280 chcípá při přidání plynu

Odpovědět

Autor tématu
Tomik
hvězdička
Příspěvky: 15
Registrován: ned 28.07.2019, 0:26
Auto: C107 280 SLC

280 chcípá při přidání plynu

Příspěvek od Tomik »

Čau pánové, mám problem s 280 r.1985. Motor naskočí na první škrtnutí, ale jakmile přidám plyn, tak zhasne.vyloženě se udusi. Vyměnil jsem čerpadlo i filtr u nádrže, ale žádná změna. Nenapadá vás, com by to mohlo být?
Diky moc
T

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: 280 chcípá při přidání plynu

Příspěvek od Přemek Doležal »

Chudá směs.

Autor tématu
Tomik
hvězdička
Příspěvky: 15
Registrován: ned 28.07.2019, 0:26
Auto: C107 280 SLC

Re: 280 chcípá při přidání plynu

Příspěvek od Tomik »

Ok. Je možné, ze to je jen serizenim bohatosti, nebo mám hledat, zda je něco ucpané (trysky, hadice, filtry apod)?
Diky

prcek
vycházející hvězda
Příspěvky: 878
Registrován: čtv 31.07.2008, 14:51
Auto: W123 280CE
Bydliště: Most / Teplice

Re: 280 chcípá při přidání plynu

Příspěvek od prcek »

K-jetro: prvně pochopit jak to funguje, pak vyměnit vše gumové a pak teprve seřizovat bohatost.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: 280 chcípá při přidání plynu

Příspěvek od Přemek Doležal »

Já bych ale nejdříve tou bohatostí zatočil...než to generálkovat, popř. rozjebat.

Autor tématu
Tomik
hvězdička
Příspěvky: 15
Registrován: ned 28.07.2019, 0:26
Auto: C107 280 SLC

Re: 280 chcípá při přidání plynu

Příspěvek od Tomik »

Hlásím se z bojiště. Během prohlížení jsem zjistil úplně ztrouchnivelou hadici, co jde z nádrže k čerpadlu. Respektive jen jsem za ni chytil, tak praskla. Jak je to tam napojené? Zkoušel jsem vyndat nádrž, ale drží to za zbytek té hadice a koliduje s vyztuhou nad nádrží. Nebo se ta hadice nejak povolí zespoda? Případně je v nádrži nějaké síto, které bych při tom mohl vyčistit? Diky, T

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: 280 chcípá při přidání plynu

Příspěvek od Merc124 »

Tomik píše: pon 31.01.2022, 19:21 Čau pánové, mám problem s 280 r.1985. Motor naskočí na první škrtnutí, ale jakmile přidám plyn, tak zhasne.vyloženě se udusi. Vyměnil jsem čerpadlo i filtr u nádrže, ale žádná změna. Nenapadá vás, com by to mohlo být?
Diky moc
T
Mě napadá, obrátit se buď na Vítka (Benz World) nebo na Fikuse (MBCC) a ti řeknou co se s tím dá event. udělat, ale základ je vyměnit všechno co je gumové kolem sání, tak jak píše Prcek ;) jo, a ještě spousta těch dílů již není dostupná :(
úplně nejhorší je s něčím hned kroutit a točit ]:->

prcek
vycházející hvězda
Příspěvky: 878
Registrován: čtv 31.07.2008, 14:51
Auto: W123 280CE
Bydliště: Most / Teplice

Re: 280 chcípá při přidání plynu

Příspěvek od prcek »

Tomik píše: ned 13.02.2022, 18:35 Hlásím se z bojiště. Během prohlížení jsem zjistil úplně ztrouchnivelou hadici, co jde z nádrže k čerpadlu. Respektive jen jsem za ni chytil, tak praskla. Jak je to tam napojené? Zkoušel jsem vyndat nádrž, ale drží to za zbytek té hadice a koliduje s vyztuhou nad nádrží. Nebo se ta hadice nejak povolí zespoda? Případně je v nádrži nějaké síto, které bych při tom mohl vyčistit? Diky, T
tuhle hadici nádrž-čerpadlo vyšroubuješ zespoda, originál A1234700875 ( 27€ )

Je zašroubovaná do hrubého sítka nádrže.

Třeba tady už to někdo dělal, a ještě se s tím pochlubil:
https://www.benzworld.org/threads/fuel- ... l.2827506/

prcek
vycházející hvězda
Příspěvky: 878
Registrován: čtv 31.07.2008, 14:51
Auto: W123 280CE
Bydliště: Most / Teplice

Re: 280 chcípá při přidání plynu

Příspěvek od prcek »

ještě tady dobrá rada od Fíkuse:

"Problém bývá, pokud dlouho stál, zasraná nádrž usazeninami a rzí, ucpaná vracečka paliva, díky tomu vysoký tlak v systému a extrémně chudá směs, při které motor běží velmi špatně až vůbec."

Autor tématu
Tomik
hvězdička
Příspěvky: 15
Registrován: ned 28.07.2019, 0:26
Auto: C107 280 SLC

Re: 280 chcípá při přidání plynu

Příspěvek od Tomik »

To zní zajímavě. Pořád se vrtám v privodu paliva do motoru, ale kouknout na vracecku mne nenapadlo. Projdu komplet vedení do/z motoru + napojeni na nádrž včetně toho sita na dne. Diky moc za tipy, chlapi.

Autor tématu
Tomik
hvězdička
Příspěvky: 15
Registrován: ned 28.07.2019, 0:26
Auto: C107 280 SLC

Re: 280 chcípá při přidání plynu

Příspěvek od Tomik »

Čau páni, tak podávám hlášení z fronty. Vrtal jsem se v tom, co jen rodina a práce dovolily.
Takže zbytek hadice se povedlo relativně snadno vymontovat, ale vyndat to sitko ze dna nádrže byl porod. Nakonec se to povedlo, když jsem do závitu po hadici namontoval šroub, dotáhl kontramatkou a pak se to po par pokusech povedlo vytočit. Sitko bylo totálně ucpane a z nádrže na me vytekla sracka složena z benzinu a usazenin za posledních 37 let. Vzhledem k tomu, ze to muselo být neprůchodné, měl jsem za to, že příčina je jasná. Tak jsem vyplachl nádrž, vyčistil sitko, dal novou na zkoušku průhlednou hadici, abych viděl zda benzin z nádrže opravdu proudí, nastartoval a výsledkem byl stav stejný jako před celou akci, na volnobeh to běží, při přidání plynu chcipne. Tak jsem si vzpomněl na ten nápad s vracečkou, bohužel výsledek nula i po odpojení vracecky od Jetronicu. Benzin se krasne vrací. Zkoušel jsem odpojit i vracecku od vstriků, zas nic. Hromada práce, garáž smrdí příšerně benzinem, a nezlepsilo se to ani o píď.
Zkoušel jsem i zatočit tou bohatosti, u vůbec to nereaguje… Tak nevím. Nemáte někdo ještě nějaký nápad? Diky

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: 280 chcípá při přidání plynu

Příspěvek od Přemek Doležal »

Tlak paliva je kolik?
....že to vůbec nereaguje na bohatost je divný...zřejmě se netočí bohatostní šroub, ale jen ten odpružený zprostředkovatel, do kterýho imbus vsuneš.
Nebo málo tlačíš........ =-o
Asi by to chtělo někoho, kdo ví. @}->--
Teď se tady rejpu v tom samým. Taky je to výživný.... :'(
https://premekdulik.rajce.idnes.cz/123_CE_280/

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: 280 chcípá při přidání plynu

Příspěvek od fíkus »

Tomik píše: stř 09.03.2022, 21:33 Čau páni, tak podávám hlášení z fronty. Vrtal jsem se v tom, co jen rodina a práce dovolily.
Takže zbytek hadice se povedlo relativně snadno vymontovat, ale vyndat to sitko ze dna nádrže byl porod. Nakonec se to povedlo, když jsem do závitu po hadici namontoval šroub, dotáhl kontramatkou a pak se to po par pokusech povedlo vytočit. Sitko bylo totálně ucpane a z nádrže na me vytekla sracka složena z benzinu a usazenin za posledních 37 let. Vzhledem k tomu, ze to muselo být neprůchodné, měl jsem za to, že příčina je jasná. Tak jsem vyplachl nádrž, vyčistil sitko, dal novou na zkoušku průhlednou hadici, abych viděl zda benzin z nádrže opravdu proudí, nastartoval a výsledkem byl stav stejný jako před celou akci, na volnobeh to běží, při přidání plynu chcipne. Tak jsem si vzpomněl na ten nápad s vracečkou, bohužel výsledek nula i po odpojení vracecky od Jetronicu. Benzin se krasne vrací. Zkoušel jsem odpojit i vracecku od vstriků, zas nic. Hromada práce, garáž smrdí příšerně benzinem, a nezlepsilo se to ani o píď.
Zkoušel jsem i zatočit tou bohatosti, u vůbec to nereaguje… Tak nevím. Nemáte někdo ještě nějaký nápad? Diky
Ale ne! Ono je to ucpané v nádrži! Tady není vracečka jen tak trubka do nádrže, vede to do takového budníku v nádrži, a ten bývá plný bordelu. Může být zaseklý pístek v rozvaděči paliva atd. Základ je změřit tlak paliva, a podtlak v sání na volnoběh. Ze vstřikování se benzín vrací, ale nádrž ho "nepřijme". Dej vracečku do hrdla nádrže, pomocí PA trubky. Pak to vyřadíš, v nádrži. Vše poznáš, když změříš systémový tlak. Pokud auto bylo odstaveno jako pojízdné, tak s ničím netočit! Ani rozdělovačem, ani bohatostí. Navíc, na ucho to stejně nenastavíš. Jen hodně přibližně...

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: 280 chcípá při přidání plynu

Příspěvek od Přemek Doležal »

Pozdě, už všechno rozšteloval..... vono je tam toho víc, co může bejt v pičke.
https://premekdulik.rajce.idnes.cz/123_ ... 1528030630
:'( :-!
Odpovědět