w123 230CE výmena tesnení na strešnom okne

Odpovědět

Autor tématu
kocur_82
hvězdička
Příspěvky: 10
Registrován: ned 03.05.2015, 6:23
Auto: w123 230

w123 230CE výmena tesnení na strešnom okne

Příspěvek od kocur_82 »

Zdravím Vás, na aute mením tesnenia na elektrickom šíbri za nové z druhovýroby a narazil som na niekoľko problémov.
- po vybratí zhnitého predného tesnenia som zistil, že toto bolo prilepené nejakým silikónom, mám dať silikón aj pod to nové, ktoré tam vložím?
- skúsil som tam predné tesnenie napasovať a zistil som, že to z druhovýroby je dlhšie o cca 10cm, niekde ho teda rozrežem a napojím, je toto riešenie ok?
- zadné tesnenie sa zrejme dá vymeniť len po vybratí šíbru, vedel by mi niekto vysvetliť ako sa to robí? Hľadanie na nete už mám za sebou, nič rozumné som bohužiaľ nenašiel.
Vďaka

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: w123 230CE výmena tesnení na strešnom okne

Příspěvek od Přemek Doležal »

Dem. šíbru začíná tím, že poodjedeš cca 5-10cm dozadu, odtrhneš směram dolů přední část tapecírunku = drží to několik plastových hřebů. Tapecírunk zasuneš do střechy tak, abys ho pak mohl znovu posunout dopředu!...kousek misí koukat.
Okno zavřeš
Potom odšroubuješ vlastní plech od pojezdů, a vyndáš ho směrem vzhůru.
Montáž je obráceně, ale plech se musí před finálním dotažením seřídit v mechanice tak, aby to v otvoru střechy chodilo hladce.
Není to úplná prdel.

Autor tématu
kocur_82
hvězdička
Příspěvky: 10
Registrován: ned 03.05.2015, 6:23
Auto: w123 230

Re: w123 230CE výmena tesnení na strešnom okne

Příspěvek od kocur_82 »

Ďakujem za predchádzajúcu radu, zadné tesnenie ako aj bočné tesnenia som vymenil, ostáva mi už iba to predné, myslel som si, že toto bude najjednoduchšie ale nejako sa neviem pohnúť. Vedel by mi niekto poradiť ako sa dá demontovať ten plastový čierny spojler na prednej strane strešného okna (označená č. 1)? Bez jeho demontáže sa mi tam to tesnenie asi nepodarí dostať. Je orientácia toho tesnenia ako na fotke správna?
Ďakujem.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: w123 230CE výmena tesnení na strešnom okne

Příspěvek od Přemek Doležal »

Nevím takhle z hlavy přesně, a je to akce násilí.....
Tohle se, myslím, demontuje pouze u vyndyného celého rámu z auta, ale fakt jsou to jen a jen moje 35let starý doměnky.....

PřemekD
kometa
Příspěvky: 2025
Registrován: stř 06.08.2008, 12:43
Auto: Několikero
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28, T. 608284817
Věk: 71

Re: w123 230CE výmena tesnení na strešnom okne

Příspěvek od PřemekD »

Ten rám by se měl trochu popustit. Pak by to mělo jít, ALE přední těsnění na coupe je jiné než limo a kombi, u MB už NML. V čem se liší a proč - nevím, ale zkusím se podívat. Jinak jako repro je tady

https://www.mbclassics.de/Schiebedachdi ... W123-Coupe

https://mbzclassicparts.de/products/sch ... w123-coupe

a ještě tady k tomu kšiltu (boční lišty venku)

http://www.peachparts.com/shopforum/die ... ector.html

Přední těsnění šíbru je asi největší oj.b, zvlášť pokud to není originál. Většina těch druhovýrob je na nic, u gumových věcí především. ale bohužel Nicht Mehr Lieferbar, a ani německý Mercedes klub VDH je nemá, a to mají poměrně dost věcí.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: w123 230CE výmena tesnení na strešnom okne

Příspěvek od Přemek Doležal »

V čem se liší a proč - nevím
Protože všechna kupé mají jiný šíbr než limu a gombík - velokostně.
Odpovědět