

9. Registrace jednoho uživatele pod více jmény
Registrace jednoho uživatele pod více jmény je bez povolení administrátorů nebo moderátorů zakázána a je udělen okamžitě trvalý ban.

Autor tématu
eisy
Administrátor
Příspěvky: 84
Registrován: sob 26.07.2008, 22:03
Auto: MB W 204 C200 CDI
Bydliště: Most
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravidla diskuzního fóra MBCC

Příspěvek od eisy »

Zakládání nových témat, editace příspěvků, mazaní a další úpravy

Než založíte nové téma...
Použijte tlačítko Hledat nebo se podívejte do specifické sekce, do které chcete dotaz položit, zda se tam už náhodou nenachází. Výrazně tím přispějete k přehlednosti fóra.

V názvu nového tématu se snažte co nejlépe charakterizovat, co vlastně chcete. Názvy typu "Pomoc, co mám dělat" asi příliš důvěry nevzbudí, a pak se rozhodně nedivte, že vám nikdo nebude chtít odpovědět. Příspěvky, které budou výrazněji porušovat pravidla fóra, budeme bez milosti mazat.

Pokud budete psát na fórum nějaký problém např: Nejde mi nastartovat. tak po vyřešení opravte editem svůj předmět tzn. název diskuze tím že dáte do hranatých závorek [Vyřešeno] Nejde mi nastartovat. Tím bude jasné že už s tím nemáte problém, nebudeme tyto diskuze zamykat, ale přispívejte tam pokud budete mít co říct, ne OT.

Nepoužívejte tučné písmo v příspěvcích, pouze pokud potřebujete tak určité slovo např nebo podle Vás na důležitou krátkou část příspěvku.

Nepoužívejte zbytečně barvy, barevné písmo je vyhrazeno pro opravy a upozornění moderátorů.

Nahlášení závadných příspěvků (warez, nesmysly...)
Díky této funkci může jakýkoliv uživatel nahlásit moderátorům libovolný příspěvek, o kterém si myslí, že je nesmyslný, případně obsahuje odkaz na warez nebo jinak závadný obsah. I když moderátoři fórum pečlivě kontrolují, nemohou mít oči všude. Pokud tedy kdekoliv v diskuzi narazíte na nějaký takový příspěvek, stačí kliknout na ikonku vykřičníku vedle tlačítka Citovat. Příspěvek se označí jako závadný a my jej v administračním rozhraní uvidíme mezi nahlášenými. Databáze takto nahlášených příspěvků je průběžné kontrolována a moderátoři podle svého uvážení příspěvek odstraní nebo upraví.

Jak editovat vlastní příspěvky?
Je to velice jednoduché, pokud už nějaký příspěvek napíšete a chcete jej později upravit (připsat nějakou další informaci, opravit chyby), stačí kliknout na tlačítko Upravit ve fóru.

Nepiště dva příspěvky najednou pod sebe, raději použijte funkci Upravit. Fórum bude přehlednější a moderátorům ušetříte práci, kterou třeba mohou věnovat odpovědi na váš dotaz.

Kdy používat citace příspěvků?
Jak je napsáno výše, citace používejte pouze v případě, že odpovídáte na příspěvek, který se po odeslání nebude nacházet hned nad vaší odpovědí. A pokud už citace použijete, zkuste je alespoň zkrátit na vhodnou délku.

Citace používejte pouze tehdy, pokud odpovídáte na nějaký starší příspěvek v diskuzi, aby bylo poznat, k čemu se vaše odpověď váže. Spousta uživatelů tohle pravidlo zcela ignoruje a zbytečně přidělává moderátorům práci. Zkuste na to více myslet, opět přispějete k lepší čitelnosti fóra.

Mohu smazat vlastní příspěvek?
Ano, po jeho uložení stačí kliknout na tlačítko se symbolem × (křížek), tím dojde k jeho odstranění (bude vyžadováno potvrzení).

Uživatelský panel, záložky, přátelé, zařízení...
V uživatelském panelu si kromě základních informací o vaší osobě můžete vyplnit i informace o zařízení, které aktuálně používáte. Oblíbená témata můžete nejen sledovat (e-mailové notifikace), ale rovněž si je přidat do Záložek, které jsou z vašeho panelu přístupné. Nová je i funkce přátelé, do které si můžete přidat své oblíbené uživatele, kterým pak například můžete v rychlosti zaslat soukromou zprávu.

Soukromé zprávy administrátorovi a dalším členům týmu
A opět ještě jednou. Administrátor webu ani moderátoři nemají čas odpovídat na všechny vaše soukromé zprávy, zvláště pak na technické problémy, které patří do fóra (víc hlav víc ví). Pro technické dotazy a řešení problémů využijte prostor ve fóru, na soukromé zprávy vám administrátor ani moderátoři nemusí vůbec odpovědět.

Pokud budeme všichni tato pravidla respektovat, moderátoři budou mít daleko méně práce s editací špatně vložených příspěvků, a tento čas pak budou moci mnohem lépe zúročit například v odpovědích na vaše dotazy.

Nejde mi přidat přílohu
Promažte si nepotřebné přílohy a dbejte na nevymazaní důležitých příloh (schémata atd)
Postup:
Uživatelský panel (v levém horním rohu vedle SZ )-> Možnosti-> Přílohy (vyberte prílohy které chcete smazat...)
Zamčeno