zámky dveří w124

Odpovědět

Autor tématu
Thomas808
hvězdička
Příspěvky: 37
Registrován: pát 20.11.2015, 12:14
Auto: xxx

zámky dveří w124

Příspěvek od Thomas808 »

Ahoj, nevím jestli se mi to nezdá ale moje 4ka potřebuje pekelně bouchat dveřma - všechny 4 stejně, když se s tím nepraští jako blázen tak se úplně nedocvaknou...přitom sedí vizuelně perfektně...neřešil někdo nějaký doštelování zámků apod? Na dveřích jsou pod krytkama šroubky ale bojím se že to akorát rezeseru. Díky za tipy....

Autor tématu
Thomas808
hvězdička
Příspěvky: 37
Registrován: pát 20.11.2015, 12:14
Auto: xxx

Re: zámky dveří w124

Příspěvek od Thomas808 »

ok díky zkusím to a snad mi to půjde líp jak tomu indiánovi :-)

PřemekD
kometa
Příspěvky: 2045
Registrován: stř 06.08.2008, 12:43
Auto: Několikero
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28, T. 608284817
Věk: 71

Re: zámky dveří w124

Příspěvek od PřemekD »

Že by se rozštelovaly všechny 4 zámky naráz, tomu snad nevěříš ani ty. ]:->
Lehké doseřízení v průběhu 30 let provozu je možné = dolícování dveří do souvislé podélné linie, ale to se jedná o max 1mm, a nedělá se to z důvodu náhlého špatného zavírání dveří. Mohla by se třeba i drobet uvolnit západka-protikus na sloupku...ale to je vskutnu jednou za deset let....
Co se může stát, v zimě přimrzne těsnění dveří k rámu, a při násilném otevření se může těsnění vytáhnout z uložení v kolejničce dveří, ale o tom bys měl něco vědět.
Dveře MUSÍ zapadnout s přidržením otevřené vnější kliky téměř bez odporu do své konečné polohy.....je to Mercedes a ne Fiat.
Pokud ne, je třeba hledat místo, kde se to opírá - pere.
:hop:

PřemekD
kometa
Příspěvky: 2045
Registrován: stř 06.08.2008, 12:43
Auto: Několikero
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28, T. 608284817
Věk: 71

Re: zámky dveří w124

Příspěvek od PřemekD »

I bez brejlí nevidím, že by psal: nejdřív jedny, pak druhý,........Píše Všechny 4 :-@
Takže stále platí, co je psáno výše. *kissing*
Ta poznámka co píšeš ty je mimo mísu, .....tady asi nikdo dveře kvůli lakování nevyndaval, nebo že by jo? =-o *jokingly*

Autor tématu
Thomas808
hvězdička
Příspěvky: 37
Registrován: pát 20.11.2015, 12:14
Auto: xxx

Re: zámky dveří w124

Příspěvek od Thomas808 »

Díky moc, já to o víkendu zkusím a uvidí se, auto bylo nelakované a nebourané, proto si ho hýčkám...jen jdou všechny 4 dveře stejně...je nutný s nima praštit, jinak nedoskočí, nijak nedrhnou, chovají se bez čehokoliv dalšího takhle. Sedí perfektně, těsnění jsem kontroloval pečlivě a nic...takže tomu přisuzuju běžný opotřebení letama provozu....fakt mi štve jak musím třískat dveřma jako s fiatem;-)

PřemekD
kometa
Příspěvky: 2045
Registrován: stř 06.08.2008, 12:43
Auto: Několikero
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28, T. 608284817
Věk: 71

Re: zámky dveří w124

Příspěvek od PřemekD »

Oukej, a zkus promazat zámky....nějaký WD a hadičkou to prostříkat i uvnutř.
Ty gumy jsou zrádný, povylezou z kolejničky, okem téměř nepostřehnutelné, a je třeba je plastovou špachtlí zasunutou mezi gumu a dveře dotlačit k rámu.
Udělám dole fotku na 124 a přidám ji.
Opotřebení nevěřím, i po 1,5 mio km není třeba dveře všechny štelovat. Měl jsem auto, kterému se po ujetí hodně přes mio v úchytu protrhlo péro pro zvedání kapoty kufru. Tenkrát jsem si říkal: Mercedes prej vydrží všechno, a koukej, je to f prdeli, ..... ale když jsem spočítal, kolikrát už se ten kufr asi otevřel......5x týdně děti do školy a zpět, to je min 4x denně x 52 týdnů x 9 let + moje další několikrát denně = notývole, to by to uložení muselo bejt titanový. @= ...a kolikrát to asi otevřel někdo přede mnou.....auto jsem kupoval s 200.000km na tachometru.
Čau

PřemekD
kometa
Příspěvky: 2045
Registrován: stř 06.08.2008, 12:43
Auto: Několikero
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28, T. 608284817
Věk: 71

Re: zámky dveří w124

Příspěvek od PřemekD »

On ale nepíše, že se to stalo najednou. Kde to čteš? Sundej si ty blikací brejle
Připadá to jen mně, že ryješ úplně zbytečně? *stop*
-------------------------------------------------------------------------------------------
.............Tyvole Čendo, nestává se z tebe starej mrzutej dědek? Co?
Pa :'(

Autor tématu
Thomas808
hvězdička
Příspěvky: 37
Registrován: pát 20.11.2015, 12:14
Auto: xxx

Re: zámky dveří w124

Příspěvek od Thomas808 »

Prosím v klidu, děkuji všem za příspěvky, oba jste moc fajn lidi ;-)

PřemekD
kometa
Příspěvky: 2045
Registrován: stř 06.08.2008, 12:43
Auto: Několikero
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28, T. 608284817
Věk: 71

Re: zámky dveří w124

Příspěvek od PřemekD »

Tady máš fotky, na první a druhý je vidět, jak musí dveře s Otevřenou!!! vnější klikou zapadnout bez odporu do auta.
https://premekdulik.rajce.idnes.cz/DVERE_-_TESNENI/

Autor tématu
Thomas808
hvězdička
Příspěvky: 37
Registrován: pát 20.11.2015, 12:14
Auto: xxx

Re: zámky dveří w124

Příspěvek od Thomas808 »

super díky moc....poreferuju až se dostanu do garáže

Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1505
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: zámky dveří w124

Příspěvek od Volhovič »

to zatuhlý nevhodný mazivo je dobrá poznámka , jednoho našeho zákazníka to stálo nutnost nového zámku, bo z koncernového zapouzdřeného zámku všechen ten sajrajt nešel ven a při nízkých teplotách se pohyblivé elementy vracené prižinkami nevracely do výchozích poloh- tedy ani západka nezapadala jak má

Autor tématu
Thomas808
hvězdička
Příspěvky: 37
Registrován: pát 20.11.2015, 12:14
Auto: xxx

Re: zámky dveří w124

Příspěvek od Thomas808 »

Tak jsem to zkusil, dveře řidiče který byly nejhorší jsem zkusil prostříkat WD40, změna skoro vůbec, pak jsem povolil ten protikus na sloupku (šel celkem ok) a začal štelovat - no krásně sem si to rozesral a bylo to jenom horší, nakonec se mi povedlo bez větších potíží to dát +- zpátky a je to stejný....u ostatních dveří pomohlo důkladné a opakované prostříkání WDčkem...zadní se zlepšily o dost, spolujezdec částečně, u řidiče možná jen o malinko když sem to napral co nejvíc i dovnitř zámku. Když zkusím držet kliku a přitlačit dveře tak jdou lehce a asi poslední 5-7 mm to znatelně ztuhne...na gumách jsem zatím nic nevymyslel, bylo málo času.

Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1505
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: zámky dveří w124

Příspěvek od Volhovič »

No k tomu bych dodal, že WDéčko není určené k odstraňování starého maziva a ani takovou schopností nevyniká. Tedy můj názor- pokud se nějak potvrdilo, že nějaký idiot nablemcal do zámků nevhodné mazivo , je potřeba je z vozu demontovat , potopit do kastrolu s benzinem a vydrbat štětcem všechno to svinstvo , až bude zámek nakonec úplně suchý a čistý a mechanismus nebude zpomalený a zalepený ale bude svižně a hbitě cvakat. pak namazat vhodným mazivem a namontovat do vozu zpět. Tato práce naobsahuje žádný hokus pokusy a štělování, je to vlastně vzorná provozní a preventivní údržba zámků , která případně rovnou vyřeší možné zalepení a znehybnění mechanismů. Rozhodně se toto nenahradí stříkáním WDčka.

Autor tématu
Thomas808
hvězdička
Příspěvky: 37
Registrován: pát 20.11.2015, 12:14
Auto: xxx

Re: zámky dveří w124

Příspěvek od Thomas808 »

mě to logiku celkem dává ale vymontovat min 2 zámky je pro mě docela nepříjemná věc takže se jí zatím snažím vyhnout...udělám to až nebude zbytí...jinak takhle pohledem se nezdají zámky něčím nabalený (např vazelína plná prachu) ale je mi jasný že vidím jen malou část.

PřemekD
kometa
Příspěvky: 2045
Registrován: stř 06.08.2008, 12:43
Auto: Několikero
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28, T. 608284817
Věk: 71

Re: zámky dveří w124

Příspěvek od PřemekD »

Thomas808 píše: pon 20.02.2023, 12:57 Tak jsem to zkusil, dveře řidiče který byly nejhorší jsem zkusil prostříkat WD40, změna skoro vůbec, pak jsem povolil ten protikus na sloupku (šel celkem ok) a začal štelovat - no krásně sem si to rozesral a bylo to jenom horší, nakonec se mi povedlo bez větších potíží to dát +- zpátky a je to stejný....u ostatních dveří pomohlo důkladné a opakované prostříkání WDčkem...zadní se zlepšily o dost, spolujezdec částečně, u řidiče možná jen o malinko když sem to napral co nejvíc i dovnitř zámku. Když zkusím držet kliku a přitlačit dveře tak jdou lehce a asi poslední 5-7 mm to znatelně ztuhne...na gumách jsem zatím nic nevymyslel, bylo málo času.
Tak to se to s těma gumama pere moc, vidíš na fotce, docela zlehka přitlačím, a max 2-3mm
Ty máš problém v gumách a ne v zámcích.
@}->--
Volhovič: zámek hodíš přes noc do acetonu, a ráno je čistej jako novorozeně.
Odpovědět