Jaká může být reálna cena???


fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Jaká může být reálna cena???

Příspěvek od fíkus »

Tak třeba géčko jsem naftový vyloženě nechtěl a chtěl jsem to nejsilnější co se dělalo v benzínu. A počítám s tím že žere 20 litrů. Provozoval jsem a provozuji benzíny i diesely a jednoznačně méně poruchové (bezporuchové) jsem měl diesely. Naproti tomu benzíny jsem řešil docela dost. Tu nestartoval, tu nejel na všechny válce atd. Navíc - pokud se mi v dílně objeví auto na opravu motoru nebo s problémem chodu motoru je to benzín. Nafty dělám velmi málo, spíš z mechanických důvodů - těsnění, generálky. To se naopak u benzínů nedělá, mívají nesrovnatelně méně najeto.

fokume
hvězda
Příspěvky: 1751
Registrován: úte 25.10.2016, 14:19
Bydliště: Kolin

Re: Jaká může být reálna cena???

Příspěvek od fokume »

Za leta jezdeni 124 3.2 vaha vzduchu (sport filtr po puvodnim majiteli), cidlo abs a jednou odpojenej vanos moji chybou. Jo a po koupi tesneni pod hlavou. Jinak dojel vzdy vsude.
Jezdeny na plyn a jezdi nekde dodnes

fokume
hvězda
Příspěvky: 1751
Registrován: úte 25.10.2016, 14:19
Bydliště: Kolin

Re: Jaká může být reálna cena???

Příspěvek od fokume »

na druhou stranu se mi jednou roze.ral 300ce povedeny vstrikovani ke j a to stalo za to

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Jaká může být reálna cena???

Příspěvek od kejb »

Každej kdo měl starej benzín a dokáže bejt objektivní, nemůže srovnávat spolehlivost s analogovým dieselem. Možná nějakej starej japonec do roku 95. V případě starýho auta typu 124 je to stejně "pořád něco" a když se k tomu ještě přidají problémy s agregátem a jeho funkčností, není divu že to řada lidí po chvíli vzdá. Jestli jsou víc ceněný benzíny, to je otázka. Záleží na značce a typu + je k tomu ještě třeba přičíst mainstreamovou nenávist vůči naftě, pře to ale když aktuálně sháním piano v dieselu, nemůžu říct, že by to byla nějaká procházka růžovým sadem, kde bych zakopával o pěkný benzíny za 2x takový peníze. :)
Je to spíš tak, že pěkných dieselů je fakt málo a jsou často za nesmysl. Pěkných benzínů, zjm. v sociálnějších motorizacích je celkem dost a jsou často i za dobře.

fokume
hvězda
Příspěvky: 1751
Registrován: úte 25.10.2016, 14:19
Bydliště: Kolin

Re: Jaká může být reálna cena???

Příspěvek od fokume »

vychazim z praxe, kdy jsem jenom leta jezdil (vyjma popsanyho) , co me zlobilo bylo to debilni 300 ke jetronic, ale taky to melo pres 350 na hrbu. nicmene i to se povedlo opravit

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Jaká může být reálna cena???

Příspěvek od kejb »

Tak jasne,ze z praxe☺.Clovek pak nejlip vidi, co se na tech autech nejcasteji dela.Pravdou ale je,ze dneska jsou 124 okrajova zalezitost.Lidi jsou ochotny zaplatit max. repas podvozku a dal uz v podstate nikdo neni ochotnej zajit😀

fokume
hvězda
Příspěvky: 1751
Registrován: úte 25.10.2016, 14:19
Bydliště: Kolin

Re: Jaká může být reálna cena???

Příspěvek od fokume »

jj uz s nima nikdo nejezdi, taky se skoro 25 let uz nedelaj. Penize do toho dneska cpe uz jen fanda

Laja22

Re: Jaká může být reálna cena???

Příspěvek od Laja22 »

mas na mysli tohodle Fandu? 009
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

fokume
hvězda
Příspěvky: 1751
Registrován: úte 25.10.2016, 14:19
Bydliště: Kolin

Re: Jaká může být reálna cena???

Příspěvek od fokume »

tomu by to auto sebrali v exekuci

Autor tématu
spindap
hvězdička
Příspěvky: 54
Registrován: stř 22.04.2015, 17:04
Auto: Mercedes W124 280E

Re: Jaká může být reálna cena???

Příspěvek od spindap »

Tak je to aktuální nechce ho někdo? 😁
Zamčeno