Servisní manuál

Odpovědět

Autor tématu
Yethy
hvězdička
Příspěvky: 75
Registrován: pon 02.11.2009, 10:02
Auto: w124 230E, 89´
Bydliště: Frýdek-Místek

Servisní manuál

Příspěvek od Yethy »

Ahoj,

dovezli jsme pro známého z německa SL 500, rv 92.
Má to drobné mouchy a tak sháníme servisní manuál v češtině. Nevíte někdo kde se dá sehnat? Nic jsem nenašel a na netu jsou hlavně v angličtině.
Jako první chceme vyřešit předčasné spínání visco spojky - začne brzy chladit a motor se nechce ohřát na provozní teplotu.
Předem díky za tip.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Alois
hvězdička
Příspěvky: 215
Registrován: stř 29.12.2010, 18:19
Věk: 38

Re: Servisní manuál

Příspěvek od Alois »

Jedna podobná, ve stejné barvě už jezdí v Ostravě... Od roku 1998, 2000.. Tak nějak.

Tím že mám auto kupované nové na Slovensku, mám k originál návodu, vložené salátové vydání překladu do slovenštiny. Víc se jim v Košicích v roce 1997 za 4.000.000,- Sk kopírovat nechtělo :P Vůbec si nevybavuji jak moc velkou část tam zkopíravonou mám, ale až bude čas podívám se.

Autor tématu
Yethy
hvězdička
Příspěvky: 75
Registrován: pon 02.11.2009, 10:02
Auto: w124 230E, 89´
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Servisní manuál

Příspěvek od Yethy »

Ahoj, diky.
Jen podotknu ze uzivatelsky manual mame. Jedna se nam o servisni manual kvuli opravam atd.
Jeste jsem zehlicku v teto barve v okolo Ostravy nevidel, tak ted uz tu budou dve :-)

kesu
vycházející hvězda
Příspěvky: 559
Registrován: pon 18.11.2013, 20:58
Auto: Mercedes SL600 r129, VW passat B7, Citroen C4 vts

Re: Servisní manuál

Příspěvek od kesu »

Ahoj, vypadá moc pěkně a má hezká kola.

Servisní manuál mám pouze anglickej, ale stejně je to k ničemu.

Hele ale moc se mi nezdá, že by visco spínala brzo, krom toho by se to stejnak mělo zahřát. Spíš bych se podíval na termostat..

Autor tématu
Yethy
hvězdička
Příspěvky: 75
Registrován: pon 02.11.2009, 10:02
Auto: w124 230E, 89´
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Servisní manuál

Příspěvek od Yethy »

Visco sepne po cca 5 minutach volnobehu. I pri vypnutem a vychladlem motoru se toci dost ztuha (v porovnani s w124 230e). Neco tam bude spatne. Termostat muze byt samozrejme taky na vine.
Posli mi prosim alespon ten anglicky manual, mrknu co tam je. Mam doma knihu "Jak na to" pro ctveru a ta mi teda dost pomohla.

kesu
vycházející hvězda
Příspěvky: 559
Registrován: pon 18.11.2013, 20:58
Auto: Mercedes SL600 r129, VW passat B7, Citroen C4 vts

Re: Servisní manuál

Příspěvek od kesu »

Yethy píše:Visco sepne po cca 5 minutach volnobehu. I pri vypnutem a vychladlem motoru se toci dost ztuha (v porovnani s w124 230e). Neco tam bude spatne. Termostat muze byt samozrejme taky na vine.
Posli mi prosim alespon ten anglicky manual, mrknu co tam je. Mam doma knihu "Jak na to" pro ctveru a ta mi teda dost pomohla.
Tady je klasický manuál:
http://www.benzworld.org/forums/r129-sl ... -site.html" onclick="window.open(this.href);return false;

servisní postupy bohužel nejsem schopen nějak jednoduše poslat, krom toho jsou stejnak k ničemu.

pluhi
hvězdička
Příspěvky: 4
Registrován: pát 23.10.2015, 19:14
Auto: R129 500 SL, R170 SLK 2.3K
Bydliště: Kroměříž

Re: Servisní manuál

Příspěvek od pluhi »

Ahoj všici, mám žehlu čtyři roky téměř celou prošmejděnou, vrtule mi spíná taky brzo i přesto se docela rychle motor zahřeje, taky to vidím na termostat.

kesu
vycházející hvězda
Příspěvky: 559
Registrován: pon 18.11.2013, 20:58
Auto: Mercedes SL600 r129, VW passat B7, Citroen C4 vts

Re: Servisní manuál

Příspěvek od kesu »

pluhi píše:Ahoj všici, mám žehlu čtyři roky téměř celou prošmejděnou, vrtule mi spíná taky brzo i přesto se docela rychle motor zahřeje, taky to vidím na termostat.
To auto má svejch starostí dost aby se vůbec uchladilo. Pokud se to nezahřeje tak nepřepíná malej/velkej okruh takže termostat...

Teda pokud funguje teplotní čidlo..
Odpovědět