Vito 2,3TD Občas nebrzdí

VITO, VIANO, SPRINTER a další...
Odpovědět

Autor tématu
Címoš
hvězdička
Příspěvky: 150
Registrován: stř 14.10.2009, 13:50
Auto: W638 2,3TD
Bydliště: Praha - Čakovice
Kontaktovat uživatele:

Vito 2,3TD Občas nebrzdí

Příspěvek od Címoš »

Trochu mě trápí brzdy na 2,3TD. Někdy se mi stane, ža auto po sešlápnutí brzdového pedálu prudce táhne doprava. Při tomto sešlápnutí brzdy zaberou hned na začátku dráhy pedálu. Při dalším sešlápnutí pedál zabere zhruba v polovině dráhy a už to nikam netáhne, brzdí to rovnoměrně, ale tak nějak tupě. Bohužel nedokážu tento jev vyvolat, je to zcela náhodné a dost nepříjemné. Je to jako by ostře brzdila jen jedna strana. Pro upřesnění: ABS stoprocentně nefunguje, to mám vyzkoušeno. Od předchozího majitele jsou vyndané zárovky z kontrolek ABS a ABD, takže to určitě taky nefunguje. Kola brzdí všechny,zkontrolováno, všechny třmeny a pístky chodí, vyměnil jsem gumičky v hlavním brzdovém válci a je komplet vyměněná kapalina ovšem bez efektu. Mám podezření, že by mohl být zádrhel v modulu ABS, ale nevím. Lze ho nějak přes diagnostiku otestovat? Jsou v něm nějaké servomotorky, které by mohli fungovat jako další posilovače brzd? V brzdové soustavě se ještě nachází regulátor brzd na zadek, ale zadky normálně brzdí tak snad v něm chyby nebude.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Vito 2,3TD Občas nebrzdí

Příspěvek od Přemek Doležal »

Soustředil bych se na LP brzdič.
Odpovědět