250D Nepravidelný start

Odpovědět

Autor tématu
varan357
hvězdička
Příspěvky: 89
Registrován: pát 19.01.2018, 7:39
Auto: Mercedes-Benz w124 250D 66kw

250D Nepravidelný start

Příspěvek od varan357 »

Zdravím vyměnil jsem žhavící svíčky ale auto pořad za studeného počasí při startu kucká po 15sekundách všechno v pořádku někdo radu co by to mohlo být ? Napadlo mě relé žhavení ale budu rad za každý tip

dako5
legenda hvězd
Příspěvky: 3780
Registrován: čtv 31.07.2008, 19:11
Auto: W210,S210,S124,MAN
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou
Věk: 52

Re: 250D Nepravidelný start

Příspěvek od dako5 »

Svíčky jsou určitě dobrý? Vím že píšeš že nový,ale...Možná i nějakej drát ke svíčce. Pak třeba komprese na některým válci atd.

PřemekD
kometa
Příspěvky: 2025
Registrován: stř 06.08.2008, 12:43
Auto: Několikero
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28, T. 608284817
Věk: 71

Re: 250D Nepravidelný start

Příspěvek od PřemekD »

Nejdříve zjistit, kterej válec nejde: pohmatem na výfukovém potrubí, bude studenej. @=
Proměřit, zda relé dává proud do všech pěti kolíků, hlavně na ten nemocnej válec, na koncovkách svíček, hlavně ten nemocnej válec,
pak samotný svíčky = venku nažhavit, hlavně tu na nemocným válci.
Pom startu zjistit, zda jde z trubky nafta, zvláště u nemocnýho válce.
No pak vstřik ven, zkontrolovat hruštičku v komůrce a změřit kompresi, zvláště na nemocným válci.
Ještě by mohlo být nemocný hydrozvedátko, který málo otvírá ventil a válec má málo vzduchu, po natlakování olejové soustavy se to srovná.
Ale tyhle všechna závady co popisuju jsou u těchto motorů vzácné, až nevídané.
Co tam máš dál? =-o

Autor tématu
varan357
hvězdička
Příspěvky: 89
Registrován: pát 19.01.2018, 7:39
Auto: Mercedes-Benz w124 250D 66kw

Re: 250D Nepravidelný start

Příspěvek od varan357 »

Žhavičky - nové Bosh
Zdvihátka - nové Ina
Kabely - zánovní 5 let 😀
Na vstřiky nemám člověka co by se mi na to koukl
Zkusím ošahat ty svody ale až o víkendu teď každý den jezdím ( nestíhám ) a relé nechám kámoše prověřit taky o víkendu prosím nějaký údaje které by to mělo dávat aby jsem zjistil špatný/dobrý ? S elektrikou nejsem kamarád 😀 děkuji

Jinak teklo do kufru - našel jsem vlákno a na stojince namazal silikon - vyřešeno 😀

Ještě teče těsnění kolem vodní pumpy je tam neaky nutný postup ( nastavení ) nebo se to jen vymění cely ?
Odpovědět