Fórum bylo aktualizováno, pro více informací mrkněte sem: viewtopic.php?f=10&t=70529

Grafika se bude postupně za provozu měnit - není potřeba psát stále dokola stížnosti že je to hnusný. Je to výchozí vzhled phpbb systému.

Nejde nastartovat auto

Odpovědět

Autor tématu
bozak
hvězdička
Auto: MB w201 (190D), MB w202 2.5TD
Místo/Bydliště: Kolín
Věk: 30
Stav: Offline

Nejde nastartovat auto

Příspěvek od bozak » Ne 17.05.2020, 19:15

Zdravím vás odborníci,

Dneska se mi stala taková věc, nemůžu nastartovat auto.
Po půl hodině jízdy jsem chcipnul auto, za 5 minut ho chci nastartovat a nejde. Zkoušel jsem to hodnekrat a nepodařilo se mi to. Klíček mám jen jeden a nerozpadnul se mi, takže "čip" k imobilizérů v klíčku je. Baterie je nabitá a startér točí a točí a nic. Mám plnou nádrž nafty a vyměnil jsem i palivový filtr. Zkoušel jsem auto roztáhnout a stále nejde nastartovat. Zkoušel jsem odpojit baterií na 3 hodiny a zatím to nepomohlo. Na diagnostice jsem zatím nebyl.

Mám w202, motor 2,5 TD. Klíček je vystřelovací.

Nevíte čím by to mohlo být? Prosím o jakékoliv rady. Bohužel druhý klíček s immo nemám. Napadá mě jestli se mi nerozkodoval mobilizér. Pokud by byla možnost jak vypnout nebo obejít imobilizér, klidně bych do toho šel.

S pozdravem. Předem děkuju za odpovědi.

Přemek Doležal
král hvězd
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Místo/Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 67
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde nastartovat auto

Příspěvek od Přemek Doležal » Ne 17.05.2020, 19:31

Nejdříve bych zkusil, jestli tam jde palivo : sundat kryt z motoru, povolit kteroukoliv vstřikovací trubku u vstřiku,
a dlouze zastartovat.
Z trubky musí vytékat nafta.

dako5
legenda hvězd
Auto: W210,S210,W202,Suzuki Baleno,MAN
Místo/Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou
Věk: 49

Příspěvek od dako5 » Ne 17.05.2020, 20:22

Nějak nerozumím těm zprávám tady,tak mi prosím napiš do mejlu dako5@seznam.cz a pošlu Ti fotky immo...

Autor tématu
bozak
hvězdička

Příspěvek od bozak » Po 18.05.2020, 15:23

Zdravím Vas,

vyšrouboval jsem vstrikovací trubku u vstřiku a nafta při startování nestříkala. Konzultoval jsem tuto věc s uživatelem DAKO5 (moc díky) a zjistily jsme, že to imobilizer neděla. Při startování kontrolky nic nedělají. Tak jsem ještě jednou prošel po pantátovi všechny pojistky a pojistka číslo 23 (front dome light, infrared remote control, rear head restraints/release pushbutton - saloon only, rear window washing system - estate car onlyne(trailer control unit) byla prasklá. Pojistku jsem vyměnil a auto naskočilo. Pro příště vím, že si to mám zkontrolovat sám.

Moc díky za rady.

prcek
vycházející hvězda
Auto: W123 280CE
Místo/Bydliště: Most / Teplice

Příspěvek od prcek » Út 19.05.2020, 7:36

infrared remote control = imobilizér. Když je jednotka odpojena nebo není napájena, auto je zablokované, resp.nepošle po CAN info do motorový ECU "start povolen", co jsem tak předface W202 řešil.

Nech si udělat mechanickou kopii klíčku bez čipu a zkus tím nastartovat odemčený auto - mělo by to jít. Tahle generace zabezpečení se aktivuje až když zamkneš auto infraklíčem.

Autor tématu
bozak
hvězdička

Příspěvek od bozak » Pá 22.05.2020, 11:03

Zdravím,

včera sednu do auta a auto nejde nastartovat, tak jsem sel po pojistce a byla prasklá, vyměnil jsem jí. Nastartoval jsem a dojel jsem na domluvenou schůzku, chcípnu auto, poté ho chci nastartovat a zase pojistka prasklá. Tak jsem zajel za kámošem elektrikářem a proměřili jsme kontakty, kde praská pojistka. Po proměření zjištěno, že blbne zadní stěrač (jestli tam zatekla voda nebo bůh ví co). Tak jsme ho odpojily a měl by být klid.

Odpovědět