automatická převodovka


Autor tématu
hrdacek
hvězdička
Příspěvky: 5
Registrován: pát 14.08.2020, 8:15
Auto: MB e320cdi s211

automatická převodovka

Příspěvek od hrdacek »

Zdravím mám problém s automatem jedná se o e320cdi 5st automat. Jedná se o to, že převodovka nechce řadit začne cukat a následně jen točím motor a nic pak nefunguje ani řazení +- Oleje tam bylo více takže se nechal srovnat do hladiny na přesno, ale stále nic diagnostika píše tyto chyby P220A P2502 P2500. Když auto nastartuji znovu chvíli to jede ale dost divně to řadí a po ujetí cca 1km znovu spadne do nouzáku nemohu řadit zůstane vyset jedna rychlost a konec a když zařadím R tak nejede na to vůbec musím vypnout zapnout motor zase. Prosím o radu co by to mohlo být přemýšlel jsem že řídící jednotka převodovky nebo jsem aspon slyšel že je to častá závada takže mám možnost mít od známého použitou která je funkční tak to zkusím prohodit ale co myslíte vy? Myslíte že to může být i hydroměnič? Je pravda že občas když se sekne ta jedna rychlost tak jakoby z převodovky jde zvuk pískání při přidání plynu hlasitější. Děkuji moc za radu nerad bych zavrhl mercedes ikdyž ho vlastním teprve pár měsíců.

zaibatsu
hvězda
Příspěvky: 1377
Registrován: sob 19.05.2012, 23:11
Bydliště: Teplice, potažmo Buzerantovice

Re: automatická převodovka

Příspěvek od zaibatsu »

sežeň si mechanika, který má diagnostiku na mercedes, mercedes dokáže odpravit akorát špatný mechanik, jinak je nesmrtelný

nechápu, jak bys mohl mít jen tak více oleje, takže buď to někdo měřil špatně nebo můžeš mít problém s únikem vody do oleje. (ať se k tomu někdo vyjádří další, tyhle 5G z uvedenýho roku tam snad měly společnej chladič)

jinak se to chová, jako bys měl v háji čerpadlo

Waterfall
hvězda
Příspěvky: 1663
Registrován: pát 11.05.2012, 20:38
Auto: W124 300E-24, S204 180 Kompressor
Bydliště: Trenčín
Věk: 40

Re: automatická převodovka

Příspěvek od Waterfall »

Hydroměnič, čerpadlo, mechatronika (valve body), říd. jednotka, "conductor plate",...těžko od stolu říct. Kdybych si měl vsadit, tak to na základě těch chybových hlášek hodím na řídící jednotku (vyvzlínal přes konektor po kabelu olej a odpravil jí), nebo ten "conductor plate". Chce to ale opravdu někoho, kdo má diagnostiku Mercedes a hlavně s ní umí. Ideálně někdo, kdo rozumí i automatům.
Mercedes bych kvůli tomuhle nezavrhoval, většinou jde bohužel jen o následky zanedbané údržby (pravidelná poctivá výměna oleje a kontrola/výměna elektrické zásuvky).

Autor tématu
hrdacek
hvězdička
Příspěvky: 5
Registrován: pát 14.08.2020, 8:15
Auto: MB e320cdi s211

Re: automatická převodovka

Příspěvek od hrdacek »

zaibatsu píše: úte 18.08.2020, 7:59 sežeň si mechanika, který má diagnostiku na mercedes, mercedes dokáže odpravit akorát špatný mechanik, jinak je nesmrtelný

nechápu, jak bys mohl mít jen tak více oleje, takže buď to někdo měřil špatně nebo můžeš mít problém s únikem vody do oleje. (ať se k tomu někdo vyjádří další, tyhle 5G z uvedenýho roku tam snad měly společnej chladič)

jinak se to chová, jako bys měl v háji čerpadlo
má to společné olejové čerpadlo ve vaně motoru nebo je nějaké přímo na převodovku? Akorát nechápu jak by mohlo mít vliv olejové čerpadlo na tohle chování. Díky moc

trojan
kometa
Příspěvky: 2145
Registrován: pon 28.02.2011, 18:33
Auto: Trambus
Bydliště: 60580495devět/Kolín

Re: automatická převodovka

Příspěvek od trojan »


Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: automatická převodovka

Příspěvek od Merc124 »

hrdacek píše: stř 19.08.2020, 15:42
zaibatsu píše: úte 18.08.2020, 7:59 sežeň si mechanika, který má diagnostiku na mercedes, mercedes dokáže odpravit akorát špatný mechanik, jinak je nesmrtelný
nechápu, jak bys mohl mít jen tak více oleje, takže buď to někdo měřil špatně nebo můžeš mít problém s únikem vody do oleje. (ať se k tomu někdo vyjádří další, tyhle 5G z uvedenýho roku tam snad měly společnej chladič)
jinak se to chová, jako bys měl v háji čerpadlo
má to společné olejové čerpadlo ve vaně motoru nebo je nějaké přímo na převodovku? Akorát nechápu jak by mohlo mít vliv olejové čerpadlo na tohle chování. Díky moc
automat má samozřejmě svoje čerpadlo hnané od měniče ;)

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: automatická převodovka

Příspěvek od Přemek Doležal »

Akorát nechápu jak by mohlo mít vliv olejové čerpadlo na tohle chování. Díky moc
-----------------------------------
AG jede pouze a jen na činnosti tohoto čerpadla.
Pokud tohle nevíš, svěř diagnostiku a opravu odborníkům. *stop*

kavonp
hvězdička
Příspěvky: 40
Registrován: sob 15.08.2015, 11:15
Auto: S211/3.2i/M112.949
Bydliště: Brno

Re: automatická převodovka

Příspěvek od kavonp »

Ahoj,
Chtel bych se zeptat. Pod autem jsem nasel louzi, je to mastne a spis do ruzova.
Chladici kapalina, ani olej v motoru neubyva, stejne tak brzdovka. Tak me napada jen olej z automatu. Zatim to radi, bez nepatricnosti, nicmene, jsem jiz domluveny v servisu, ze to tam privezu. jsem vsak nervozni z toho, abych do servisu dojel a zaroven u toho neznicil automat.
Predpokladam, ze zadna kontrolka na me neblikne tak jako u motoru, ze je s automatem zle...
Jak se bude chovat automat kde je malo oleje? Pojede prevodovka do zadreni, nebo mnohem drive prestane mit tlak oleje pro roztoceni hydromenice?
Nejak si nedovedu tuto situaci predstavit treba na sidlisti, kde bych si toho uniku nevsiml...
Diky

Lukas40
hvězdička
Příspěvky: 258
Registrován: pát 21.05.2021, 19:47
Auto: Mercedes GL
Bydliště: Ostrava

Re: automatická převodovka

Příspěvek od Lukas40 »

Je možné že máš únik oleje z čerpadla z ložiska převodovky. Může být nacle protocene čerpadlo. A to z důvodu špatného hydromenice.

Lukas40
hvězdička
Příspěvky: 258
Registrován: pát 21.05.2021, 19:47
Auto: Mercedes GL
Bydliště: Ostrava

Re: automatická převodovka

Příspěvek od Lukas40 »

hrdacek píše: stř 19.08.2020, 15:42
zaibatsu píše: úte 18.08.2020, 7:59 sežeň si mechanika, který má diagnostiku na mercedes, mercedes dokáže odpravit akorát špatný mechanik, jinak je nesmrtelný

nechápu, jak bys mohl mít jen tak více oleje, takže buď to někdo měřil špatně nebo můžeš mít problém s únikem vody do oleje. (ať se k tomu někdo vyjádří další, tyhle 5G z uvedenýho roku tam snad měly společnej chladič)

jinak se to chová, jako bys měl v háji čerpadlo
má to společné olejové čerpadlo ve vaně motoru nebo je nějaké přímo na převodovku? Akorát nechápu jak by mohlo mít vliv olejové čerpadlo na tohle chování. Díky moc
Automat má svoje čerpadlo.

Lukas40
hvězdička
Příspěvky: 258
Registrován: pát 21.05.2021, 19:47
Auto: Mercedes GL
Bydliště: Ostrava

Re: automatická převodovka

Příspěvek od Lukas40 »

hrdacek píše: pon 17.08.2020, 13:39 Zdravím mám problém s automatem jedná se o e320cdi 5st automat. Jedná se o to, že převodovka nechce řadit začne cukat a následně jen točím motor a nic pak nefunguje ani řazení +- Oleje tam bylo více takže se nechal srovnat do hladiny na přesno, ale stále nic diagnostika píše tyto chyby P220A P2502 P2500. Když auto nastartuji znovu chvíli to jede ale dost divně to řadí a po ujetí cca 1km znovu spadne do nouzáku nemohu řadit zůstane vyset jedna rychlost a konec a když zařadím R tak nejede na to vůbec musím vypnout zapnout motor zase. Prosím o radu co by to mohlo být přemýšlel jsem že řídící jednotka převodovky nebo jsem aspon slyšel že je to častá závada takže mám možnost mít od známého použitou která je funkční tak to zkusím prohodit ale co myslíte vy? Myslíte že to může být i hydroměnič? Je pravda že občas když se sekne ta jedna rychlost tak jakoby z převodovky jde zvuk pískání při přidání plynu hlasitější. Děkuji moc za radu nerad bych zavrhl mercedes ikdyž ho vlastním teprve pár měsíců.
Udělej diagnostiku ale myslím si že rozebrání převodovky tě nemine.

Lukas40
hvězdička
Příspěvky: 258
Registrován: pát 21.05.2021, 19:47
Auto: Mercedes GL
Bydliště: Ostrava

Re: automatická převodovka

Příspěvek od Lukas40 »

hrdacek píše: pon 17.08.2020, 13:39 Zdravím mám problém s automatem jedná se o e320cdi 5st automat. Jedná se o to, že převodovka nechce řadit začne cukat a následně jen točím motor a nic pak nefunguje ani řazení +- Oleje tam bylo více takže se nechal srovnat do hladiny na přesno, ale stále nic diagnostika píše tyto chyby P220A P2502 P2500. Když auto nastartuji znovu chvíli to jede ale dost divně to řadí a po ujetí cca 1km znovu spadne do nouzáku nemohu řadit zůstane vyset jedna rychlost a konec a když zařadím R tak nejede na to vůbec musím vypnout zapnout motor zase. Prosím o radu co by to mohlo být přemýšlel jsem že řídící jednotka převodovky nebo jsem aspon slyšel že je to častá závada takže mám možnost mít od známého použitou která je funkční tak to zkusím prohodit ale co myslíte vy? Myslíte že to může být i hydroměnič? Je pravda že občas když se sekne ta jedna rychlost tak jakoby z převodovky jde zvuk pískání při přidání plynu hlasitější. Děkuji moc za radu nerad bych zavrhl mercedes ikdyž ho vlastním teprve pár měsíců.
Jak ti jde z převodovky zvuk nějakého pískání tak není co řešit. Tohle je na rozdelani. To je zbytečné dělat i diagnostiku.

kavonp
hvězdička
Příspěvky: 40
Registrován: sob 15.08.2015, 11:15
Auto: S211/3.2i/M112.949
Bydliště: Brno

Re: automatická převodovka

Příspěvek od kavonp »

Lukas40 píše: pon 08.11.2021, 11:34 Je možné že máš únik oleje z čerpadla z ložiska převodovky. Může být nacle protocene čerpadlo. A to z důvodu špatného hydromenice.
Spatny hydromenic muze byt spatny takovym zpusobem, ze se nebude projevovat?
Pokud to je lozisko z prevodovky, tak to pro me znamena co? ze uz to ani nemam startovat nebo se s tim, byt treba za dolevani oleje da dojet? Do servisu to mam necelych 40km. Merku koupenou mam, ikdyz jsem ji doposud nepouzil.

Diky

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: automatická převodovka

Příspěvek od Přemek Doležal »

Kdyby to bylo jen ložisko, skříň by se chovala normálně, jen by byla hlučná.
Tohle bude něco víc....

Lukas40
hvězdička
Příspěvky: 258
Registrován: pát 21.05.2021, 19:47
Auto: Mercedes GL
Bydliště: Ostrava

Re: automatická převodovka

Příspěvek od Lukas40 »

Přemek Doležal píše: pon 08.11.2021, 12:03 Kdyby to bylo jen ložisko, skříň by se chovala normálně, jen by byla hlučná.
Tohle bude něco víc....
Taky může být nacle planetove soukolí.
Odpovědět