Zeman a milost

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Zeman a milost

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Dovolil bych si vyslovit tézi,že morálka je pojem relativní.Protože to co bylo morální před xy lety je dnes amorální.Morálka je svázána s časem a společností,tak jak se měnila společnost,měnila se i morálka,šlechtic měl jinou morálku než jeho vazal,král či papež ji nepotřebovali,neb byli na vrcholu společnosti.Vládce morálku nepotřebuje,protože je vládce a dějiny to znají a příkladů máme mnoho.Proč se ohlížet na morálku když mám moc,já rozhoduji o morálce. Stejně jako kdysi desatero,kdo ho dodržoval ? Morál.zásady by měla svým dětem vštěpovat rodina,škola,společnost,uvádět příklady,definovat.Chtít morálku po muži co má určitou moc,který má alkohol. demenci a degeneraci ? Stalin i Lenin opilci se syfilit. postižením vládci milionů,pán s knírkem a vizí velkoněmecké říše se závislostí na opiátech a jiných lécích.Dnes máme Putina,který sní o velké Rusi a on bude jejím carem.Jen jednomu vládci se to podařilo,jmenoval se Čingischan Temudžin.Připisuje se mu cca 40 milionů mrtvých.Měli snad tito nějakou morálku ? A budu parafrázovat svého milovaného pana Wericha " morálka je pojem relativní,stejně jako čas " Myslím že dnes by Švejk opravil svá slova na " disciplina a morálka vy kluci pitomí jinak polezete po stromech "

robik4
hvězda
Příspěvky: 1761
Registrován: pát 01.08.2008, 21:45
Auto: Osobní,nákladní,obytné

Re: Zeman a milost

Příspěvek od robik4 »

Já pojem morálka,vnímám spíš jako souhrn určitých osobnostních kvalit a třeba i mravních ctností.Zkrátka něco, co se v naší současné společnosti,hledá dost těžce a když na to člověk semtam u někoho narazí,tak takový kontakt,je přímo duševní hygienou. ;) :)
Odpovědět