EKO DAŇ


Autor tématu
Cyril
hvězdička
Příspěvky: 78
Registrován: úte 25.03.2014, 9:26
Auto: toyota avensis d-cat,Mercedes w123 200d,fiat punto
Bydliště: Praha
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

EKO DAŇ

Příspěvek od Cyril »

Mám dotaz,koupil jsem mercedes w123 r.v1977 přihlásil jsem ho na bílé spz a zaplatil eko daň. Po měsíci jsem udělal veteránskou testaci. Otázka, nyní mám postupovat jak při navrácení eko daně co radíte jaký postup ? Jsem naprostý anti talent na úřady.
Děkuji

Milan_
hvězdička
Příspěvky: 98
Registrován: úte 30.04.2019, 9:26
Auto: W123 230CE 2.3, M102.982
Věk: 49

Re: EKO DAŇ

Příspěvek od Milan_ »

Ahoj, zeptal bych se na Bohdalci. V oddělení historických a sportovních vozidel. Tady ti i provedou zápis o testaci do velkého TP. Podle mě, ti na bílé SPZ eko nikdo nevrátí.

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: EKO DAŇ

Příspěvek od Merc124 »

no nevím, pokud se testace udělala a bude zapsána v T.P. není důvod nejít na úřad a požádat o vrácení eko ;)
Já když jsem přihlašoval svoji bělobu (W201) tak před dovozou STK jsem nechal udělat vet.testaci a po STK jsem v Brandýse přihlásil veterána a eko 10 tis. po mě automaticky nechtěli, ačkoliv mi někdo tvrdil, že napřed jim ho zapl. a po vydání bílejch RZ si mám požádat o vrácení peněz =-o

Milan_
hvězdička
Příspěvky: 98
Registrován: úte 30.04.2019, 9:26
Auto: W123 230CE 2.3, M102.982
Věk: 49

Re: EKO DAŇ

Příspěvek od Milan_ »

Hele nepřu se, měl jsem v tom binec tenkrát, mám i teď. Byla to jen úvaha. Já měl posloupnost dovozová STK, EKO, STK na bílé, testace (klub), zápis to TP. Na tom Bohdalci je ten maník fakt milej a ochotnej. Stejně tam musí kvůli zápisu do TP na snížení pojistky. Stojí to pade a je to hned. Bez front.

Hepy
hvězdička
Příspěvky: 51
Registrován: sob 29.12.2018, 20:48
Auto: Ml 320i, 114C

Re: EKO DAŇ

Příspěvek od Hepy »

Kdybys udelal testaci den predtim nez si to sel prepsat tak bys neplatil 10 ekozlodejinu ikdyz mad bile spz

Jirka W126
hvězdička
Příspěvky: 181
Registrován: čtv 31.07.2008, 19:05
Auto: W 126 SEL , W 124 DT
Bydliště: Brno

Re: EKO DAŇ

Příspěvek od Jirka W126 »

Hepy - pokud je to dovoz tak při prvním přihlášení do ČR platíš . Tedy já cca dva roky zpět taky platil a myslel jsem si, že s testací nebudu - jestli Tvoje info je nějaká novinka, že neplatíš tak to je jedině dobře.

Hepy
hvězdička
Příspěvky: 51
Registrován: sob 29.12.2018, 20:48
Auto: Ml 320i, 114C

Re: EKO DAŇ

Příspěvek od Hepy »

Jo to je dovoz tak to jo to platis,ja mam to samy s moji 114C,dotah sem to z holandska a kuli ty eko sem to zatim dal na veteransky,az ho zrenovuju,vet zrusim a dam ma bily ikdyz s tou desitkou eko holt no kua

miroslave1
hvězdička
Příspěvky: 63
Registrován: pon 01.10.2012, 12:46
Auto: W123, W124, A124, R129 500SL
Bydliště: Karlovy Vary
Věk: 50

Re: EKO DAŇ

Příspěvek od miroslave1 »

Hepy píše: stř 21.12.2022, 19:31 Jo to je dovoz tak to jo to platis,ja mam to samy s moji 114C,dotah sem to z holandska a kuli ty eko sem to zatim dal na veteransky,az ho zrenovuju,vet zrusim a dam ma bily ikdyz s tou desitkou eko holt no kua
Tak to bych s tou renovací doporučil trochu spěchat. Příští rok bude novela zákona a podle té bude možné přihlásit na bílé značky jen auta co plní euro3.

Autor tématu
Cyril
hvězdička
Příspěvky: 78
Registrován: úte 25.03.2014, 9:26
Auto: toyota avensis d-cat,Mercedes w123 200d,fiat punto
Bydliště: Praha
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: EKO DAŇ

Příspěvek od Cyril »

Od letošního února nevím přesně. Při koupě veterána s veteránskou atestací tato atestace zaniká pri přihlášení na nového majitele. Nový majitel musí zaplatit eko daň a poté znova udělat atestaci,poté mu bude vrácena eko daň.Můj případ,dříve veteranská atestace platila i po převodu na nového majitele. Nyní jsem ve fázi že mám v TP zaneseno že mám veterána a papíry k vrácení eko daně,bohužel zatím nevím kam s těmito papíry zajít. Je to novinka a uředník tápe a já též.

Hepy
hvězdička
Příspěvky: 51
Registrován: sob 29.12.2018, 20:48
Auto: Ml 320i, 114C

Re: EKO DAŇ

Příspěvek od Hepy »

Tak co myslite poradte,ted mam w114 na vet.spz,ovsem mam odhlasku z holandska tudiz to muzu dat na bily spz,co je lepsi mit to dal na vet.a uz to pak nikdy neprihlasit?nebo to rychle dokud to jde jeste do jara protahnout technickou,zaplatit eko a mit to uz furt na bilejch?

miroslave1
hvězdička
Příspěvky: 63
Registrován: pon 01.10.2012, 12:46
Auto: W123, W124, A124, R129 500SL
Bydliště: Karlovy Vary
Věk: 50

Re: EKO DAŇ

Příspěvek od miroslave1 »

Taky bych rád znal odpověď. Osobně si myslím, že mít auto na "bílých" RZ je lepší, hodnotnější atd.. Když se k nim udělá veteránská testace, vrátí eko výpalné a lze zařídit zákonnou pojistku jako na veterána (cca 1/12 standardní pojistky). Na druhou stranu "zelené" RZ budou od března přepsatelné, zdarma dálnice, nízká pojistka a testace + STK by měla být jednou za pět let. Ale jak to bude do budoucna? Mám obavu, aby nezačaly restrikce kdy a jak mohu auto na zelenejch používat. Dnes už také nějaká omezení jsou, ale s těmi bych dokázal žít. Zatím mám tři auta na bílejch a to poslední teď řeším a taky nevím. Docela by mne zajímal názor ostatních zkušených tady na fóru.

Hepy
hvězdička
Příspěvky: 51
Registrován: sob 29.12.2018, 20:48
Auto: Ml 320i, 114C

Re: EKO DAŇ

Příspěvek od Hepy »

No prave,se bojim toho aby treba za 5 let neprisli s omezenim ze na veter.jezdit jen o vikendech nebo jen na srazy,to by me nasralo,zas na druhou stranu na bilejch si rikam ze jak to nema zadny to euro ani 1,tak aby to casem nezakazali kuli ekologii jak zas zacinaj resit a tak,jako ze v nemecku disly do center nemuzou a tak

Düdo
hvězdička
Příspěvky: 4
Registrován: ned 11.04.2021, 16:12
Auto: MB 409

Re: EKO DAŇ

Příspěvek od Düdo »

Nevím, jak je to dneska, ale před pár lety jsem přepisoval auto na bílejch a před přepisem jsem si udělal za 4 K testaci HV.
Registr historických a sportovních vozidel na Bohdalci mi do velkýho TP zapsal statut historického vozidla a že vozidlu je podle paragrafu XY odpuštěn ekopoplatek.
Eko daň jsem pak u přepisu neplatil a pojistku jsem měl taky jako na veterána. Tenkrát to byla novinka, je to tak 9 let..
Další výhodou je, že když Tě někdo naboří, auto je kulatým razítkem uznáno jako historicky hodnotné a pojišťovna viníka musí uvést auto do původního stavu. Samozřejmě se cukaj a prej je potřeba doložit posudek soudního znalce.

Düdo
hvězdička
Příspěvky: 4
Registrován: ned 11.04.2021, 16:12
Auto: MB 409

Re: EKO DAŇ

Příspěvek od Düdo »

A tady postup pro vrácení při dovozu:

Vlastník tedy nejprve provede veškeré úkony pro přihlášení vozidla a následně jej na registru silničních vozidel přihlásí (při tom zaplatí příslušný emisní poplatek – eko daň). Poté, co získá k vozidlu české doklady provede KLTK testaci na historickou původnost a majitel si na registru historických vozidel nechá vystavit doklad o uznání testování silničního vozidla na historickou původnost. Tento doklad majitel následně předloží společně s Žádostí o zánik poplatkové povinnosti a vrácení emisního poplatku (viz příloha) na stejném obecním úřadě obce s rozšířenou působností (registru), kde poplatek zaplatil, a to do jednoho roku od chvíle, kdy poplatková povinnost vznikla. Úřad pak tento poplatek vrátí majiteli do 30 dnů převodem na účet.

Düdo
hvězdička
Příspěvky: 4
Registrován: ned 11.04.2021, 16:12
Auto: MB 409

Re: EKO DAŇ

Příspěvek od Düdo »

Zadost-o-zanik-poplatkove-povinnosti.pdf
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět