elektromobily po stopáté

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

eMBéčko
vycházející hvězda
Příspěvky: 970
Registrován: stř 01.07.2020, 14:52
Auto: W124 E320 Coupé 1994, Getrag
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí
Věk: 65

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od eMBéčko »

...a kdo lže, ten krade...

Humungus
hvězda
Příspěvky: 1067
Registrován: pát 28.10.2011, 21:22
Auto: MB
Bydliště: Kolin

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od Humungus »

ta diskuze tam... nekterym zastancum by prospel chocholousek

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od scout76 »

Včera jsem navštívil veletrh recyklačních technologií IFAT a byla tam i demonstrace recyklace elektromobilu. Ta věc je nevyzpytatelná,na recyklaci náročná a hlavně představuje obrovská rizika. Samovznícení je běžným jevem,ale pořád tím Evropa žije. K vidění bylo několik elektrokamionů(dojezd nebyl uveřejněn) a pobavil mě nápis na Volvu - První truck s 0 emisemi *jokingly* . Děkuji,ale nechci.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od fíkus »

scout76 píše: čtv 02.06.2022, 22:43 Včera jsem navštívil veletrh recyklačních technologií IFAT a byla tam i demonstrace recyklace elektromobilu. Ta věc je nevyzpytatelná,na recyklaci náročná a hlavně představuje obrovská rizika. Samovznícení je běžným jevem,ale pořád tím Evropa žije. K vidění bylo několik elektrokamionů(dojezd nebyl uveřejněn) a pobavil mě nápis na Volvu - První truck s 0 emisemi *jokingly* . Děkuji,ale nechci.
On někdo recykluje baterky??? To se vyplatí? Prý ne... zatím. Počkej, Evropa? A Tesla je odkud? Evropa je v rozvoji technologií bohužel hodně pozadu, a v myšlení taky, zejména východní. Já si Teslu zkusil, od Jenda 500, aka Jan Schweiner, a to bych pil benzín a naftu, kdyby pak auto jelo líp, a moje první slova po pár metrech byly "ty vole, já to chci!". Blbý je, že nemám rád nový auta, ani levný, ani ty nejdražší. Nový auta se mi líbily do konce 80 let, a to je některý. Naštěstí je z čeho vybírat a dá se tím jezdit. Líbit se mi auta z roku 1910, asi chodím pěšky. (teda, oni se mi líbí, ale radši ty 60-80's)

Humungus
hvězda
Příspěvky: 1067
Registrován: pát 28.10.2011, 21:22
Auto: MB
Bydliště: Kolin

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od Humungus »

Tak zakaz aut 2035 schvalenej, z nasich hlasovali pro zakaz elektrofil Niedemayer nebo jak a naivni hovadka od piratu.
Povazuju to za tezkou zhovadilost, byt proti autum na baterky nic nemam, ale aby se neprodavala normalni auta je blbost.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od scout76 »

fíkus píše: sob 11.06.2022, 11:27
scout76 píše: čtv 02.06.2022, 22:43 Včera jsem navštívil veletrh recyklačních technologií IFAT a byla tam i demonstrace recyklace elektromobilu. Ta věc je nevyzpytatelná,na recyklaci náročná a hlavně představuje obrovská rizika. Samovznícení je běžným jevem,ale pořád tím Evropa žije. K vidění bylo několik elektrokamionů(dojezd nebyl uveřejněn) a pobavil mě nápis na Volvu - První truck s 0 emisemi *jokingly* . Děkuji,ale nechci.
On někdo recykluje baterky??? To se vyplatí? Prý ne... zatím. Počkej, Evropa? A Tesla je odkud? Evropa je v rozvoji technologií bohužel hodně pozadu, a v myšlení taky, zejména východní. Já si Teslu zkusil, od Jenda 500, aka Jan Schweiner, a to bych pil benzín a naftu, kdyby pak auto jelo líp, a moje první slova po pár metrech byly "ty vole, já to chci!". Blbý je, že nemám rád nový auta, ani levný, ani ty nejdražší. Nový auta se mi líbily do konce 80 let, a to je některý. Naštěstí je z čeho vybírat a dá se tím jezdit. Líbit se mi auta z roku 1910, asi chodím pěšky. (teda, oni se mi líbí, ale radši ty 60-80's)
Ne všechny články jsou ko a jdou použít. Baterka elektromobilu je trochu jiná jak klasícká v autě. A ano,všechno se recykluje jen u nás se všechno vyhazuje nebo posílá tam,kde to umí a vydělají.
Netvrdil bych,že je Evropa pozadu. Naopak si myslím,že je na tom daleko líp než Tesla jejiž kvalita je prostě americká *jokingly* . Na elektrojebce je dobrý jen to zrychlení a tím to končí. Měl jsem možnost vyzkoušet Taycan a sral mě na tom zvuk jak v trolejbusu.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od scout76 »

Humungus píše: sob 11.06.2022, 19:22 Tak zakaz aut 2035 schvalenej, z nasich hlasovali pro zakaz elektrofil Niedemayer nebo jak a naivni hovadka od piratu.
Povazuju to za tezkou zhovadilost, byt proti autum na baterky nic nemam, ale aby se neprodavala normalni auta je blbost.
Před lety jsem tady psal,že Brusel Evropu zahubí. Anglie měla rozum a řekla tomu spolku pá.

Humungus
hvězda
Příspěvky: 1067
Registrován: pát 28.10.2011, 21:22
Auto: MB
Bydliště: Kolin

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od Humungus »

Anglani to chtej zakazat taky

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od Merc124 »

a hlavně angláni jsou trochu degenerovaní, stačí se podívat na Borise a je jasno *jokingly* čest jim dělá jenom Alžběta *thumbs up*

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Mluví se o tzv." ekologické stopě " ta je u elektromobilů hodně dlouhá,suroviny pro baterie,vytěžit udělat dovézt tam,kde udělají baterie,dovézt k výrobci auta.Nějak jsem nenašel,jak recyklovat tyto baterie,zcela odlišné od těch,co máme v autech,tohle je téma pro Scouta.Já jen mohu říci že 2 elektro auta najedou za den 80-120 km nabijí se přes noc,jezdí s tím ženské z laborky po městě.Spokojenost a ušetřím.Do domu to nechci,plánovat cestu podle nab.stanic,čekat.Nádrž mám na 90 l u pumpy je to tam ve chvilce.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od scout76 »

To bylo další z témat co jsme včera probírali. Elektromobily už nebudou tak dotovány jak byly a Kw nebude za 6 -7 Kč,ale brzy za 20 Kč. Má to svou logiku,protože výpadky ze spotřebky a DPH by v kase chyběly. A s ukončení výroby spalováků v roce 2035 se prý nedá nic dělat. Máme prý za to poděkovat hlavně Pirátům,Zeleným v Německu a podobné svoloči.

Humungus
hvězda
Příspěvky: 1067
Registrován: pát 28.10.2011, 21:22
Auto: MB
Bydliště: Kolin

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od Humungus »

Neda se nic delat, ale jeste je sance, ze se staty eu nedokazou domluvit mezi sebou.

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od kejb »

Do budoucna se nepočítá s tím, že plebs bude používat individuální dopravu tak, jak je tomu dnes. Otázkou je, jak rychle schudneme, vypadá to, že to bude natolik pomalu, že se změní tak akorát hovno.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od fíkus »

scout76 píše: sob 11.06.2022, 23:44
Humungus píše: sob 11.06.2022, 19:22 Tak zakaz aut 2035 schvalenej, z nasich hlasovali pro zakaz elektrofil Niedemayer nebo jak a naivni hovadka od piratu.
Povazuju to za tezkou zhovadilost, byt proti autum na baterky nic nemam, ale aby se neprodavala normalni auta je blbost.
Před lety jsem tady psal,že Brusel Evropu zahubí. Anglie měla rozum a řekla tomu spolku pá.
Anglie ratifikuje téměř vše co se týká emisí, takže? Navíc, Velká Británie je kolébka i hrob automobilového průmyslu. Bez Němců a rákosníků už se tam nevyrábí ani tříkolky bez řetězu.

Tyhle výmysly by ratifikovala i ČSSR, kdyby chtěla prodávat na západ a ještě dnes existovala. Na konci 80 let už škundovka nabízela vstřikování, 3 cestný kat se sondou lambda u Škody 130/135/136, pod názvem GLi. Myšlení lidí v ČR je ne 100, ale tak 50000 let za opicema. Proto nikdy nebudeme v ničem jiném velmoc, než v breku a žvanění.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od scout76 »

Bez fricků a rákosníků se tam toho pořád vyrábí ještě dost.
Odpovědět